Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha tegnap este...

Mit tegyek, ha tegnap este MINDENT elcsesztem?

Figyelt kérdés

Egy hete diétáztam, ami nálam nagy szó, mert általában az első napon mindig feladtam. Megegyeztem magammal, hogy ha 1 hétig bírom, eszek egy szelet tortát, mert ünnepeltünk. De aztán nagyon elszaladt velem a ló, egész nap vágytam mindenfélére, pedig amúgy jól lalktam. Aztán pont ESTE nem bírtam tovább, és megettem mindent, amit amúgy eddig nem is kívántam, de azért szeretek: 7 szelet almás süti, egy tál rizs, 1 müzleszelet, 3 szelet toast kenyér májkrémmel, 1 szelet torta, 1 pohár kóla. :( Borzalmasan rosszul érzem magam, csalódtam magamban, ma folytattam a diétát, nem is vágyom zabálásra, a tegnapi sem esett jól, csak én hü'ye azt gondoltam, ha már kicsit elszaladt velem a ló, akkor már mindent bezabálok.

Most akkor a mai naptól újrakezdtem a diétát? Pedig úgy örültem, hogy 1 hét megvolt, minden reggel egyre büszkébben keltem fel.


2013. aug. 21. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdd elorol az egeszet, uj lappal.


Az a teny, hogy korabban nem birtad tovabb 1 napnal, illetve, hogy most is csak egy hetig ment sajnost nem biztato a jovore nezve. Ha nem valtoztatod meg a hozzaallasodat a dietazashoz, akkor sosem lesz sikeres.


Eloszor is, ne dietazasnak fogd fel, hanem eletmod valtasnak, amit innentol kezdve eleted vegeig kovetni tudsz. Ennek megfeleloen ne menj bele koplalasba, mert az az, amit nem lehet tovabb birni egy napnal vagy egy hetnel. Az egeszseges dieta hosszu tavon tarthato, falasrohamoktol mentes. En pl. biztos, hogy nem tudnek megenni 7 almas sutit, max egyet, mert:

- tudom, hogy magas a kaloriatartalma, cukortartalma, nem ad hasznos tapanyagot a testem szamara

- miutan ezt tudom, nem kivanok tobbet

- nem akarom elrontani a fogyast.


Egy het utan nem jar meg jutalmazas, max egy honap utan :)

2013. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 hét diéta konkrétan semmi.

1 nap zaba is, de ha elkezdtél sütizni akkor lehet nem egészen veszed komolyan ezt a témát. Pedig segítene ha elhatároznád magad hogy nem eszel ilyeneket.


Gondolom folytatnod kéne a feltételezhetően értelmes diétádat. Édesség helyett meg valami mézes olajos magot, szezámmagot, kakaós kókuszos bigyót egyél. Esetleg méz helyett xilitet vagy szteviát használj.. És akkor nem tömöd magad cukros-lisztes édességgel.

2013. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 hét rém kevés, persze önsanyargatóan rengeteg. Nagyon el tud szaladni az emberrel a ló, ha alapvetően az a szabadságszerető fajta, de fegyelmezi magát.

Én életmódot váltottam s nem érzem lemondásnak, mert nem az. Remek ételeket eszem és elég egészségtudatos vagyok ahhoz, hogy ne is akarjam azt, ami tuti nem jó nekem, de a testem amúgyis finoman jelezni szokta, ha valami nem igazán könnyen emészthető, hiába nem érzem magam rosszul tőle. A legtöbb embernek szerintem ez való, egy élvezetes életmódváltás.


Nyilván ha újrakezded, az jobb, mintha feladod és belenyugszol, hogy kövér leszel és kész :D

De nem tudom, hogyan diétáztál. Egészséges, megfelelő összetételű és mennyiségű ételt kell enned, akár diétázol, akár nem. Bizonyos dolgok egyszerűen nem valók arra, hogy megedd. Én nem használok akaraterőt a táplálkozásomban, amit elhagytam, az nem csábít. Az ereszdelahajam érzést ismerem, tegnap is minimum 1500 kalória volt a vacsorám egy egészen OK nap után, de egyrészt éhes voltam, másrészt normális dolgokat ettem, olajos mag, tojás, zöldség... Igazából a legtöbb esetben ahhoz kéne rosszul használt akaraterő, hogy megegyem a számomra tiltólistás dolgokat :D Persze Te még az elején vagy s inkább ideiglenesen fogod vissza magad. Ami megint nem a legjobb hozzáállás. Míg nálam sok étel egyszerűen nem létezik számomra, Nálad valószínűleg "vágyott, de most még nem" státuszúként csábítgat valamilyen szinten... Ami nem lehet könnyű.

2013. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs, folytasd továbbra is amibe bele vágtál!

De sose étellel jutalmazd magad. Ékszer, egy új ruha, vagy egy kicsit drágább zöldség vagy hús amit nem szoktál venni.

2013. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!