Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételben van nagyon sok...

Milyen ételben van nagyon sok fehérje és kevés szénhidrát?

Figyelt kérdés

Ma még 70g fehérjét kéne ennem, de nem tudom miben van ilyen sok. Tudom, hogy a húsban sok van, de az nincs itthon.

Tojás, túró, tej, sajt van itthon. Melyiket érdemes enni és hogyan? Vagy még mi lenne jó?


2013. máj. 30. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tojásban és a sajtban kevés a szénhidrát. A tejben és túróban viszonylag sok.
2013. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Tojás jó.


Tej főleg víz, meg egyébként sem emberi kaja. Túróban kevesebb víz -> több fehérje de nem emberi kaja.


Nem kell még 70g fehérjét enned, honnan vetted hogy kell? Annyit nekem nem kell megennem, 190 cm magas ogre-hímként. Van ilyen fehérjemánia, hogy igen sokat kell enni belőle, miközben ez csak egy ajánlás, hogy inkább húst egyél (zsír + fehérje) mint búzát (szénhidrát + mérgező fehérje).


Edd a tojást, zöldséggel az tökéletes étel.

2013. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Huhh, ez rengeteg, én egyetlen napomon sem tudom elérni, szerencsére nem is kell.

Nos. Nem tudom, mennyire megbízható a táblázat, amit használok, de nem szoktam sok hibát találni benne, most nem kutakodom túl hosszan.

A tejben több szénhidrát van, mint fehérje, a tojás remek étel, de tucatszám ehetnéd ehhez a szinthez, a sajtból is kéne vagy 25 dkg, ami irreális...

Még sovány túróból is kéne enned vagy félkilót, de még talán ott tudod minimalizálni a zsírt és a kalóriákat...

A fehérjeporokat lehetne még megnézni, de gondolom, az sincs neked otthon.


Én építeni szoktam a zöldségekre és az olajos magvakra is, de én a minimális szükségletet célzom meg, akármennyi is az. Ebből is jön, abból is, sok kicsi sokra megy. Az olajos magokban egyébként sok fehérje van, de azt különösen nem esszük nagy mennyiségben (már aki persze).

2013. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
sajtok tiszta zsírok, mozzarella sajt jó csak
2013. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja, sajtból is van zsírszegény (erről mindig elfeledkezem, számomra a light dolgok nem léteznek), de én abból se ennék negyedkilót.

S némely gomba is fehérjegazdag, de vargányából se lenne elég egy kiló...

A szénhidrát pedig ennyi fehérje mellett valószínűleg szintén viszonylag sok lesz. Nem sok szinte tiszta fehérje van az ételek között...

2013. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!


Sajnos fehérjeporom sincs itthon!


Azért kell ennyi fehérjét ennem mert szálkásító diétát követek. Ma már 60g fehérjét ettem, összesen kéne kb 130-at.


Akkor tojást fogok enni! Igaz az, hogy jobb ha csak a fehérjét esszük meg?

2013. máj. 30. 15:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy igaz. A zsírfóbiás szerencsétlenek szerint, akik nyulaknak képzelik magukat.


Apropó, szálkásítás. Mekkora izomtömeged van, hogy ragaszkodsz a 130g fehérjéhez?


Mint írtam, a sok fehérje mondhatni jó, de nem azért mert 2g/ttkg fehérjére szükségünk van (nagy izomtömeg esetén igen, mert irreálisan nagy izomtömegről és kalóriamegvonáson alapuló szálkásításról beszélünk általában) hanem mert a húsokban sok a fehérje, és valami értelmes ételt meg enni kell. Hát általában a húsra esik a választás.


Ha elég zsírt és zöldségekkel elég lassan felszívódó szénhidrátot eszel, akkor nem kell túlaggódni a fehérjét.


A veszteségünk (ma tanultam) 0,3g /ttkg körül van. Ennek a kétszerese a napi ajánlott, túl-túlbiztosított minimum fehérjebevitel. Igazából ezért nincs fehérjehiányuk és izomveszteségük még a húst csak ritkán evőknek, mert elég kevés fehérje is elég.


Támogatom a 130g-ot, de ennek akkor van értelme ha tudsz húst enni :D

2013. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mekkora izomtömegem van :D Van rajtam egy pár kiló felesleg, azt tudom.


Ezt az oldalt ajánlották:

[link]


Itt olvastam, hogy ennyi fehérjére van szükségem.


Tudok húst enni :D Ma már ettem, csak már elfogyott.

2013. máj. 30. 15:47
 9/12 anonim ***** válasza:

"2,5 fehérjével és 1,5 szénhidráttal számolni"


Ja, már sokkal jobb irányban gondolkozol mint a fogyózók, azért ezt véssük kőbe.


De a ráció. Az is köll, mert megkönnyíti az életet.


1. ch-ból nem kell 1,5 g/ttkg mert tökéletesen fölösleges a ch bevitelt erőltetni. Minél alacsonyabb, annál jobb tehát zöldségeket eszünk.


2. akkor 55 kiló körül lehetsz? Nem kell 130g fehérje.. ha tudsz enni ennyit, akkor ügyes vagy persze.

De például ha elkezdesz túróval fehérjét enni, akkor a túróban lévő marhainzulin, egyéb növekedési faktorok többet hizlalhatnak rajtad (hormonális hatás) mint amennyire a fehérje egyébként nem hizlal. Ez a ráció rész, egyéb ismeretek összekapcsolása. Nem minden fehérje ami fénylik (vagy ami fehér). Tej, sajt, túró EZÉRT jó esetben kilőve.


De sok hasznosat nem írtam, a tojás zöldségekkel tökéletes lesz, de bevallom én is ezt eszem.

2013. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, 55 kiló vagyok.

Jól van, köszönöm, akkor nem fogom annyira erőltetni egyiket sem! :D

2013. máj. 30. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!