Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyott valaki kizárólag...

Fogyott valaki kizárólag futással?

Figyelt kérdés

Itt nyilván nem csodákra vagyok kíváncsi. Az egészségem miatt szeretnék elkezdeni futni, jön a jó idő, szeretnék mozogni, futni, biciklizni. Emelett kevesebb kenyeret, tésztát, süteményt eszek, több ásványvizet, próbálok kicsit jobban odafigyelni.

De az egészségem egyik feltétele a fogyás is, és ha már úgyis szeretnék futni, kíváncsi vagyok, segített-e valakinek?



2013. máj. 10. 16:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

kifejtem a gyengébbek kedvéért!

Régen nagyon sokat sportoltam, röplabdáztam, atlétikáztam, plusz fociztam a barátaimmal, nevetségesnek tűnik, de nagyon sokat számított. Nő vagyok egyébként! Sosem voltam vékony, de molett sem, szerintem csinos voltam, legalább is utólag könnyű okosnak lenni. Sosem versenyszerűen csináltam, hanem hobbiszinten a suliban, a szüleimnek sajnos nem nagyon volt pénze külön edzésekre küldeni :( Aztán elkerültem a suliból, és most itt vagyok, 25 kg. felesleggel. Folyton láttam, hogy jönnek fel a kilók, de valahogy nem akartam észrevenni. Azt gondoltam, hogy mindig is szerettem sportolni, majd ledolgozom. Aztán már nagyon nehezen megy, mindig feladtam, könnyebb volt a TV előtt kuksolni, játszani a kutyával. Közben nőgyógyászati gondjaim lettek, mindenki a súlyomra fogta, csak amikor elmondom, hogy amikor ezek kezdődtek, 25-27 kg-val voltam könnyebb, megáll a tudomány, mert ugye vékony nőnek nem lehetnek panaszai. Tehát nem a súly miatt lettek gondjaim, de a súly miatt kialakultak más olyan problémák, amiket viszont lehetne javítani fogyással. Sajnos arra nem futja, hogy edzőterembe menjek, kicsit sajnálom is rá a pénzt, inkább elmegyek futni, itthon használom a taposógépet, tornázok és egészségesebben eszek. Tisztában vagyok vele, hogy magamnak köszönhetem, hogy eljutottam idáig, de szeretnék rajta változtatni, 26 éves vagyok, szeretnék babát, és ehhez össze kell magam szedni. Tanácsokat várok, nem olyan bődületes elmeségeket, mint a harc"művészész"től.

Remélem kielégítő választ adtam, kinek nem inge! :)

A többieknek köszönöm a választ. Elégedett vagyok az 5 kg-val, az egy év alatt 25-30 kg lehet. Nekem a 15 is elég lenne, csak remélem, hogy ha sportolok mellé, ha nem is maratont, akkor talán lesz egy még mellé egy kis látszata :) És ezért várom a tapasztalatokat, hogy kinek hogy sikerült, jó úton járok-e, vagy változtassak valamin?

Alapvetően a 90 napost követem, de nem 100%-osan tartom be. Amennyire tudom. De kb. 80%-al kevesebb kenyeret, édességet, tésztát, krumplit eszek, köretnek inkább grillzöldséget és salátát, húst inkább csak csirkemellfilét. Kerülőm a zsíros, olajos főzést, kevesebb üdítő, több ásványvíz. Azért nem tartom 100%-osan, mert így számomra hosszabb távon tarthatóbb.

2013. máj. 11. 09:47
 12/23 anonim válasza:

Én a fő kérdésre válaszolnék, a csak futással:

Nem sokat, de igen. Mondjuk én semmit nem változtattam az étrendemen, meg elég sokat aludtam (Vakáció, 9-11 órákat). Viszont én 10 km+ at :D Persze ha én ledobnék 25 kg-ot akkor kb koporsóba lennék. Gondolom te is tudod, hogy minél kevesebbet kell leadni, annál nehezebb. (Rajtam most olyan +5 kg lehet, ha visszatérek a normál futó edzésemre, akkor ez le fog menni 2 kg fölöslegre :D )

2013. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Te Isten drágaságossága..


Miért nem tudsz normálisan enni, mert emellett hogy milyen nevetséges testmozgással ütöd el az időt, az már csak részletkérdés lenne. A kajálás az alap, ez a futás káros hatásait is ellensúlyozhatja, de ronthat is rajtuk.


