Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én egy 16 éves lány vagyok,...

Én egy 16 éves lány vagyok, és pár tanácsot szeretnék tőletek kérni, semmi szélsőségeset meg ilyen paleo-s dolgok nem érdekelnek, nem azért írom ki a kérdést, hogy bárkit is megbotránkoztassak, vagy miatta veszekedés törjön ki, többi lent? 165/55

Figyelt kérdés
Anyukám egyedül nevel engem két testvéremmel. Pénzünk nagyon nagyon kevés van, szóval valahogy így kéne megoldanom. Én tanulok,nyárra szeretnék diákmunkát vállalni, hogy tudjak anyukámnak egy új mosógépet vennii..
2013. máj. 21. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez eddig rendben is van. No de mi a kérdés?
2013. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A testvéreim óvodások, anyukám 3 műszakban dolgozik pénztárosként/árufeltöltőként. Nagyon sokat segítek itthon, testvéreimre sokszor én vigyázok, ezért ha betegek akkor van, hogy egész éjjel nem alszok, vagy takarítok, mosok(kézzel, mert elromlott a mosógép)

nagyon fáradt vagyok, éjszaka vagy este szoktam itthon tornázni. Ételekben ezeket szoktam enni, menzás vagyok, szóval az ebéd adott, nagyon finomak, sütiket vagy csokit hazaszoktam hozni tesóimnak és azt elfelezik, csokit, chipset nem szoktam soha enni, sem cukros üdítőket. Uzsonnára ha megyek a tesóimért ovodába és ha marda uzsonna akkor a Dadus néni azt oda szokta nekem adni, hogy vigyem haza(tudja, hogy hogy állunk) meg szoktunk kapni ebédből ha marad, és akkor azt ilyen ételhordóba hazahozom vacsorára(főleg anyunak, mert hát ő egész nap nem eszik főtt ételt csak amikor hazajön, elég vékony is, sokat idegeskedik, meg sokta dolgozok, fizikailag is.

Zöldséget szoktunk kapni a szomszéd nénitől(újhagymát, retket meg salátát kaptunk, meg kaptunk egy marok epret, amit természetesen a tesóimnak adtam oda. Almát szoktam enni, mert az oviban minden nap kapnak és ők nem nagyon eszik meg, ezért most még jó, mert az van, meg étel.

Anyunak nem is akarom mondani, hogy fogyni szeretnék, nem akarom őt idegesíteni még ez miatt is. Vacsorára én szoktam főzni, mert ő neki úgy jön ki a 3 műszak, hogy ebben az időben sosincs itthon. Általában krumplis vagy tésztás ételeket szoktam főzni, leveseket husos ételt nem sűrűn, de tojásost igen, mert a szomszédban vannak tyúkok, és szoktunk kapni tojást.

próbálom az étel adagokat csökkenteni, de van, hogy nem bírom és a fáradtság+ a tanulás sok energiám felveszi, meg van hogy ideges vagyok és nem is tudom, eszek, van, hogy nagyon fáj a fejem meg szédülök akkor nem nagyon figyelem, hogy mi van kenyér végét megkenem margarinnal, van itthon még házi lekvár és azt eszem. Tudom, ez nem jó, de ilyenkor az ájulás kerülget(nem kifogást keresek)

Ilyen esetben mit tudnék tenni? Köszönöm aki elolvassa, nem sírni/panaszkodni akarok, van akinek normálsi, szerető családja sincsen, vak, nyomorék stb, éhezik, nekem ehhez képest arany életem van, nincs convers cipőm de van családom ami többet ér mindennel

nem hánytatom magam, nem koplalok, nem ezen jár az agyam, de azért szeretnék én is tenni valami magamért.

Köszönöm

2013. máj. 21. 08:39
 3/12 anonim ***** válasza:
a szíved nagy, a lelked nagy, a sorsod nehéz és még csak nem is panaszkodsz ... nézd, ha kevés és olcsó kaja jut, és ráadásul energia meg kell ahhoz amit csinálsz, akkor itt sok tanácsot nem nagyon lehet adni ... zöldség, gyümölcs jó, de abból is a javát a tesóidnak adod
2013. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a világ nem igazságos, és jó szándékú, kedves emberek szenvedek, míg sokan dőzsölnek holott.. Mindegy is, nem sokat lehet tenni.


Törekedhetsz a zöldség és gyümölcsevésre, nem sokkal drágábbak amint a tészta, krumpli.


A sok energiának és a fogyásnak EGYÜTT egyetlen lehetséges módja van (tehát hogy bírd a házimunkát, tanulást és még az egészségedet is védd, karcsúbb legyél) ez pedig a sok zöldségevés és a zsírfogyasztás. A zsírok óriási energia potenciált hordoznak, ahogyan a zöldségek a mikrotápanyag és nyomelem tartalmukkal úgyszintén.


Én ezt egészítem ki olcsóbb húsokkal, például 350 forintos csirkeszívvel (talán ez sem sokkal drágább mint a krumplis, tésztás ételek viszont óriási minőségbeli különbség van köztük).


Alapelv: minél több keményítőt eszel, annál fáradékonyabb leszel és annál nehezebben fog menni a fogyás.

Ez mindenkire igaz, csak van akinek jobb lehetőségei vannak hogy változtasson, van aki nehéz anyagi helyzetben él.. és sokkal nehezebb. De törekedni kell, és ahogy olvastam kitartásnak nem vagy híján. Ezt őrizd meg!

