Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezekből az alapanyagokból mit...

Ezekből az alapanyagokból mit lehet csinálni 2 napos osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés

Összeírtam az itthon található egészséges kajákat:

gyümölcsök: ribizli, eper, alma, citrom

zöldség: saláta, paradicsom, uborka, répa, vörös- és újhagyma, krumpli

magvak: tökmag, dió

tejtermékek: tej, natúr joghurt, kefir, sajt

egyéb: halkonzerv (saját lében), natúr csirkemell (sütve), tojás, teafű, fűszerek


2013. jún. 8. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül viheted:

gyümölcsök

Zöldségek - krumplit hanyagolhatnád, a többi ehető.

Magvakat viheted.

Egyebet is viheted (hal, tojás, fűszerek, csirke, tea..)


Mit lehet csinálni? meg kell enni őket ha éhes vagy.


A tejtermékeket hűteni kéne, meg egyébként sem emberi fogyasztásra kitalált anyagok. A sült hús kibírhat 1-2 napot, a hal konzervként kibírja, a tojást ne tedd el sokáig mert romlékony.

2013. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom a tejtermékekkel. De szerintem a zöldségekből tonhalas és csirkés salátát csinálok, a gyümölcsöket felkockázom, és dobozba rakom. A tojást megfőzöm, a magvakat megpucolom, ezeket magában eszem meg. A répát pedig megpucolom, és csinálok mártogatóst hagymából, joghurtból és fűszerekből.

A tárolás a legnagyobb gond, de van egy kicsi hűtőtáskám, amiben a tejtermékek is elállnak. :)

2013. jún. 8. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Csinálnál egy szenyát, már előrébb lennél. Egészséges kaja...

Ha a tojást boltból vettem, már tele van színezékkel, a tojás természetes úton nem ilyen, ételfesték kell a tyúknak, attól lesz ilyen.

A magok nagy mennyiségben nem jók, megdobják a trigliceridet.

A tej nem áll el, osztálykiránduláson hűtőtáskával akarsz bóklászni?

A halkonzerv tele van növényi olajjal és tartósítószerrel, mitől lenne egészségesebb, mint bármi más?

Nem kötekedni akarok, csak a tévképzeteket akarom eloszlatni. Egy zsömle füstölt kolbásszal és zöldségekkel, tuti nem romlik meg, és nem rosszabb, mint bármi más.

2013. jún. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

színezett tojás - ebbe legfeljebb az kötne bele, AKI TYÚKÜZEMBEN ÉLELMISZERMÉRNÖK. véletlen sem a különböző tápoknak van különböző hatásuk a sárgája színére.


Magok- triglicerid: mert az ember egy szerencsétlen nyúl, akit félteni kell a zsíroktól. Majd integetek a tapsi fülekkel. értelmetlen zsírfóbia, tökéletesen megalapozatlan.


Egy konzervben ritkán lesz tartósítószer. beletehetik, persze. csak tökéletesen törvénytelen és akkor minek a sok hőkezelés? A növényi olaj jogos, azzal el szokták ba.szni a halakat. Ez sajna így van, jófélét kell venni.


A zsömle csak annyiban sz.ar, hogy valójában értelmetlen keményítő, gluténterhelést okoz a szervezetnek. Minek kell egy gyereket ennek kitenni? Elég beteg van már. A trigliceridektől tartunk, a gluténtól nem. Ezt nem értem.

2013. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Életedben nem voltál még tyúk közelében sem, agrármérnökként tudom, mitől lesz a boltban kapható tojásnak olyan színe és a bolti húson a bőr mitől ennyire sárga. Majd a kukoricától, mi?

Nyomatják őket olcsó ételfestékkel, egy csirkének legalább 1 évig éjjel-nappal kukorica kéne, hogy sárga legyen a bőre, de ezeket a csirkéket levágják 8 hetesen. Ételfesték az egész. Mutass egy olyan halkonzervet, amiben nem növényi olaj van...minőség...

Törvénytelen...kis naív...

Zsömle? Amennyi glutén van benne, annak a többszöröse van benne a növényben vegyszermaradványként.

Ne csak nézz, láss is, a glutén, a tej, ez a legkevesebb, még ha igazat is adnék az elb@szott ételekről alkotott nézeteidnek, akkor sem ezt tartanám a legnagyobb problémának, ami az élelmiszeripart illeti.

Osztálykiránduláson magokat enni zöldséggel, hát ki a tököm hallott már ilyet, csak kiröhögik szerencsétlen, legyünk már tekintettel az emberi kapcsolatokra is.

2013. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam az emberi kapcsolatokat felülírja az egészség.


Viszont rávilágítottál arra hogy hiába akarok én húst és zöldséget enni, névleg egészségesen, nem is azt eszem ezzel amit akarok.


Hú de mocskos ez az egész.. Kösz hogy leírtad, mostanában arra hajtok hogy őszinte, mélyről jövő indulatot gyűjtsek az egész mocskos élelmiszeripar ellen. Szükségem van az ilyen sötét kis titkokra. Ez fog átvinni az utolsó vizsgáimon (élelmiszermérnök) VAGY bekattan valami és baltával megyek be a corvinusra.


Undorító az egész.

2013. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!