Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hónap alatt hogyan tudnék...

Egy hónap alatt hogyan tudnék eredményesen fogyni?

Figyelt kérdés

Lusta disznó vagyok, zabálok mindent összevissza, aztán meg sírok, hogy nincsen pénz. De minden másnap azért sütök valamit, és zabálok. Kenyér, tészta, péksütik, csoki, mindet imádom. Undorodom magamtól. 10-15 kiló plusz van rajtam. Tudom, hogy ennyi idő alatt nem lehet 10 kilót fogyni, de én már 5-nek is nagyon örülnék. Egész nyáron nem mozdultam ki a lakásból. Elégedetlen vagyok az egész külsőmmel, de úgy gondolom, ha sikerülne lefogynom 10 kilót, onnan már minden sokkal egyszerűbb lenne, mert nem vagyok ám olyan csúnya. Csak épp utálom magam.


Mit javasoltok? Nagyon rossz kondiban vagyok, soha életemben nem mozogtam a kötelező tesiórákon kívül... Kérlek, segítsetek! Étkezéssel és mozgással kapcsolatban is várok tanácsokat!


2013. júl. 26. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, hogy kenyér, tészta, péksütik, csoki, pont ezt kell minde elhagyni és egyél sok zöldséget, főzeléket, salátákat, semmi burgonya és rizsköret, igyál csapvizet, vagy ásványvizet és mozdulj ki a lakásból, menj el tornázni, vagy futni, vagy csak 1-2 óra sétára, lépcsőzz, és ne akarj egyszerrre túl sokat fogyni, mert ronda lógős bőröd lesz.
2013. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tésztaféléket el fogom hagyni. A főzelék és saláta oké, szeretem őket, a rizst egyébként sem szeretem, de nálunk a leggyakoribb köret a krumpli... és ha már tésztát nem eszek, azért azt néha lehet, hogy megengedem magamnak. Persze nem zsírban tocsogó sültkrumplira gondolok. (Pedig de szeretem, a francba! :D) Tojást, sonkát, vajat ehetek, ugye? Csirkemellre nem mindig lesz pénzem, de a csirkecomb megfelel? Gyümölcsöt szinte minden nap eszek, azzal se lesz probléma, csak nem biztos, hogy jól is lakok ezektől. Nem nyers formában is ugyanolyan egészségesek? Főzelékek közül van olyan, amit ne egyek? Lencse, bab? Ezek is jöhetnek? Teljes kiőrlésű lisztről mit gondoltok? Néha csinálhatok belőle valami magvas sütit? (Tényleg néha.) Olyan szabály van, hogy mikor egyek kevesebbet, mikor többet? Ha hirtelen nagyon azt érzem, hogy zabálnék, mit tegyek?


Ami a mozgást illeti, szerintem az 1-2 óra séta időpazarlás. Annyi idő alatt már csinálhatnék valami hatékonyabbat is, nem? Csak arra kérlek titeket, hogy a futást hanyagoljuk! Széttornázom itthon az agyam, de azt nem szeretnék. Próbálkozzak zsírégető tornákkal, vagy maradjak az aerobnál? Nagyon sok kérdésem van. Kérlek, ha tudtok, válaszoljatok rájuk!


Köszönöm!

2013. júl. 26. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljes kiörlésű tönköly lisztből készült kenyeret egyél kicsit megpirítva, ebből kevesebb kell, mert laktatóbb, néha süthetsz belőle sütit, de édesítővel, (nem fog ízleni), este 6 után már ne gyél, ha rádjön a falási roham, akkor rágcsálj el egy nyers uborkát, vagy répát, zellerszárat, igyál egy nagy pohár vizet, ha csirke combját eszed, akkor a bőrét húzd le, vaj nem éppen ideális, legfeljebb nagyon vékonyan reggel a kenyérre, személyi edzőtől kérj tanácsot a testmozgásra.
2013. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen problébával küszködök...

Nálam anapi 1 tábla csoki a részemmé vált. Nagyon le szeretnék fogyni, úgy érzek mint te.

