Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég zsírszegényen étkezem....

Elég zsírszegényen étkezem. Miket ehetnék hogy ez javuljon?

Figyelt kérdés

Húst általában egy héten 2-3 nap eszem, az sem zsíros általában, inkább szárazhús, sertés/csirke. Különben inkább szénhidrátokon élek, de egészségesen. Az egyetlen ami hiányzik az a zsír, telített, telítetlen, eszenciális, mindenfajta. Miket ehetnék hogy mindennap bejuttassam a megfelelő mennyiséget? Ha lehet ne írjátok hogy minden nap egyek húst, mert azt nem fogok és a tejtermékeket se nagyon választanám. Magvakat szoktam enni amúgy.

Tervezek egy ilyen összetételű omega 3 tablettát szedni:

Fish Oil 1200 mg

EPA (Eicosapentaenoic Acid) 216 mg

DHA (Docosahexaenoic Acid) 144 mg

Other Fatty Acids 48 mg

Omega 3 360 mg


Ötleteket szeretnék, ha tudtok zsírdús, könnyen elérhető élelmiszereket, szívesen várom.



#zsír #zsírsavak #zsírszegény táplálkozás
2013. aug. 29. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Lenmagot például.
2013. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a mandula a kedvencem, és nagyon egészséges! Naponta bekapok 10-20 szemet, pedig diétázom...
2013. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mandula,mogyoró,lenmag,tökmag Halhús
2013. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván konkrétan zsírt (sütéshez pl.) és olajos magvakat egyél. Bár nagymennyiségű tojásban is egészen szép mennyiségű zsír található :) Az én zöldséges rántottám (ami igen gazdag zöldségben, én úgy szeretem) speciel 25g zsírt tartalmaz, 1 tojásból készítve. A hagyma és a cukkini simán felvesz 2 deka kókuszzsírt, ha arról van szó.

Nagyon könnyű sok zsírt bevinni, ha engem kérdezel. Nekem az a fő makrotápanyagom, minden különösebb igyekezet nélkül, sőt, már kezdem erősen visszafogni a kókuszzsír használatát, mert a másik 2 makrotápanyaggal együtt kezd sok lenni a mennyiség.

2013. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Halak.

dió, gesztenye, kakaó, kókuszreszelék, mák, pisztácia. tökmag

2013. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!