Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a baj, hogy egyszerűen nem...

Az a baj, hogy egyszerűen nem tudom, hány kiló vagyok. Mindig mást mutat a mérleg, elég sok eltéréssel, és nem tudom melyik lehet a valódi. Hogyan tudhatnám meg?

Figyelt kérdés
Egy napon belül akár 3-4 kg eltérést is mutat, és nem, a mérleg nem rossz. Elvileg nem lehet az, higy nem rég vettük, digitális, és a többi családtagomat pontosan és normálisan tudja mérni...
2013. aug. 14. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kell óránként mérlegre állni, mert napközben ingadozik a testsúly. Elég hetente 1x és akkor is reggel.

Másrészt nem a kg-ot kell nézni, hanem szépen beállsz a tükör elé, és látod hogy jó vagy sem.

2013. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A sors keze van a dologban :D

a szellemek nem akarják hogy megtudd a súlyod.


azért tesznek keresztbe neked, mert a súlyunknak kevés köze van az alakunkhoz és teljesen félrevinnéd magad azzal ,ha valami elképzelt ideális testsúlyra törekednél, és nem pedig a testösszetételedre figyelnél meg a tükörre.

2013. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel én is teljesen egyet értek, hogy nem kg alapján kell fogyni, hanem kinézet alapján... csak mégis, idegesít, hogy nem tudom, hány kiló vagyok. Csak tippelni tudok.:D És nem azért méregetem magam, mert mániákus vagyok, hanem mert érdekesnek találom, ahogy változik a súly össze-vissza.
2013. aug. 15. 00:06
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
valószinűleg megszált egy démon ,és ki, be járkál a testedből , ezért ingadozik a súlyod
2013. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Reggel felkelsz, nem iszol, nem eszel, kitojod magad és ráállsz a mérlegre. Na ANNYI a súlyod.


Vagy vonj négyzetgyököt a súlyok átlagából.

2013. aug. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:D majd reggel kipróbálom magam.
2013. aug. 15. 01:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy napon belül értelmetlen többször mérni magad (1 héten belül is elég 1 mérés).


Használj hitelesített mérleget.


Nem baj, hogy nem tudod hány kiló vagy. De komolyan, nem baj.

2013. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ajj szerintem sose fogom megtudni, mert most reggel is olyan értéket mutatott, ami teljesen valótlan, szerintem...
2013. aug. 15. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Még egyszer:


- hitelesített mérleg

- és helyes méréstechnika. A helyes méréstechnika néhány eleme lenne:

- a szoba, mérő helyiség azonos pontján legyen a mérleg

- 3 párhuzamos mérést végezz, az értékeket átlagold. Az átlag értéket fogadd el pontos eredménynek.


- az emberi test jellemzőivel is számolj: mivel a testtömeg nem csak a csontok, izomzat és a zsírtömeg összege, változó mennyiségű folyadék van a testedben és élelemként bevitt anyag van a tápcsatornádban, ezért egy napon belül vagy két egymást követő napon a testtömeged jól mérhetően változik..


Ha fogysz, akkor a heti fogyást érdemes heti egy mérőnappal nyomon követni, de ez is lehet csalfa. Hosszú távon, hónapokon át mérve lehet majd egy értelmes fogyási görbét megállapítani a mérések alapján. Lesznek kiugró értékek, ezt nem lehet kivédeni. Ezért nem testtömeget, hanem testzsír-arányt szoktak mérni. Aminek a lemérése nehéz, tehát leginkább nem a fogyást kellene monitorozni, hanem úgy élni hogy az vélhetően segíti a fogyást. Ezért kell normális ételeket enni (hús, zöldség, gyümölcs) ekkor feltételezhető az egészséges emésztés, anyagcsere.. végeredményben a fogyás. Idővel pedig egyértelműen látható is lesz.

2013. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2013. aug. 15. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!