Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtartani a...

Hogyan tudnám megtartani a mostani súlyomat?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 164-5 centi magas.

Nyolcadikban eléggé sovány voltam a sok stressz miatt. Aztán gimnáziumba kerültem, és amint elkezdtem jól érezni magam, elkezdtem rendesen enni. A súlyom így 52 kiló lett 48-ról. Sajnos elkezdett egy kis hasam lenni. Vékony voltam, de úgy néztem ki, mintha sörhasam nőtt volna..És sose tudtam mitől. NAgyon zavart, de fogyni nem tudtam, mert imádtam enni. Aztán pánikrohamokat kaptam, aminek következtében 2-3 hétig szinte csak napi egyszer ettem, mert nem ment le az étel a torkomon, rosszul voltam tőle, pedig éhes voltam. Így lettem 49 kiló körül. Ez az álomsúlyom. NINCS NAGY HASAM. A barátomnak is jobban tetszek így, legalábbis azt látom rajta. Mások is jobban dicsérik az alakom. Viszont ami a baj, hogy elmúltak a rohamok, és vissza jött az étvágyam, ezzele gyütt ugyanaz az étkezési szokásom...Mit tegyek, hogy megőrizzem a súlyom?

Régen így étkeztem:

hétköznap: reggelire vagy sulis szendvics, vagy kakaóscsiga(1 vagy 2 db)

Ebédre meggyleves

vacsorára csirke vagy szendvics kakaóval, este 8 körül.

Hétvégén:

reggelire fornetti kakaóval

ebédre leves és főtt étel(ált. hús)

vacsorára szendvics

Ez így baromira egészségtelen, viszont az evés mérhetetlen nagy örömet okoz...

Amint lemondok egy kajáról, nagyon rosszul érzem magam...viszont muszáj lesz. A vacsorákat előrébb hozom, vagy kihagyom. A fornettiről gondolom le kell mondanom. Mást még mit csináljak?


2013. máj. 17. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából ugyan az a kérdésed mint a sok ezer másik kérdezőnek.

Máshogy megfogalmazva, más háttérrel, történettel.. de ugyan azt kérdezed.


A válasz:

HÚST kell enni, ZÖLDSÉGET kell enni, ezekkel jól kell lakni, kellő mennyiségű zsír kíséretében, így nem leszel éhes, lesz energiád. Nyilván életmódprogram 2. lépéseként értelmes edzést is végzel rendszeresen..


Ha ragaszkodnál a fornettihez (búza, se nem hús se nem zöldség) vagy a kakaóhoz (tej, nem hús nem zöldség) és hasonló ételekhez, mármint 'ételekhez', akkor magad vállalod a zsírosodásra hajlamos testet, a természetesen következő betegségeket.. amik rengeteg ember életét keserítik egyébként.


Megoldás lehet, hogy ahogyan ilyen szennyekre rászoktál, úgy le is tudsz szokni. Megoldás hogy csak havi egy-két nap eszel ilyeneket. Esetleg eleinte heti 1 nap, később 2 hetente.. leszokás.


Vagy utánaolvasol hogy a hízáson kívül MENNYI SOK betegséget okoznak azok az élelmiszerek, amiket neked sem kellene enned, és lehet úgy fogod érezni hogy ilyen mocskokat nem szabadna megenned. Ez a könnyebbik út, ha elmegy a gusztusod tőlük.

2013. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!