Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják, sport nélkül nem...

Azt mondják, sport nélkül nem lehet egészségesen fogyni. Na és diéta nélkül?

Figyelt kérdés

Eddig nem sportoltam, nem is diétáztam, így vagy 175cm és 65kg. Arra gondoltam, hogy mostantól minden este edzek (Rubint Réka), ezt bármikor be tudom tartani.

Na de a kajálás.. :/ Nem bírom tartani magam, ráadásul akkor kétszer kellene főznöm, mert a párom nagyon válogatós. Neki a köret csak a krumpli/rizs, a zöldség csak nyúlkaja. A főzelékkel nem tud dolgozni, neki hús kell, stb. És így sokszor én is elcsábulok.

De igazából nem is fogyni akarok, csak formálódni.


Ha odafigyelek, hogy egyek az edzéshez elegendő fehérjét és kerüljem a szénhidrátot, plusz mellette iszok rendesen, az úgy működhet?


Tehát lehet hatásos csak a sport, diéta nélkül?


2013. aug. 12. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tartós eredményt akasz, akkor nem tartasz diétát, mert különben utána a dupláját hízod vissza.


A normális vegyes táplálkozás mellett is lehet fogyni illetve súlyt tartani, amennyiben nem fogyasztasz több kalóriát naponta, mint amennyit felhasználsz. Ha ennél kevesebbet eszel, akkor meg fogysz töle.


A sport meg azért (is) fontos, hogy ne csak lefogyj, hanem formás is legyél.

2013. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ezt én is imádom, hogy te főzöl, ő meg válogat...


Mindegy! Ha rántott hús van, ő egyen kettőt krumplival, te meg egyél egyet egy kevés rizzsel és mellé zöldséggel.

2013. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
egyél kevesebbet és lefogysz
2013. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

diéta = megtervezett étrend


Ha nem diétázol nem tudod pontosan mit és mennyit eszel, de ettől még lehet közel hibátlanul enni, meg lehet nagyon rosszul is. Szóval működhet, csak nincs rá garancia, mert nincs neki egy keret. De azt vettem ki hogy ez után is nagyrészt tartanád a zöldség hús alapú táplálkozást, tehát abszolút esélyes hogy működni fog.

Úgy látszik képben vagy a kajával, és nem rekedtél meg azon a szinten hogy "keveset eszek és majd lefogyok", de a sportot is csinálhatnád úgy hogy fejlődj, progresszívan. A RR kezdésnek jó, aztán ott a bodyrock, insanity, a lényeg hogy növelni kell az intenzitást ahhoz hogy fejlődj és ezt egy idő után legjobban a magadnak összeállított edzéssel tudod megtenni.

2013. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb. 2/3 az étrend és 1/3 a sport.

Tehát a sikerhez MINDKETTŐ kell.

2013. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!