Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki egy allergiás...

Segítene valaki egy allergiás étrendjének kialakításában?

Figyelt kérdés

15 éves fiú lennék, ekcémás/allergiás. Komolyabban nem szoktam mozogni, mert az izzadság/klóros víz is kikészíti a bőröm. Évek óta van rajtam pár kiló felesleg, sokszor gondolkoztam már, hogy étrendet váltok, de mindig allergén anyagokkal voltak tele az ajánlott étrendek.

Amikre allergiás vagyok: Csonthéjasok, szárnyasok, hal, és tengeri élőlények, teljes-kiőrlésű cuccok(rozsra biztosan), tojássárgája, mustármag,. Illetve a tejjel sincsenek jó tapasztalataim. De 100%-ra nem tudom, hogy allergiás vagyok-e rá. Azt tudom, hogy a fagyitól nagyon erősen kijön az ekcémám. Az anyagcserém meglehetősen lassú, és a jelenlegi étrendem főleg pékárúból, krumpliból, és húsból áll. Rizst egyszerűen képtelen vagyok ennyi. Többször fordult már elő, hogy gyomorpanaszaim voltak egy tányérnyi rizstől. Emiatt már ránézni se nagyon tudok. A kérdés, tudnátok-e segíteni pár tanáccsal, hogy egészségesebben étkezhessek



2013. júl. 19. 02:35
 1/2 anonim ***** válasza:

akkor körülbellül mindenre allergiás vagy, ami a diétához kell:) Csináld azt hogy 1 evőkanál almaecetet keverj el 2 dl vízben, és minden étkezés előtt idd meg! várj vele 10-15 percet, és utána ehetsz. nagyon jó az almaecet fogyáshoz, olvass utána:) zöldségre nem vagy allergiás? csináld azt hogy amit eddig enni szoktál, azt edd reggelire, ebédre, csak kicsit kevesebbet+ vacsorára egyél zöldséget, akármilyen párolt, sült, nyers zöldséget, amennyivel jól laksz, ezzel biztosan tudsz majd fogyni, ja és a gyümölcs is jöhet. Gyümölcsből egyél : almát, barackot, epret, ribizlit, dinnyét, málnát, ilyeneket. Annyi hogy a banánt kerüld, inkább olyat válassz amiben több a víz.

A hús oké, krumpli legyen főtt krumpli, pékárút hagyd el.

Ja, és reggelire próbáld ki a zabpelyhet! 50-60 gramm zabpelyhet főzz meg annyi vízzel hogy ellepje, ehetsz hozzá gyümölcsöt, lenmagot, akármit ami passzol hozzá, és te is eheted:)

Mozgás: izzadás nélküli mozgásnak az úszást mondanám, de az meg klóros víz. :D csináld azt hogy napi 30 percet aerobikozol, vagy akármilyen mozgást végezhetsz, a lényeg hogy ne izzadj nagyon meg. napi többször is edzhetsz kevesebbet, ha úgy jobb.

de elég heti 3* is mozognod, ha tartod magad a diétához.

Számold a kalóriákat! egyél meg napi 1300-1500 kalóriát, és így biztosan tudsz fogyni!

Kicsit össze vissza írtam, de a lényeg érthető szerintem:)

ha valami kérdésed van még írj rám privátban:)

Sok sikert!

2013. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
utóirat: ha mindenképpen szeretnél NÉHA pékárút enni, akkor válassz szénhidrát csökkentett terméket:)
2013. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!