Esetleg megkérdezhetem a korodat, magasságodat és súlyodat??

Az a baj a kajával, hogy nem bírok ellenállni. De elterveztem, hogy egészségesebben eszek, és tornázok. Én Czanik Balázs videóját választottam. Hallottam a Yamuna paprikás massszázsolajról, majd olvass utána. Még cska egyszer próbáltam ki, betekerve magam fóliával, és elkezdtem mozogni...és hát mit mondjak eléggé égetett...csípett, nem bírtam vele 1 órát mozogni csak 30 percet, mikor "kicsomagoltam" akkor aztán izzadt volt minden. Pedig nem vagyok izzadós, egyátalán nem.

A mosásánál a hideget is forrónak éreztem.

2013. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


20 éves vagyok, 164 cm és 72 kg. Sosem voltam szép formás, de még ennyire duci sem. Alapjában véve arányosan oszlik el rajtam a sok-sok háj, mert nagy a cicim, széles a csípőm, és van egy pici derekam (régen jobb volt, most már elfedi a zsír). Amolyan dagadt homokóra vagyok. Mozgással kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, valószínűleg aerobbal kezdek, és néha beiktatok egy-egy aerob videót és alakformálót. Meg 5. emeleten lakom, minden nap lépcsőzök, mostantól kezdve max. picit többet. :) Amúgy van barátom, aki nagyon szeret így is (legalábbis ezt hazudja :D), de már az összes ruhámat (!) kihíztam...


Sok kitartást kívánok neked!!!! :)

2013. júl. 26. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenki minimum kicsit mást fog mondani, szerintem ne hallgass senkire, nézz utána, gondolkodj, dönts :)

A vaj jó dolog, köze van ugyan a nagyipari állattenyésztéshez, de mit lehet tenni. Az is OK, ha nem hagysz el hirtelen mindent, amit "kéne", azt még én se csináltam, pedig én egyik napról a másikra hagytam a glutént, a cukrot és a tejtermékek zömét :D Nem is volt egyszerű, de nálam esélytelen volt a visszafordulás (amúgyis voltak kilengések, csak éppen rém ritkán és egyre kevésbé és csak ha nem voltam itthon és valamit ennem kellett, no). Ha igazán elszánt vagy, az jó :)

A magvas sütit (és kenyeret) én magból csinálom :P

2013. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En is fogyozok .. en ugy csinalom , hogy felirom egy papirra ,hogy mennyit eszek mindent lehet enni csak mertekkel meg kenyeret is 1szeletet 1nap .. fussal mert az nagyon jo az sem baj ha az elso 2hetben 2-3percben megallsz ... vagy ha ottholvagy magadba tegyel zenet es mozogj tancolj mintha egy szorakozo helyen lennel .. Vagy menj el kondizni , vagy ird be zumba az is nagyon jo es mindenedet megmozgatod .. Vagy setalj az a legjobb .. A biciklizes is nagyon hatasos vagy a gorkorizas .. fekvotamaszok , felulesek , kitoresek .. ezek is nagyon jok csak vigyazz hogy ne egybol eroltesd meg magad .. elso heten 10-20-30 masik 40-50-60 igy tovabb .. napi 2l viz az kell lehet tobb is amennyit birsz .. probalj meg 6utan csak zoltseget es gyumolcsot enni .. Hidd el ha csak egy kicsit teszel erte sikerulni fog :) SOK SIKERT ! :)
2013. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mozogj naponta/kétnaponta 20-30 percet, amennyi jól esik. Tökmindegy mit, Rubint Réka, kocogás, bicaj vagy amit akarsz. A lényeg hogy mozogj és kellemesen elfáradj. Lisztet, cukrot felejtsd el, ha teheted, kerülj minden szénhidrátot, kenyeret/péksütit CSAK teljes kiőrlésűt egyél, de abból se sokat. Sok zöldség, gyümölcs, és fehérje. És figyelj a kalória deficitre. Ennyi a titok.
2013. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!