Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Ha naponta...

Melyik jobb? Ha naponta 3-szor vagy ha naponta 5-ször eszek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 17:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt "az emésztőrendszernek pihenni kell" dumát!

Az emésztőrendszer akkor pihen, amikor mi, vagyis amikor alszunk, különben az a dolga, hogy emésszen, bármilyen nehéz is felfogni.

A szívnek meg az a dolga, hogy dobogjon, elég hülyén nézne ki, ha az is napközben "megpihenne" egy kicsit... (Nem a szívmegállásra gondolok, hanem arra, hogy adott esetben leesne a pulzus.)

2013. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerinted mennyi időre van szüksége a szervezetednek, hogy megfelelő mennyiségű epét termeljen, az besűrűsödjön?


Találgatás helyett olvasmány, szép napot!

[link]

2013. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is inkább a napi 3-ra voksolnék. Nem tudom, hogy a szervezet szempontjából melyik a jobb, de én hajlamos vagyok többet enni, ha napi 5x étkezem. Ha kis adagokat ennék, akkor úgy érezném, mintha nem is lenne semmi a gyomromban. Régen tartottam a napi 5 étkezést, három napig bírtam a fogyókúrát, utána olyan falásrohamok törtek rám, hogy szinte azoktól híztam meg.

Most elhatároztam, hogy tojok ezekre az általánosan elterjedt "szabályokra" és megfigyelem a saját testem, hogy neki mi jó. A napi 3*450-500kcal étkezés a legkényelmesebb. Nem tudom, hogy bírnám ki a napi 5x250-300-at az szinte csak egy fél szendvics...

Nem mintha ennék kenyeret... :D (nem vagyok paleós)

Eredmény: 66kg->52kg


Én is ezt javaslom mindenkinek: kísérletezzen és hallgasson a testére.

2013. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nem mintha ennék kenyeret... :D (nem vagyok paleós) "


Úr Isten!

Én sem.

2013. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Re:

TaplalkozasHarcmuves válasza:


Szerinted mennyi időre van szüksége a szervezetednek, hogy megfelelő mennyiségű epét termeljen, az besűrűsödjön?



Aham, szóval szerinted, ha ugyan azt a mennyiségű ételt többfelé elosztva esszük meg, akkor több epére van szükségünk a megemésztéséhez...

2013. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem. de mégis, biológia.


Eszel egyszer. Kiürül az epehólyagod. Mindegy mennyit eszel, mert értelmes ételek hatására ÜRÜL az epehólyag. És jó lesz az emésztés.


Ha kisebb adagot eszel, itt is ürül az epe (ha szerencséd van, mert ez a jó emésztés egyik alapja, kell az epehólyag ürülés) és utána pár óra múlva újra eszel, már nem lesz (elég) epéd. Ebben nincs semmi, ez így megy meg lehet nézni ultrahangon a mirigyek méretét, méretváltozását. Páff, ez vagyon, sajnos nem látom ebben a vitatémát. Lehet nekem is át kéne állnom napi 1-2 étkezésre ezek alapján.

2013. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

En sem vagyok Paleos, csak h tudjak a kommentelok, akik mindenfele bizonyitek (es ertelem) nelkul hasonlitjak az emesztorendszert a szivhez.


Azzal a kommentelovel is egyetertek, aki azt mondta h figyeld meg h a tested mire, hogyan reagal. Vegulis ez a lenyeg. Bar, ha hozza vagy szokva a napi 5 etkezeshez, akkor a napi harom par napig kevesnek fog tunni, de miutan hozzaszoksz, semmi gond.

2013. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jó reggelt!


Ez olyan dolog, hogy ha valaki eddig cukrot evett, akkor egy ideig a cukor elhagyása is furcsának fog hatni.. minden változás fura eleinte, a megszokott sémák megváltoztatása, ezt a testünk is megérzi.

2013. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pontosan, egyetertunk. En pl. ha most ennek cukrot, akkor nem hiszem h az izlelobimboim tudnanak vele mit kezdeni. Vagy az emesztorendszerem. Mar az emlekeimben is alig el. Persze ez csak kepletes, hiszen a testnek sokkal nagyobb a memoriaja, mint ami nekem tudatosan elerheto.
2013. máj. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!