Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én egy 16 éves lány vagyok,...

Én egy 16 éves lány vagyok, és pár tanácsot szeretnék tőletek kérni, semmi szélsőségeset meg ilyen paleo-s dolgok nem érdekelnek, nem azért írom ki a kérdést, hogy bárkit is megbotránkoztassak, vagy miatta veszekedés törjön ki, többi lent? 165/55

Figyelt kérdés
Anyukám egyedül nevel engem két testvéremmel. Pénzünk nagyon nagyon kevés van, szóval valahogy így kéne megoldanom. Én tanulok,nyárra szeretnék diákmunkát vállalni, hogy tudjak anyukámnak egy új mosógépet vennii..
2013. máj. 21. 08:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kert van egy pici, ott van sóska és spenót, van egy kis krumpli, most ültettem kukoricát, újhagymát, répát, paprikát, paradicsomot, salátát és retket is, de az még nincsen, ez nyárra szeretném, amikor nincs óvoda meg suli, mert akkor muszáj még többett főzni, mivel nincs étel.

Rizst szoktunk főzni, de van, hogy magában megeszem, vagy ráütök egy tojást.

Málna, szőlő, pár eper bokor és meggy fa van, de még nincs termés.

2013. máj. 22. 08:36
 12/12 anonim válasza:

Örülök, h van kertetek, és h ültettél is bele! :)

Sztem a cukkini, uborka és tök jól eltelít, és tudod sokféleképpen is enni+elrakhatod télire is.

Ugyanígy a padlizsánt, és az nyáron sem szokott annyira olcsó lenni. Én a padlizsánt is elrakom télire úgy, h megsütöm, lehéjazom, és nagyobb darabokban beteszem a mélyhűtőbe, így télen csak kienged, és lehet főételbe is rakni vagy padlizsánkrémnek. Ha nyersen összekarikázva fagyasztod le, akkor rizshez, tésztákba is jó hagymával pl., és máris ettetek rostosat kevesebb kalóriával.

Ha kevés a hely a mélyhűtőben, akkor összefőzheted a tökféléket padlizsánnal, paradicsommal, hagymával, és rendesen kidunsztolod, mint a befőtteket, és akkor eláll, és ez is jó télen zöldséges főételekbe.

A gyümölcsöket én úgy teszem el befőttnek, h nem teszek hozzá sem cukrot sem tartósítószert. A jó érett gyümölcsöt alaposan megmosod, és tiszta üvegekbe töltöd, lezárod egészséges, nem rozsdás csavaros fém kupakkal. Ezeket a levegővel és gyümölccsel teli üvegeket hideg/langyos vízbe állítod úgy, h ellepje a víz a nyakukig, majd egyszerűen felforralod a gázon a vizet, és így "főnek az üvegek" kb 40 percig. Ezidő alatt a gyümölcs levet enged, és a saját cukros levében megfő a gyümölcs. Ha lejárt az idő, akkor nem veszed ki a vízből, hanem hagyod kihűlni a vizet (kb fél nap). Így lassan rávákuumozódik a tető (homorú lesz), és gyakorlatilag 2 évig eláll a befőtt, de nem kell bele cukor és tartósítószer.

Merre laktok? Ha anyukád nem haragszik, akkor adok palántát, de ha kell befőttes üveget is.

Ügyes vagy, h ennyi mindent megcsinálsz, hidd el ez csak a javadra válik!!!!!!!! Nekem is hasonló dolgokat kellett csinálnom ennyi idősen, m egy 4gyerekes családban a legidősebb vagyok. Én csak profitáltam ezekből a gyakorlatias dolgokból, és arra törekszem, h az én 3 gyerekem is mindezekre megtanítsam!!!

szép napot! :)

2013. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!