Erre figyelj oda. Bődületes miket írok egyébként?

2013. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Makoscsiga ***** válasza:

" Bődületes miket írok egyébként?"

Teljes mértékben. Kutyám bevenné megdöglene. Meg a kényszeres kommentelési mániád is elég szánalmas. Még akkor is az lenne, ha nem lenne hülyeség, amit írsz. Így meg aztán már a vicc kategória.

2013. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Csiga, nem az. Meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről, de alapvetően már én csodálkozom, hogy mennyire komoly dolgokat le merek írni. Nem tetszik? Eszem a roppanós kis szívedet, nem baj.
2013. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Makoscsiga ***** válasza:

Meggyőzhető vagy? Ez valami rossz vicc? Én nem nagyon szoktam válaszolgatni azoknál a témáknál, ahol aktív vagy, mert nem fogyókúráztam sose. De futáshoz, és a metabolizmushoz értek. Öregem, akkora baromságokat képes vagy állítani, hogy csodálom, hogy a plafon még nem szakadt rád. Csak, hogy néhányat említsek:

-Véleményed szerint az egyes típusú cukorbetegség gyúgyítható a paleolit étreddel. Egy válaszoló kért erre az állításodra bizonyítékot, amire a Szendi oldalát adtad meg, amin ő is egy olyan blogra hivatkozott (eleve ez milyen bizonyíték? :D), amin az utolsó bejegyzés az, hogy a paleo szart se ért. Ennyit a bizonyítékról, és arról, hogy világnézeted milyen stabil lábakon áll.

-Többször is hangoztattad, hogy azért nem kell szénhidrátot fogyasztani, mert azt az emberi szervezet zsírból előállítja. Ez egy baromság. Ezt többen megmondták, majd fölényes hangnemben odavetetted nekik a wikipédia szócikket a glükoneogenezisről... a dolog szépséghibája, hogy abban a szócikkben explicite benne van, hogy az ember nem képes zsírból szénhidrátokat előállítani. Ennél orbitálisabb beégést el se tudok képzelni. De ez tégen egy cseppet sem zavart abban, hogy a hülyeségeidet továbbra is hatalmas mellénnyel terjeszd.

-Egy múltkori kkérdésnél ahol a Chron és a IBS szindróma volt a kérdés, megintcsak elkezdted osztani az észt, mire megjegyeztem, hogy a szakirodalomban semmi nyoma annak, hogy a nem megfelelő táplálkozás miatt alakulnának ki ezek a betegségek, illetve a paleolit táplálkozás ezeken segítene. Erre te bizonyítékként (!!!!!) belinkeltél egy google találati listát. Iszonyatosan szánalmas. Miután rámutattam, hogy ez mennyire gagyi, továbbra se voltál képes semmiféle érdemi dolgot előhúzni. Miközben én linkeletem egy (eredeti) tanulmányt arról, hogy bizonyos bélférgekkel való fertőzöttség enyhítette, vagy eltűntette a Chron tüneteit. Valami hasonlót később te is megtaláltál a szent Szendi honlapján, persze jóval gagyibb, szendinek megfelelő beütéssel ferített formában. És volt pofád úgy csinálni, mintha erre személyesen te jöttél volna rá. Persze ekkor már elfelejtetted, hogy pár percel korábban még a paleo volt a szent tehén, a csoda gyógymód.


És ezek csak töredékek, csak azok a hülyeségeid, amik éppen szembejöttek velem. És az a legdúrvább, hogy olyan magabiztosan nyomatod ezeket a hülyeségeket, úgy oktatod ki a nálad sokkal jobban hozzáértő embereket, hogy az valami hányingerkeltő. És van pofád azt állítani, hogy segíteni akarsz embereken. Ez a legnagyobb hazugságod. Te egyátalán nem akarsz segíteni, van egy fogyatékos elképzelésed dolgokról, és azt nyomatod mindenhol, hátha elhiszik az emberek és mellédállnak így igazolva nyomorult elméleteidet.

2013. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hmm?


Nem értem a problémát.


1TD kezelhető, hasnyálmirigy már nem nő vissza tehát nem gyógyítható. A ma erőltetett rossz minőségű cukorbeteg diéta és a rengeteg inzulinpótlás - és egy paleo jellegű táplálkozással elérhető életminőség között óriási különbség van. Ez a nagy probléma velem? Hogy élhetőbb kezelésekre, megoldásokra hívom fel a figyelmet?


