Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha pl.8 hét alatt 8 kg-ot...

Ha pl.8 hét alatt 8 kg-ot fogyok, akkor honnan tudhatom, hogy az a 8 kg valóban zsírvesztés és nem izomvesztés?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos elég sokat le kell adnom, de szeretnék lassan fogyni, hogy tartós legyen és próbálom/gatom ésszel csinálni. Ha egy héten fél-1 kg az ajánlott fogyás mennyisége, és úgy fogyok, hogy hetente 1 kg megy le, akkor már biztos lehetek abban, hogy az alkalmazott diétás módszerem helyes?

Vagy attól, mert lassú a fogyásom, lehet hogy mégsem a zsírból, hanem az izomzatból fogyok?



2013. jún. 30. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha eddig nem építettél speciális életmóddal nagy izomtömeget (röviden: nincs több éves testépítő múltad) akkor nem komoly kalóriamegvonáson alapuló táplálkozással, ha ez a táplálkozás üres kalóriák (keményítő, cukor..) helyett viszonylag szigorúan hasznos élelmiszereket tartalmaz (zöldségek, húsok, gyümölcsök,, olajos magvak, gombák) akkor nem lesz olyan tápanyaghiánya a szervezetednek, ami miatt izomtömeget kelljen leépítenie feltételezve rendszeres és értelmes edzést is.


Viszont cukorevés nélkül nem lesz hormonális háttere a fölösleges zsírtömegnek. Így nagyjából mindent megteszel azért, hogy zsírból fogyj, az izomtömeged ne épüljön le fölöslegesen. Használhatsz testzsír mérést, most a legpontosabb elektronikus módszernek asszem az 5 zónás bio elektromos impedanciás módszer számít, illetve még mindig hatékony a hagyományos bőr összecsippentős módszer.

2013. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uh, ezt most egy kicsit bonyolult volt felfognom.

Nagy izomzatom biztos nincs, mert eddig (sajnos) nem mozogtam, ezt a diétám kezdetén kezdtem el.


Nem eszek, semmilyen pékárut, tésztát, keményítőt és cukrot.

A gombát utálom, de főként zöldséget, gyümölcsöt, tojást, túrót, csirkehúst, fehérjéket tartalmazó dolgokat eszek. Az olajos magvakat eddig nem nagyon mertem enni, mivel úgy gondoltam (olvastam is valahol), hogy diéta idején nem tanácsos az olaj tartalmuk miatt. Ma meg pont itt láttam láttam valamit a lenmagról, rákerestem a neten is, aztán már ettem is vagy 2 kanállal, mert hasznos a diétázóknak. De a többi mag... hát nem tudom. Te mit gondolsz?


És ezt a mondatot nem igazán értem, mit akarsz ezzel mondani?

"Viszont cukorevés nélkül nem lesz hormonális háttere a fölösleges zsírtömegnek."


Ennek a testzsír mérésnek meg utánanézek a neten. :)

2013. jún. 30. 23:13
 3/5 A kérdező kommentje:
*Nem eszek kezdetű mondatomban az eszek szó után radír a vesszőnek.
2013. jún. 30. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

"Viszont cukorevés nélkül nem lesz hormonális háttere a fölösleges zsírtömegnek"


Aki nem eszik cukrot, vagy a cukorhoz hasonló hatású anyagot (keményítőt, te ezt is visszafogod) az nem tud elhízni. Az elhízás egy hormonális folyamat, a cukorfogyasztás után történik változás.


Vannak szervi problémák is, okozhatják különböző okok a pajzsmirigy kóros működését, ez is lehet gond de a gyakori formája ennek is táplálkozás eredetű probléma.


Szerintem jobban olvass utána a dolgoknak mielőtt bekapsz 2 kanál lenmagot valamilyen cikk vagy írás miatt. De éppen ezt eltaláltad, a lenmagnak elég jó a zsírsav összetétele, és általánosságban az olajos magok beleférnek. Egészségügyi vonatkozású kérdés, hogy a sok napraforgómaggal elfogyasztott olaj nem feltétlen jó hatású, még ha nem is fog senki sem elhízni miatta.


Olajos magvaknál 2 érdekes dolog van, egyik a zsírsav összetétel (elég kevés növény van aminek tényleg jó a zsírsav összetétele, persze ma a telítetlen zsírok divatját éljük, alapvetően azért mégsem olajevő élőlények vagyunk..) másik a szénhidrát tartalom. Egy olajos magban ha kicsit több keményítő van, és együtt olaj+keményítőt eszünk az nem biztos hogy annyira fogyókúrás nagyobb mennyiségben. Ez inkább nass keksz helyett, de nem biztos hogy túlzásba kell vinni.


A túróval egyébként nem értek egyet, de nem írhatom azt, hogy nem fogsz fogyni miatta. Szimplán csak lehet azt fogod észrevenni, hogy nagyon lassan fogysz/nem fogysz, és ha nem ennél túrót (tejtermék) akkor ez változna.


+ szintén egészségügyi érvek miatt én nem ajánlom, de hát ez csak egy vélemény, egy képviselt álláspont, sokan vitatják.. a táplálkozástudomány is eléggé megosztott sajnos így muszáj kicsit neked is kísérletezned vagy állást foglalnod.. valamiféle értelmet keresve a dolgokban.


Például segítek: a tej a borjú növekedését szolgálja, ehhez szükséges hormonokat és fehérjéket tartalmaz, nagy inzulinválaszt vált ki a testünkből (az inzulin a hízást is segítő anabolikus hormon). A túró nagyjából adja ezeket a tulajdonságokat, logikus fogyás alatt ezt enni? Válaszolja meg mindenki maga.

2013. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ha jól értelmezem, mivel nem eszek cukrot (kristálycukor, porcukor..) akkor nem tudok elhízni. Ez lényegében jó, mivel a célom a fogyás.


"Szerintem jobban olvass utána a dolgoknak mielőtt bekapsz 2 kanál lenmagot valamilyen cikk vagy írás miatt."

Ez úgy hangzik, mintha valami bajod lenne a lenmaggal. Szerintem eléggé utánaolvastam, de nem tudom, hogy miért írtad ezt, mert nem szándékozok minden nap 2 kanál lenmagot enni, de ezentúl valószínű odafigyelek rá, hogy juttassak belőle a szervezetembe. Ettől mi bajom lehetne? Mintha azt írtam volna, hogy minden héten macskát fogok enni vagy nem is tudom. :D


Túrót kb. heti 2x eszek, tehát nem állandó jelleggel. Próbálom felosztani és változatossá tenni a napjaimat étkezés szempontjából.


Egyébként ha elutasítod a tejtermékeket, akkor te csak ezeken élsz, amiket fentebb írtál? --> zöldségek, húsok, gyümölcsök,, olajos magvak, gombák

2013. jún. 30. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!