Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy egy 21 éves...

Létezhet, hogy egy 21 éves lány 157cm/44kg és mégis "lötyög rajta némi háj"?

Figyelt kérdés

Ugyebár 18 körüli a BMI-je, beírtam, ilyesmiket írnak, hogy:


"Ön sovány (avagy gracilis), ez leggyakrabban alkati sajátság, az átlagosnál vékonyabb csontozat és kisebb izomtömeg következménye."


"Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent!"


Valóban vékony lányról lehet szó,de elmondása alapján a fenekén, combján lötyög a háj ha fut vagy sétál, a pocakja, ha eszik oldalnézetben kintebb ér, mint a melle és a karjain is vannak egy-egy vékony réteg, rezgő integetőpárnák. Ezt kb az ő szavaival írtam, így jellemezte magát. Lehet így 44 kg? Vagy 44 kilósan anorex lenne és csak képzeli?



2013. máj. 20. 06:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogyózott? Mert akkor lehet hogy izomból vesztett és rajta maradt a háj.
2013. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ilyen kis embernek is durva a 44kg, azon már fölösleges zsír nincs. Valószínűleg ez már anorexia és kezelni kéne sürgősen.
2013. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én is arra gondoltam, hogy azért ennyi mert izomszövetet veszthetett, vagy fehérjehiányos


vagy csontritkulás?


de szerintem nem anorexiás, mert nem látja magát kövérnek se és elmondása szerint eszik normálisan, bár nagyon finnyás és válogatós

2013. máj. 20. 09:22
 4/6 anonim válasza:
Azt mondod, nagyon finnyás és válogatós, hát ez a baj!! Mindent meg kell enni ám, minden tápanyagot igényel a szervezetünk. Ha meg nem esz meg mindent, akkor étrendkiegészítő vitaminokat is szedhet, de a legfontosabb, hogy minden nap sok folyadékot inni!! Nem leheteten, hogy így is van rajta felesleg, ha korábban fogyózott, stb. akkor lehet h zsírból nem, csak izomból vesztett. Azt meg felejtsd el, mit mutat a mérleg! A mérleg a teljes tested súlyát mutatja, benne a csontok, ami minden embernél változó, vagy az izom, ami ha van akkor annak is megvan a súlya. Valaki mutathat sokat vagy keveset a mérlegen, a tükör nem azt adja vissza. A testzsírszázalékméréssel ideálisan meg lehet határozni, hogy mennyire hízott az illető, stb... Tehát a kilók rengeteg mindent magába foglalnak. Az sem mindegy, hogy éh gyomorral állsz a mérlegre, vagy teli pocakkal, vagy wc előtt/után. Ha pedig Te úgy ítéled, meg, hogy nincsen rajta felesleg, stb, stb... És tényleg nincs, abban az esetben lehetséges anorexia kialakulása is, bár nekem ezek alapján nem valószínű, bár sokkal jobban tudhatja nálam. Remélem, segítettem. :)
2013. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ian Catman válasza:
Anorexia gyanús, nagyon közel van az orvosi esethez. Nem a soványság, hanem az hogy azt gondolja, "lötyög rajta a háj", ez nem endokrinológia hanem pszichiátria.
2013. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisreni kommentjet azert ne vegyuk ugy ahogy leirta. Ha jol eszik, akkor nyugodtan ehet tovabb ugy ahogy eszik. Nem kell mindent enni. Rossz eteleket meg foleg.


Sportol? Mert, lehet h csak amije van az rossz helyen, de az sem zsir.

A masik lehetoseg h annak ellenere h nem latja magat kovernek, amikor fut vagy ilyesmi, akkor azt latja h mozog a husa. Az nem zsir, hanem egy termeszetes dolog, meg a legvekonyabb embereken is van valami, minimum a bor ami igenis fel-le fog mozogni.

2013. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!