Persze hogy nem kell szénhidrátot fogyasztani.

Nem jók az ezt alátámasztó cikkeim. Beismerem, rossz vitapartner vagyok. Nem tagadhatom, nem látom értelmét ilyen evidenciákról győzködni másokat.. fölösleges egy wikipédia cikknél komolyabbat linkelni.


Bármikor kibírja bármelyik ember szénhidrátevés nélkül. Tehát állít elő a szervezete cukrot. Tehát alighanem nekem van igazam.



Crohn, IBS - szakirodalmat akarsz. Tehát eme 'gyógyíthatatlan' betegségeknél a meggyógyult emberek tapasztalata nem számít. Csak mert még nem írtak belőle szakcikket. Fantörpikus, tehát ne használjanak teljesen természetes gyógymódod, csak mert neked nem tetszik, te még nem olvastál elég bizonyítékról. Szerintem meg gyógyuljon meg a beteg, aztán te majd kezdesz magaddal amit akarsz.

Bélférgek, uncsi, köztudott. Ki nem hallott már a paraziták 'pozitív' hatásairól? Nyilván az ember a természetben mindig is parazitákkal volt fertőzött, ennek úgy tűnik pozitív hatásai is vannak.. Nem baj, gabona és tejmentes táplálkozással többé úgysem kell IBS-el sz.aroznom, tehát részemről tényleg fölösleges téma.


Ugyan így mindenhol megláthatnád az én igazamat, ha volna kedved hozzá.

Ha csak ellenkezni akar valaki, akkor a rossz tulajdonságaimnál leragad (amiket nem is próbálok leplezni) és csak kritizál. Közben elsiklasz a lényeg felett. Most te mit akarsz, segítenél a Crohn betegnek, vagy elmondanád hogy úgysincs gyógymód, esetleg talán néhány bélféreg..

Próbálja be a gyulladáscsökkentő táplálkozást, aztán legrosszabb esetben nem gyógyul meg, az esélyt megérdemli.

2013. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Makoscsiga ***** válasza:

"Ugyan így mindenhol megláthatnád az én igazamat, ha volna kedved hozzá. "

Nem vagy meggyőzhető, mert a saját érveidnél képtelen vagy tovább nézni. Ami nem támasztja alá az elméleted, azokat egyszerűen ignorálod. Magadnak is azt hazudod, hogy meggyőzhető vagy?

2013. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

CSIGA "Még akkor is az lenne, ha nem lenne hülyeség, amit írsz. Így meg aztán már a vicc kategória."


TÁPI "Meggyőzhető vagyok.."


Meggyőzhető vagyok arról hogy hülyeséget írok és hogy vicc kategóriába esem.


Eddig csak azt látom, hogy bizonyos emberek ragaszkodnak hozzá hogy az ember az egysejtűek szintjén áll és cukorfüggők vagyunk, én ezzel nem értek egyet s ezért én hülyeségeket állítok. Továbbra is érvelek, hogy nem eszem cukrot.. (ugye ez szénhidrátra vonatkozik, nem a cukor a lényeg). MÉG MINDIG az az állítás, hogy de nekünk szénhidrátot kell enni. Hogy tudnánk vitázni, hogy lehetne engem meggyőzni bármiről - legyen most az esszenciális szénhidrátevés -, hogy ha én élek nélküle (meg mások is).


Nem én vagyok meggyőzhetetlen, egyszerűen nincsenek olyan érvek, amiken nekem kellene elgondolkodnom de megértem ha csak lustaságból nem dobálják be ezeket.


Ha valóban meggyőzhetetlen vagyok, az egy jellemhiba. Vállalom, nem érdekel. Amíg ilyen jellemhibával együtt több emberen tudok segíteni, addig én megbirkózom a saját tökéletlenségemmel. Megbirkózom vele.. irrelevánsnak tekintem.

2013. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
sziasztok!becsatlakoznék! :-) ha van megoldás a Chronra, akkor szeretettel várom!ugyanis egy nagyon kedves barátunk 3 éve küzd vele...glutént lévén a betegségének nem eszik, tejtermék elenyésző..hüvelyest egyáltalán nem, krumpli alkalomszerűen. kiváncsi lennék a tuti tippre, mert akkor nem kerülne százezrekbe a műtétek amit végeznek rajta...
2013. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!