Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom hogy durva de 13 évesen...

Tudom hogy durva de 13 évesen 156 cm 72 kg a sulikezdésig (szept.1. ) le tudnék fogyni annyit hogy normális legyek mozogni gyűlölök és a cslád elöl is szeretném titolban tartani. Szerintetek így hohy fogyjak min.15kg-t?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz. Heti fél kg-t tudsz leadni. Ezzel kalkulálj.
2013. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

miért kéne titkolni?látják h kövér vagy...

mozogni meg muszáj anélkül nem fog menni.

2013. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mért kéne titkolni? Ha látják, hogy mozogsz és figyelsz arra, hogy mit eszel, büszkék lesznek rád. Kezd azzal, hogy nem eszel semmilyen édességet. Mondjuk elmész reggelente sétálni. Mivel ekkora súllyal veszélyes elkezdeni a futást, mert az árthat az ízületeknek, bicajozz! Hidd el, a legjobb sport, mert nem lehet megunni és viszonylag sokat le tudsz tekerni anélkül, hogy különösebben elfáradj. Vagyis persze elfogsz fáradni, de bármikor megállhatsz és pihenhetsz egy kicsit. A lényeg hogy mozogj.
2013. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért vagy ekkora, mert gyűlölsz mozogni. Amíg nem mozogsz rendszeresen, lefogyni sem fogsz tudni. Kezdd azzal, hogy nem lazsálod el a testnevelés órákat, és játssz, biciklizz iskolán kívül is a barátokkal. A mozgásnak ez a módja kevésbé feszélyezhet, mint a kötelező konditerem stb.


Ha a család előtt nem nagyon akarod nyilvánosságra hozni, akkor tedd azt, hogy semmilyen nasit nem eszel innentől, és ha van lehetőséged, akkor egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, valamint az étel adagok felét. A húgom így adott le 20 kilót, igaz, nem egy hónap alatt, hanem fél év alatt.

2013. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is 70 kiló voltam hetedikben... gyűlöltem a tornaórákat, mert folyton futni kellett (amit azóta is utálok, pedig már lefogytam és napi szinten sportolok), és folyton a megalázás ment, ha bárki is ügyetlen volt olyan elengedhetetlenül fontos dolgokban, mint a gerendán mérlegállás vagy szekrényugrás... A fiúk folyton a lányokat cikizték, a tanár meg üvöltözött.

Sikerült velem mindenféle mozgást 20 évre megutáltatni.

Apám (aki 100 kg felett volt) azért is cikizett, mert kövér vagyok, és azért is, ha fogyózni próbáltam.

Szóval megértem a helyzetedet.

A következőt javaslom. Ne törődj azzal, hogy mi van tornaórán, az nem sport. Próbálj meg olyan mozgásformát találni, amit szeretsz, és heti 2-3 alkalommal szívesen csinálsz. Legyen az kocogás, túra, otthon tornázás (zárt ajtók mögött is lehet, nem muszáj ugrabugrálni, egy egyszerű súlyzós gyakorlatsor tökéletes, eleinte nem is kell súlyzót venned, két félliteres palackot tölts meg homokkal, és az első pár hétben jó lesz az.)

Ami a kaját illeti. Ez a nehezebb. Mindig abból vegyél többet, ami kevésbé "veszélyes": saláta, zöldség, leves tészta nélkül, ilyenek. Édességet, sütit, üdítőt semmit sem. Ha tudsz, egyél sok nyers zöldséget.

Én még azt vetettem be gyerekkoromban, hogy előadtam, hogy meg akarok tanulni főzni, és saját magam csináltam kajákat. Volt, hogy csak én ettem belőle, volt, hogy ,ásnak is ízlett... Ez későbbre is hasznos, megtanulsz főzni, és egészséges kajákat tudsz csinálni magadnak/családodnak.

2018. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!