Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kcal, ch, zsír, fehérje. Jók...

Kcal, ch, zsír, fehérje. Jók a számok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


164 cm-es, 82 kg-os 30 éves lány vagyok. 5 hete fogyókúrázom, lement 5 kg eddig, de most egy hete semmit sem mozdul.


Kb. 1100 kcalt eszek meg, ez így áll össze átlagosan:

zsír: 50-60 g (ez tudom, hogy sok, változtatni fogok)

ch: 100-110 g

fehérje: 60-80 g


Egy csomót olvastam már, és elvesztem. Most mit kéne tennem, ha nem mozdul?

Emelni a ch-t, mert ez kevés és raktároz a szervezet? Vagy pont csökkenteni?

Emelni a fehérjét?

Hintáztatni a ch-t?

Csalónapot tartani?

Emelni a kcalt?


Tornázom is rendszeresen ezek mellett.


Köszi a tanácsokat!


2013. júl. 20. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet hogy sok szénhidrátot eszel és kevés kalóriát, de ha úgy gondolod hogy ez neked jó, valószínűleg nem lesz az. A zsírt lehetne emelni, vagy a fehérjét. Fontos a szénhidrátok minősége, de 100g nem kevés.
2013. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor csökkentsem a ch-t és emeljem a fehérjét és a zsírt?
2013. júl. 20. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg jóllakásig kell enni, tehát ha csökkented a szénhidrátot (mondjuk a cukrot, ami jó ötlet) akkor több fehérje vagy zsír kell. Vagy több zöldség, a zöldségek biztos hogy jók, ebben egyetértés van!
2013. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló számaid vannak, mint nekem lehettek az elején (akkor még nem volt mérlegem), csak én nem kezdtem el fogyni ilyen hatásosan az elején. Igaz, ilyen kevés kalóriát képtelen lennék bevinni egy normál napon.


A szénhidrátot megpróbálhatod kicsit tovább csökkenteni, s a másik két makrotápanyagot növelni. A zsírt valószínűleg egyszerűbb, a fehérjebeviteled megüti a kötelező minimumot, azzal már nem nagyon lehet gond, ha nem edzel rengeteget vagy valami (most egyszerűsítek, a tápanyagigény elég komplikált dolog).


Miket eszel? Nem mindegy, miből viszed be pl. a szénhidrátot...

2013. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként eddig elégedett is vagyok a fogyással, nem is az zavar, hanem az, hogy most már nem megy semmit 5 napja le.

Az is lehet, hogy csak csinálni kell és nem türelmetlenkedni, majd megindul megint.


Tegnap kajám például

R: korpás kifli, sajtkrém, májkrém, csalamádé

T: túró és gyümölcs

E: finomfőzelék diétásan, natúr sült csirkemell

U: ua., mint az ebéd, csak kevesebb

V: Biotech ultra loss shake

2013. júl. 20. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak tornázz hanem mozogj valami nagyobb volumenút pl: biciklizés, úszás vagy futás és legalább 1 órát
2013. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A tornát csak összefoglalva írtam, ezeket a mozgásfajtákat csinálom:

-jóga

-intervallum edzés

-torna otthon (Péntek E., Norbi, Cindy Crawford)

-futás futópadon

-biciklizés

-röplabda

-gyaloglás (2-4 óra, intenzíven)


Ezeket váltogatom, általában kétnaponta vagy gyakrabban. Nem bírom a monoton dolgokat, ezért is van ennyiféle mozgás beiktatva.

2013. júl. 21. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!