2013. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valóban, itt sokmindent nem lehet tenni... Max. hogy tészta és kenyér helyett inkább rizst esztek (ha nem is mindig), az is roppant olcsó és tápláló, de azért jobb. Bár... A legolcsóbb zöldségekből talán ehettek többet, tojással, zsiradékkal elég tápláló tud lenni az is, neked is segíthet a fogyásban (én speciel szénhidráttal csak sokat enni vagy éhezni tudok, de a zsír-tojás-zöldség majdnem egész napra jóllakat, kevés mást kell mellédobnom).


Kitartást a továbbiakban is, én is mostam kézzel egy időben, akkor ment, de rossz lenne újra... De nekem a többi nehézség hiányzott. Remélem, jobb életed lesz később s ilyen időket megélve később is erősen és sikeresen veszed fel a harcot a kihívásokkal. Nem vagyok a fogalmazás mestere, alapvetően röviden azt szoktam mondani ilyenkor, hogy dicső vagy. Nem semmi, amit csinálsz.

2013. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4:"Törekedhetsz a zöldség és gyümölcsevésre, nem sokkal drágábbak amint a tészta, krumpli."


De, sokkal, sokkal drágább, a gyümölcs mindenképpen. Míg egységnyi pénzből a párom napokig jóllakik, ha tésztáról vagy rizsről van szó, addig ugyanez a legolcsóbb gyümölcsből reggeli előtti étvágy- és éhségnövelő nass neki...

Zöldségből van olcsó, de azzal is nehéz jóllakni, alacsony a kalóriatartalom. Ez mondjuk javítható sok zsiradékkal, én is úgy szoktam eljárni, de nem mindenki lakik jól még a zsírban sült káposztával sem.

De arányaiban lehet jó irányba menni, bár az is drágább lesz, mint rizsen élni (szerintem messze az a legolcsóbb, a tészta már kicsit drágább, a krumpli pedig még inkább, s nekem speciel nem is laktató, mindig éhes maradtam tőle, ha sok volt és zsírban volt sütve, akkor is. Érdekes az emberi test. Van, aki tésztával nem tud jóllakni, de olyan is, aki megéhezik a rizstől).

2013. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert a tészta/rizs nem ideális táplálék, ismerjük a magyarázatot miért lesz éhes tőlük az ember.


Zöldséget és gyümölcsöt írok, alapvetően az olcsó zöldségekre helyezném a hangsúlyt. Gyümölcsözni fogyás alatt nem is nagyon kellene, és persze nem is olcsóak, igaz. Az idénygyümölcsökre értettem, hogy megfizethetőek, de célszerűbb zöldségekre költeni, én így tapasztaltam.

2013. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: Az idénygyümölcsök is drágák. Próbálj venni a négyfős családnak párszor epret... Nagy szerepe nem lesz a táplálkozásukban, a jóllakásban sem segíti őket s máris erősen megérzi a pénztárca. Ez van. Sokszor olvastam már, hogy egy család sosem eszik gyümölcsöt, mert nem telik rá. Ebben egyébként nem hiszek, NAGYON szegénynek kell ahhoz lenni, hogy reális legyen ez az állítás (ti. hogy nem telik rá), s akkor is elmennék szedni vadon (Budapesten is azt csináltam, vidéken is, bár nem voltam szegény). Napi vagy heti szinten azért más, de hogy valaki sose egyen gyümölcsöt... A legtöbben, láthatjuk, mindenféle hülyeségekre költenek, cigaretta, cukros italok, messze túlárazott kiscsokik... Azok csak ne mondják, hogy a gyümölcs és a hús drága, a valódi szegények más lapra tartoznak.

Mi igazán sokat költünk ételre, de azért drága lenne, ha nyakló nélkül ennénk a gyümölcsöket... Főleg a páromnak nem lenne gond napi 2 kiló gyümölcs, melette a szokásos ételei, nekem speciel megfelel a szolid gyümölcsözés, naponta kell, de kevés.

A zöldség más, arra jobban vágyik a testem s korántsem lennék meg az olcsókkal. Ja, elfeledtem említeni a házilag csíráztatott magokat, mint olcsó és a lehető leginkább bio evőzöldséget (evőzöldség: a párom neve arra, amit valamihez nyersen eszik). Igen poénosak, én a bíborherét kedvelem, párom a retekcsírát :) Jóllakni persze nem lehet velük, nem arra vannak.

2013. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:)

Jól hangzanak!

2013. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Ha kertes házban laktok csomó zöldséget meg tudsz magadnak termelni. Most indul a kinti palántázás, így nem vagy elkésve semmiről. Nem nagy dolog, nem kell sok törődés nekik, viszont napfény kell, néha víz.

Paradicsom: egész a fagyokig terem, ha mindig fel van kötözve. Sok palánta nem is kell, elég 5-6.

Cukkini: megveszed a magot, és elduggatod a földbe. Egész a fagyokig terem ez is. A tök ugyanilyen. Arra kell csak figyelni, h a mag csúcsosabb oldalát dugd lefelé, és néha locsold meg.

Az uborkát is most kell a földbe beültetni, de az futni fog, így vmi mellé tedd, h legyen mire felkapaszkodnia (pl kerítés, fix teregető egyik oszlopa).

kapható olyan saláta-mag, ami egész évben vethető, így az is lesz. ha hagyod felmagzani, akkor jövőre nem is kell venni, mert elszórja a magját, magától kel majd, márciustól szedhetőek a kis levelei.

padlizsán: palánta kell ehhez is, de ha napos helyre ülteted, akkor jól terem október elejéig.

spenót: vetni kell, nem igényes.

a palánták ára változó, de át. 150 ft körül vannak. merrefelé laktok? nekem van pár palántám, ami most nem kell, odaadom szivesen (paprika, paradicsom, padlizsán)

2013. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!