Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tudnám helyettesíteni a...

Mivel tudnám helyettesíteni a tésztát a Bolognai Spagettiben?

Figyelt kérdés
Ugye a tészta nem egy fogyókúrás étel, viszont nagyon szeretem a bolognai ízét. Mivel tudnám a tésztát helyettesíteni, hogy mégis laktató legyen?

2013. júl. 9. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmivel, úgy már nem spagetti.. de lehet venni teljes kiőrlésű lisztből készült tésztákat, ami sokkal egészségesebb és nem hizlal annyira, mint a fehér lisztből készült.
2013. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát, valamit valamiért. Én is nagy tésztás voltam, a tésztafélék voltak a kedvenc ételeim, mindent tudtam róluk. De ha valamit el akarsz érni, sajnos le kell mondani dolgokról.

Ha nagyon nem bírod, akkor lehet kapni a tescoban ilyen lila színű diétás (szénhidrát csökkentett) tésztát, vagy durumtésztát. Ezekből ehetsz, de ne sokat(bár ezek jobban is telítenek, én 30-50g tésztától már jól laktam, pedig igen mély a gyomrom :)

Félévente egyszer eszek én is ilyet. De legközelebb ezt is kipróbálom:

[link]

2013. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 9. 10:09
 4/11 anonim ***** válasza:
S
2013. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*szia, en cukkinival szoktam! Vekony csikokat vagok belole repahamozoval (nyersen). Nagyon finom:)
2013. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a link-szerinti recept nagyon jónak tűnik.


Valamelyik nap csináltam: 25 db zabpehelyliszt, fél e.k. joghurt, só, kézmeleg víz. Ez alapjaiban a hindu-lepény receptje: (kis gombócokat gyúrsz belőle, vékonyra elnyújtod, és zsiradék nélkül palacsinta-sütőben megsütöd mindkét oldalát. Búza-kenyér helyett rágcsálom, ha mindenképpen akarok valami kenyér-pótlót a kajához.


Egy részét kifőztem száraztésztának és tojást ütöttem rá. Úgy is jó volt.

Még a héten kipróbálom ezt a tojásos verziót is.

2013. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

25 db. zabpehelyliszt = 25 dkg

2013. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Simon0211 ***** válasza:
100%
Nem kell lemondanod a tésztáról! Ezt felejtse el mindenki h egy adott kaja hizlal vagy nem. Maga összetevők hizlalnak. A tésztával az a baj hogy finomított lisztből készül általában. De Tesoban is lehet kapni teljes kiröléső gabonából vagy rizslisztből készült tésztát, ahogy az első kommentelő írta. Ezek glikémiás indexe jóval alacsonyabb így lassabban szívódnak fel és kisebb inzulinreakciót váltanak ki a testben. Ugyan ez igaz a kenyérre és a péktermékekre is. A szervezetnek szüksége van a szénhidrátra, DE azok közül is meg tudjuk válogatni mi az előnyös számunkra és mi nem.
2013. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezeket ajánlom..:)

2013. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Holnap pont ez lesz az ebéd. :) A családnak tészta, nekem pedig mexikói párolt zöldség helyette. De szoktam enni párolt zöldbabbal, borsóval, brokkolival is. Nagyon szeretem!
2013. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!