Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nagy mértékű fogyástól...

A nagy mértékű fogyástól tényleg előjöhetnek különféle betegségek?

Figyelt kérdés
Egy hónap alatt 12 kilót fogytam, volt, hogy napokig nem is ettem, és most érzem magamon, hogy nagyon gyenge vagyok. Nem akarok elkezdeni zabálni, mert nem kell nekem az a régi súly, ha már rákényszerültem erre, akkor meg is szeretném mostmár tartani. Viszont ez sem állapot, voltak helyzetek, mikor majdnem elájultam már. Nem vagyok csontsovány, 167/51 vagyok jelenleg. Azt vettem észre, hogy a memóriám - ami eddig sem volt azért a legtökéletesebb - most még lejjebb süllyedt. Csak beképzelem, vagy lehetséges? Néha igencsak nagy megerőltetés kell ahhoz, hogy emlékezzek akár egy reggelemre, hogy mit ettem, vagy mikor keltem, régen azért nem volt ennyire gáz.
2013. júl. 9. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a megfelelő tápanyagbevitel,az agy nem tud mit feldolgozni,és ha a többi szerven nem is érzed egyből,az agynál hamar feltűnik,hogy valami nem oké. Ha nem viszel be elég szénhidrátot,akkor zsírból állít elő ketontesteket a máj,az agy ezt használja fel glükóz helyett. Ha viszont nem csak szénhidrátot,hanem fehérjét és zsírt se kap,minden folyamatot lelassít a szervezetedben,az anyagcserétől a pulzusig mindent.


Nos írtad,hogy nem akarod visszahízni. Egy megoldás lenne,hogy a táplálékot úgy viszed be,hogy 20-30 g szénhidrát,a többi mind fehérje és zsír. A szervezet ekkor elkezd újra rendesen működni,de szénhidrát(kenyérfélék,cukor,stb,tudod.. van neten táblázat is,miben mennyi van)jelenléte nélkül nem zsírba fog raktározni,hanem felhasználja a regenerálódásra. Ha "helyre állt a rend",és nem érzed magad hullának,van energiád,és nem kopog a szemed az éhségtől,nem ráz a hideg,nem hullik a hajad,és nem vagy sápadt,akkor helyreálltak a dolgok.


Ekkor lassan(hetente 20 grammonként)emelheted a szénhidrátot egészséges szintre,és visszatérhetsz a normális étrendhez a koplalásból a legkisebb hízás nélkül(2-3 kg ingadozás nem számít,ennyi lehet,hogy lesz,de az nem háj,csak víz). Addig emeled a szénhidrátot nyilván,amíg nem kezdesz hízni. Ahol még stagnál a súlyod,az lesz a jó érték,amivel tarthatod,és akkor mellette tudsz koncentrálni,és élni hullafáradtság(vagy zombiság)helyett.


Súlyod alapján sovány vagy,nagyon vigyázz,ne ess át a ló túloldalára.:)Ez a koncentrációzavar még visszafordítható,nem tartós károsodás,de ezt az életmódot semmiképp se folytasd,a saját egészséged miatt se! Egyébként sok vitamin (és folyadék) hiánya is okozhatja,de az elsőszámú a megfelelő mennyiségű kaja. Vigyázz magadra!:)

2013. júl. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy mértékű fogyástól tényleg előjöhetnek különféle betegségek?


Nem. Te szimplán koplaltál és legyengültél. Ezért vagy gyenge. Azért etettek eddig a szüleid, hogy ne legyél gyenge (és beteg), mert ha nem eszel meghalsz. Gondolom most már nem aggódnak érted, magad miatt meg nem eszel. Ha meghalsz akkor nem égetsz zsírt tovább. Ha éhezel akkor sem, akkor raktározza a tested.


Enni kéne, tudod állatokat ölni, piciny testüket a gyomrodba juttatni, enzimekkel lebontani alkotóikra, az aminosavakat bélbolyhocskáidon keresztül felszívni és saját testedet táplálni vele. Ugyan ezt zöldségekkel, gyümölcsökkel. Élvezed hogy eltérsz ettől?


Ez ilyen figyelemfelhívás lehet.. 'nézzétek, én más vagyok mint ti kérem a figyelmeteket, én nem eszem na, milyen különc vagyok?'


Engem a pride felvonulásra emlékeztet.. primitív.

2013. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi van? Szerinted menőzésből írtam ki ezt a dolgot?? Képzeld igenis történtek velem dolgok, ami miatt nem voltam képes enni, és nem magamtól kezdtem ilyen brutális fogyókúrába, nem is bírtam volna..


Első: Köszönöm szépen a segítséged!:) Megnyugtattál, hogy ez a koncentrációzavar nem tartós, lehet változtatni rajta. Azt hittem, hogyha valakinek már ilyen szinten legyengül az agya, akkor onnan már csak nagyon-nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem is lehet visszafordítani.

2013. júl. 9. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit enni kezdesz erőre kapsz. Nyilván van visszafordíthatatlan legyengülés is, de az inkább hosszabb távú éhezés után.


Nem kell cukrot enni, az agyunk akkor működik legjobban (és legegészségesebben) ha a vércukorszintedet a tested állítja be, és nem változtatsz rajta cukor és lisztevéssel.

2013. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell cukrot enni? Pedig mindenhol azt hallani, hogyha vizsgázik az ember, akkor egyen sok halat, meg csokit, szőlőcukrot. A lisztből szeretnék visszavenni, mert oldalt azért igencsak meglátszanak a kis úszógumik. Viszont az első válaszoló írta, hogy soványnak számítok, hát pedig még mindig látszik a combomon, meg fenékben, hogy van ám rajta felesleg. El akarok kezdeni majd tornázni, csak sose sikerül belekezdeni, nagyon lusta vagyok. :/
2013. júl. 9. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!