Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A felüles vagy a futás hatásos...

A felüles vagy a futás hatásosabb az uszógumik ellen? Nekem nem kell, hogy izmos legyen a hasam, csak hogy lefogyjak

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 13:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hehh, azért az nem fórum téma, hogy én hova járok.:D


Amúgy lenne egy komoly kérdésem hozzád. Felkészültél? Jöheeet? (Nem, nem ajánlatot akarok tenni)

2013. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Privátba dobd át, kiosztok mindenkit a sulidban. Csak pesten.

A kérdést is talán inkább levélben.


Én büszke vagyok egyébként a sulimra, és az összes negatív dologra amit a Corvinus ÉTK iránt érzek.

2013. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

ÉTK... ÉtkezésTudományiKar, mi?


Ja nem, ez nem olyan, mást is érdekelhet.

Láttam hogy írtad valakinél, hogy testtömeg(kg)*2,5-3 g fehérje, és kg*1-2 szénhidrát.


Na most tegnap láttam egy oldalt, miszerint:

Ha én egy 168 cm magas és 57 kg-os szellemi munkát végző nő vagyok, különösebb fizikai munkát nem végzek, akkor:

57(kg)*35(kcal)=1995 kcalra van szükségem naponta. (gondolom ez a súlytartás)

Ebből a szénhidrátszükségletem állítólag 55%, azaz: 1097,25 kcal, ami megfelel 274,3125 g szénhidrátnak.


A fehérje meg 299,25 kcal (15%), ami 74,815 g.


A zsír meg ugye a maradék 30%.


Na most állításod szerint ha én fogyni akarok, akkor 142,5-171 g fehérjét kéne ennem, és 57-114g szénhidrátot.


Oké, hogy szálkásítás, (akinél írtad, az 5-8 kg-t akart fogyni azt hiszem) de biztos hogy normális különbségek ezek..?

2013. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hogy én írtam a magas fehérje bevitelt?

Régen én is nyugati dietetikát tanultam, természetesen írhattam régebben hagyományos megközelítéseket például fehérjebevitelre, ezért lehet olyan válaszom ami 2-3 g/ttkg fehérjefogyasztást ajánl fogyáskor. Ez a hivatalos álláspont, sporttáplálkozás hivatalos nézete.


Ma nem ezt követem, ahogyan természetesen 50% körüli ch fogyasztást, vagy bármilyen gyorsan felszívódó szénhidrát fogyasztásának sem látom értelmét (főleg fogyás alatt).


Úgy találtam, hogy a dogmatikus elvek helyett bőven megfelel és könnyebben tartható mindenki számára a minőségi élelmiszerek fogyasztása. Könnyebb, természetesebb és kevesebb anorexiás hajlamát erősíti, ha csak annyit fogad meg az ember hogy jóllakik főleg zöldségekkel és hússal.

És mivel a mindennapi húsevés hiánya nem okoz kimutatható problémát, így a fehérjebevitel jelentősége is túlértékeltnek bizonyul. A fehérjeveszteségünk naponta 0,3 g/ttkg körül mozog, ennyit és többet bőséggel fogyasztott zöldségekkel is be lehet vinni, vagy pár falat hússal. Ezen alapul a ketogén étkezés is, ami nem is fehérje központú hanem zsír alapú.


A magas fehérjefogyasztás szimplán kényelmes és a többség számára biztonságos, de drága!

Plusz a sok fehérje nem biztos hogy kiürül, leginkább könnyen alakul cukorrá, az aminosavak egyébként is inzulinválaszt okoznak.


Tehát nem, valójában nem kell sok fehérje, nagy mennyiségű hús vagy fehérjefogyasztás miatt tejtermék, fehérjepor, vagy aggodalom a túl alacsony fehérjefogyasztás miatt.


Szerintem jó dolog fehérjét enni, az őseink is biztos hogy ettek, fontos építő elem a fehérje, az állati zsír (főleg a tengeri állatok omega3-a) is fontos, de nem létszükséglet sokat vagy állandóan enni, és nem betegségokozó a kisebb mennyiség. Fehérjéből, omega3-ból például létezik hiány, és betegségek magasabb kockázatával jár tudtommal.

2013. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, mi számít régennek. Most láttam, 2 napja.:D

De hát jó.


Ja és még valami... Múltkor állítólag láttak téged a Csarnok tér és a Sóház u. sarkán joghurtot enni... Mondd, hogy ez nem igaz!:D

2013. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!