Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a aki...

Miért mondják hogy a aki szegény az nehezebben tud lefogyni, mert drágák a kalóriaszegény ételek?

Figyelt kérdés
Aki szegény az egyen kevesebbet, több pénze is lesz és le is fogy, így teljes ez a logika.
2013. aug. 31. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Téged sem az eszed fog megölni már bocs! Aki szegény az akkor eszik ha tud, és nem engedheti meg magának, hogy napi 5-szőr kisebb adagokat egyen. Mondjuk eszik egy héten keresztül párizsis vagy zsíros zsemlét/kenyeret, nem tud enni zöldséget, gyümölcsöt, főtt kaját, stb. A karcsúság titka az nem az hogy keveset eszel. Az az alultápláltság.
2013. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 schocko ***** válasza:
21%
Szerintem meg jó a logikája, a szervezet az évezredek során hozzászokott az éhezéshez, csak az utóbbi néhány évtizedben van csak az, hogy általában elegendő élelmiszer jut mindenkinek...
2013. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Normális ételek drágák, az olcsó sz.ar kaja meg nem jó fogyasztásra, előbb-utóbb betegségeknek, elhízásnak, anyagcsereproblémának ad helyet. Ennyi.
2013. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

"a szervezet az évezredek során hozzászokott az éhezéshez,"


De az más ha nem tudsz enni, majd hozzájutsz normális kajához (vadászol, halászol, gyűjtögetsz), és nem habzsolod be egyből az egész szarvast, vagy 10 darab halat, és más az ha a hipermarketekből veszel 1 kg párizsit 350 Ft-ért és azt eszed egy héten keresztül.

Mert ez utóbbi még kutyatápnak is kevés!!!

2013. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
Volt amikor szarúl éltem hónapokig csak zsíros,vajas,májkrémes,cukros kenyeret ettem,mégis fél év alatt lefogytam majdnem 30kilót pedig az a 3csomag zsír simán elment 1-hét alatt.
2013. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

A dolgok azért nem ilyen egyszerűek.


Ha eleve tápanyagban szegény, rossz összetételű ételből eszel keveset, akkor csak elmélyülnek a hiányjelenségek, plusz opcionálisan energiád se lesz, ideges is leszel, rosszul végzed a munkát, kirúgnak és éhen halsz... Jó, sarkítottam, de tényleg nem megoldás az éhezés.

(Más kérdés, hogy a szegények gyakran nem éheznek, s drága dolgokat vesznek az étel vagy annak eladott cucc értékéhez képest. Legalábbis kis hazánkban. Vannak országok, ahol nincs pénz és lehetőség kutyult hülyeségek vételére, esznek magot és nem halnak éhen, de nem is kövérek.)


Egy csomó értelmes étel olcsó. Főleg egyes zöldségek, persze azok kalóriaszegények, amivel nem lehet jóllakni, bár zsírt hozzáadva kicsit jobb a helyzet, persze azzal még nem teljes a kép.


Nem kalóriaszegény ételekkel kell fogyni. Ezt sosem értettem, aki fogyni akar, az miért kalóriaszegény ételt akar enni? Mire jó, ha jópár órán át kell főznöm és sok kiló ételt ennem, hogy bevigyem a szükséges kalóriamennyiséget? Nagy szükség van a kalóriadús ételre, amit véges időn belül megeszem és pár órára le van tudva az evés.


Normális embernek fontos az, hogy mit eszik, úgyhogy ha kevesebb is elég neki, akkor esélyes, hogy a konyhapénzt ugyanúgy elkölti ételre, csak jobbra, egészségesebbre. Persze ha nincs valami eszméletlenül nagy szüksége valami nem ételre, amiért bevállalja a folyamatosan rosszabb életminőséget, amit a rosszabb étel jelent.

S még a nem annyira értelmes, okos szegényebb emberek is komolyan költenek ételre, messze a minimálisan szükségesen túl, ez valahogy fontos nekünk, embereknek...

2013. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért mert így van.

Sokan inkább ennének egészséges ételeket,de nem tudják megfizetni.

Az meg hogy egyen kevesebbet nem ilyen egyszerű.

Megveszik az olcsó ratyi kaját ami teli van mindennel,a legolcsóbb kenyérben van a legtöbb szénhidrát mivel az a legalja,azt viszont enni kell,mert drága a hús,ha annyit zöldséget és gyümölcsöt vesz hogy az egész családnak jusson 2hét után nincs pénz,amúgy a szegény emberek nem esznek sokat ugyan is NINCS PÉNZ.

Nem teljes a logikád hanem ostoba és szánalmas.

Éljél te egy hónapig szegénységben és próbáld meg úgy beosztani a pénzt hogy mindenre jusson,utána gyere vissza magyarázni.

2013. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

"a legolcsóbb kenyérben van a legtöbb szénhidrát mivel az a legalja"


Minden gabonából készült kenyér tele van szénhidráttal. A gabona már csak ilyen.

Viszont a sok durván drága kiscsoki is tele van velük...

2013. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
tele van vele*
2013. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Ezt arra értettem hogy nem mindegy hogy az ember teljes kiőrlésűt,esetleg magvasat vesz.

Kenyér és kenyér között is van különbség.

Tudom hogy miről beszélek,a családomnak is sok gondja volt vele,de ahogy elköltöztem és megengedhettem magamnak hogy ne a legolcsóbbat vegyem hanem ez egészségesebbet feltűnt a változás.

2013. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!