Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két hónap alatt mennyire...

Két hónap alatt mennyire tudok ezzel látványos eredményt elérni?

Figyelt kérdés

Egy hete elkezdtem ismét normálisan mozogni és az étrendemen is változtattam.

Naponta háromszor eszek,de este hat után már semmit.Enni leginkább fehér húsokat,tojást és tejtermékeket szoktam.Nagyrészt elhagytam a fehér kenyeret és teljes kiörlésűt eszek inkább,de ha nincs itthon akkor a fehér kenyeret megcsinálom pirítósnak.Sok gyümölcsöt is fogyasztok mellé,de mivel a zöldségekkel hadi lábon állok,azokat megpróbálom multivitaminnal pótolni.Napi két liter vizet és/vagy teát megiszom mellé.

Heti ötször lejárok futni egy órát mivel most ráérek.Ehhez minden nap csinálok felülést,fekvőtámaszt,guggolást,hasprést,kitörést,lábemelést ami durván egy óra aztán még fél órát nyújtok.Ezt mindig reggel csinálom aztán délután még egy-két óra táncot iktattam be.

Most vagyok 158 centihez 65 kg ami főleg a hasamon és a combomon látszik meg.Lány vagyok fiús alkattal.Régen évekig úsztam és karatéztam,de ilyen állapotokkal nincs képem újra edzésre járni.

Ezeknek a fényében két hónap múlva mennyire várjak majd látványos változást?


(bocsi a hosszú kérdésért csak szerettem volna teljes képet adni,és ezt sem fogom abbahagyni az idő lejártával csak nem fogom ennyire szigorúan venni)


Megköszönném a válaszokat :)



2013. jún. 6. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

" és tejtermékeket szoktam.Nagyrészt elhagytam a fehér kenyeret és teljes kiörlésűt eszek inkább,de ha nincs itthon akkor a fehér kenyeret megcsinálom pirítósnak."


Én ezen okok miatt sok sikert nem tudok jósolni.


A zöldségeket nem tudod multivitaminnal pótolni, mivel ha elvonatkoztatnál a kenyér és tejtermék evéstől (amiket ugye a hízást segítő és a megbetegítő hatásaik miatt senkinek sem kellene ennie) akkor a fő táplálékaid lennének :S

Vitaminok közül általában C, D, Omega3, K vitamin pótlás a fontossági sorrend, és ezt jobban meg lehet oldani ha külön veszel vitaminokat nem pedig multivitamint.

Ha kiderül egy adott vitaminhiány nálad, akkor természetesen azt is pótolni kell - bár ha nem eszel kenyeret, akkor jobb lenne a vitaminok, ásványi anyagok felszívódása a tápcsatornádból és számos vitamin/ásvány hiány megelőzhető lenne.


Én komolyabb táplálkozásbeli változtatást tanácsolnék, de végül te döntesz. 2 hónap alatt már szép változást el lehet érni egyébként.

2013. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és az ötletet a vitaminokkal. :)

Azt viszont nem értem,hogy miért lennének káros hatással a tejtermékek és a teljes kiőrlésű kenyér?Ezt még elmondanád?

2013. jún. 6. 16:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem,hogy 50-52 kilóra szeretnék lemenni majd.
2013. jún. 6. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Elmondom hát: nézd meg a gabona és tejfogyasztó népességet. Legalább fele arányban elhízottak, gyakori köztük a csontritkulás, szív-érrendszeri betegségek, autoimmun - gyulladásos betegségek (a legtöbb betegség ami miatt orvoshoz járnak az emberek és nem fertőzés az ide sorolható).


Vegyük észre, hogy ez CSAK a tej-gabonaevő társadalmakban van így, és ha egy ember lemond ezekről a táplálékokról, akkor az ilyen jellegű egészségügyi problémái is megszűnnek.


És persze megvan az egésznek a pontos magyarázat - miért okoz elhízást vagy cukorbetegséget a liszt, miért a tej, hogyan alakulnak ki a gyulladásos természetű betegségek, autoimmun betegségek..


Én egyszerűbbnek tartom arra felhívni a figyelmet, hogy ezen kórok szinte mindegyike elmúlik, helyre jön ha bizonyos kiváltó tényezőket elkerülünk. És ezek 90+%-ban a tejtermékek, gabonák.

