Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen kitartásom és tudjak fogyni?

Figyelt kérdés
3 hónapig egészségesen étkeztem.: Semmi lisztes,szén-hidrát, cukros üdítő. Amiket ettem : tojás, saláta, gyümölcs (délelőtt),rizs ritkán,csirkemell, húsok, abonett, néha-néha puffasztott rizs,hal,joghurt, sovány túró. És ezeket betartottam keményen. Heti 1x fal labdáztam, naponta tornáztam, heti 1x konditerem. Így összesen lement 3 hónap alatt 6 kg körül.Ebből utolsó hónapban semennyi szinte. Legalább 20 kg-t szeretnék leadni, de 3 hónap után feladtam,bár nem eszek össze-vissza mert hozzá szoktam az étrendhez.Annyiban változott, hogy kenyeret eszek heti 1-2x egy szeletet. 2 hete nem is sportolok mert a bokám kificamodott,csak kerékpározás.Kalóriabázison is számoltam ,ma már az sem érdekel. Hogyan tudnám kicsit lelkesíteni magam, nagyon szeretném az eredményt és tennék is érte de most annyira elszomorodtam. Előre is köszönöm mindenkinek !
2013. máj. 22. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írj egy üzit és majd én lelkesítelek :)
2013. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen egyoldalú táplálkozás miatt adja fel mindenki a fogyókúrát.

Én teljesen másként diétáztam. Mindent ettem, amit azelőtt is, csak nagy tányér helyett kis tányérra szedtem. Így nem adtam fel. Ugyanazt eszem, mint párom, csak sokkal kevesebbet mint azelőtt.

2013. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálok én is változatosan enni, csak azokat hagytam el, vagy ettem keveset ami tényleg hizlaló.
2013. máj. 22. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Én utánaolvastam, hogy mi segíti az egészségemet, valamint hallgattam a testemre.

A gabona és cukor elhagyása nekem csak a kezdet volt :D A rizs, krumpli és társait is igyekszem levegőnek tekinteni, de néha picivel nincs bajom. Mivel nem nagyon eszem húst, ez kissé kihívás volt eleinte :D Én 3 hónap alatt 3 kilót fogytam (plusz amennyit akkor, amikor még nem volt mérlegem, de az se sok), de mivel az egészség az igazán fontos számomra, plusz kilengéseim is voltak (vannak olyan ételek, ami miatt kezdetben igencsak megéri megszegni a még nem elég stabil alapelveinket, zabolátlan hedonista volnék), teljesen elégedett vagyok ezzel is.


Persze keveset is eszem és mozgok :) Viszont amit eszem, az finom, kedvemre való. Ez is alap, anélkül nem menne. Jobbára tojást, zöldséget, kevés gyümölcsöt, olajos magvakat és zsírt eszem :) Ez nagyon változatos táplálkozást tud eredményezni. Igazából még a vega ketogén diéta sem egyhangú, de azt csak ma kezdtem ;)


Tehát motivációban, kitartásban nem tudok segíteni, mert az az én esetemben teljesen természetesen jön, nem kell visszafognom magam, mert nagy általánosságban semmiképpen nem akarom azt enni, ami nem szolgálja az egészségem.

De azt gondolom, élvezetedet kell lelned a mozgásban és az életmódváltásban. Anélkül nagyon nehéz lehet.

A leírásod alapján viszonylag szénhidrátszegényen táplálkoztál, inkább a fehérjebevitelre helyezve a hangsúlyt. Ehhez a fajtához nem értek, csak azt érzem logikusnak (s esetemben az egyetlen kivitelezhetőnek), hogy az alacsony szénhidrátbevitelhez magasabb zsírbevitel járul, amitől jóllaksz és energiád lesz.

2013. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :)
2013. máj. 22. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!