Aztán érdekességképpen lehet olvasgatni azt is, hogy miért, milyen összetevők miatt lehetnek ezek ennyire károsak, persze ha az embert érdekli.

2013. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm :)
2013. jún. 6. 17:24
 6/12 moosenstein ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves ez tenyleg igy van?

Hmm... ki gondolta volna, hogy a tej karos?! Kolyok korom ota mindenhol azt sulykoljak belem, hogy nyakaljak annyi tejet amennyit csak birok. Fura...

2013. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én többet nem tudok erről írni.

Utána kell nézni, logikát kell keresni.


Ha akarja az ember pont annyi vizsgálatot talál a tej káros hatásairól mint a pozitív hatásairól. Érdekcsoport, lobbi kérdése, azaz hogy kik végezték a vizsgálatokat.


Ilyenkor jönnek a tapasztalatok és a gondolkodás. Egy idegen állat tejének fogyasztása felnőttként eleve logikus-e?


Plusz utána kell nézni azoknak az embereknek, akiknek a tejivás abbahagyása után szűntek meg betegségeik. Én ezzel a témával foglalkozom, rendben. De az én érdeklődésemtől függetlenül ismerek meg olyan embereket, akikre félelmetes hatással volt például a tejfogyasztás, és nagyon komoly javulást történt miután abbahagyták a tejivást.


És ez véletlenszerű mintavétel, ha keresel egy tudatosan tejtermékkerülő csoportot, akkor csupa pozitív eredményekkel találkozhatsz. Ilyen gyulladás, olyan betegség szűnt meg.. mind egybecseng a tej ismert hatásaival. Ezen tapasztalatok összességét tartom én már bőven elegendő bizonyítéknak.


Önmagában a tudományos vizsgálatok csak kételyre adnának okot, na most ha egy élelmiszerrel kapcsolatban kételyek merülnek fel.. Én benne vagyok az élelmiszeriparban, de mindenki hallott már a HACCP rendszerről. Nagyon komoly szabályok vannak, hogyan kell eljárni ha gyanúba keveredik egy élelmiszer szállítmány.. a boltok polcaiig követik hova lett kiszállítva és visszaveszik.


Ha a tejről csak felmerül, hogy betegségeket okozhat.. márpedig a gyanú abszolút felmerül, számos vizsgálat van. Akkor mi ez a nagy tétlenség amíg nincs biztos álláspont foglalás?

Itt a baj, akkora teipar lobbi van, hogy az már minden logikát maga alá gyűr, ezért nem lehet szinte semmi rosszat hallani a tejről. Mert szélsőségesen tagadnak mindent. De ahogy mondják: pénz beszél.

2013. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 moosenstein ***** válasza:

Hmm... tenyleg lehet benne valami.

Mondjuk en nem is igazan tudok tejet fogyasztani, mert hasmenesem lesz tole. Azt hiszem nincs mar bennem az az enzim (ami az oltashoz kell, vagy mi?!) ami kicsi koromban volt.

2013. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A gyomrodban megalvad a tej, ezt az enzimet csecsemő korban termeli a gyomrunk.. rennin?


A patkóbéltől már a peptidázok dolgoznak, illetve a tejcukrot a laktáz. Ennek hiánya/alacsony aktivitása okozza a hasmenést.


A gond az, hogy jó tejcukorbontással (nincs hasmenés) is gondokat okoz a B-kazein, hormonok. Elég jól ismerik a tej összetevőit, azok hatásait, illetve nem is kell nagy tudomány meg összetétel vizsgálat, a tej hatását tapasztalati úton is lehet vizsgálni.

Tapasztalat a hasmenés

tapasztalat lehet a tejivók közti cukorbetegség/elhízás és a nem tejivók között ezen állapotok előfordulása.

tapasztalat lehet kiütések/allergiák előfordulása tejet ivók/nemivók között.


Persze ezeket más tényezők is módosítják, a statisztika nehéz és könnyű csalni/tévedni vele.


De pl. egy szérum inzulinszint vizsgálat semmibe nem kerül, lehet vizsgálni csak a tej hatását. Úgy felküldi a vércukorszintet mint egy csokitorta. Kell ez?

2013. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*inzulinszintet, nem a vércukrot természetesen. Fáradok, sok a kávé és folyamatos melóban vagyok. Remélem mást nem gépeltem el.
2013. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!