Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kövér ember miért nem...

Egy kövér ember miért nem tudja elfogadni magát?

Figyelt kérdés
Egy csomó dologról lemarad az életben mert mindig csak a kalóriákat számolja,szomorú,depressziós.Én legalább is csak ilyen embereket ismerek és nagyon sajnálom öket,hogy ez körül forog az életük.
2013. szept. 1. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Mert a kóros állapotokat nem szokás elfogadni, ugyanis 99,9%-ban lehet rajtuk segíteni.


Miért mozogjak nehezebben, cipeljek fölösleges hájat, éljek nagyobb betegség kockázatokkal, legyek nehezebben műthető, ha mindezen problémákat el is kerülhetem? Mindenki el akarja kerülni, csak ma bizonyos érdekek miatt próbálják eltitkolni hogyan a legegyszerűbb megelőzni, elkerülni a súlyproblémákat. De aki akarja az könnyű megoldásokat talál.

2013. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,de aki hosszú évekig nemtud megszabadulni a kilóktól az miért nem törödik bele.Én családomba is mindenki kövérebb pedig mindenki sportol mégsem tudunk lefogyni esetleg néhány kilót,de kit érdekel ilyenek vagyunk és kész.
2013. szept. 1. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki 175 cm és 175 kg, tehát mondhatjuk kövérnek, és teljesen elégedett önmagával.
2013. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, a munkatáborokban nincsenek genetikailag kövérek, meg "mi ilyenek vagyunk". Vagyis a családod hiába sportol, ha nem megfelelően étkeznek, mert a fogyás nagyobb részt múlik a táplálkozáson és kisebb részt a mozgáson.

Én bizonyos okok miatt nem sportolhatok, így csak az étkezés az, amin tudtam változtatni, így ment le egy év alatt 12 kiló.

Azzal én sem értek egyet, hogy csak a csontsovány anorexiás modellek a követendőek, de igenis van egy olyan súlyhatás mindenkinek, ami után nem elfogadni kell magunkat, hanem tenni ellene, mert egészségügyi kockázatai vannak.

Tehát nem egy pici poci, vastagabb combocska a baj, hanem a kóros elhízás és ezt nem lehet egy "fogadd el így magad"-dal elintézni.

2013. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, leírom újra (idézem fentebbi soraimat).


"..csak ma bizonyos érdekek miatt próbálják eltitkolni hogyan a legegyszerűbb megelőzni, elkerülni a súlyproblémákat"


Azaz nem ismeritek a megoldást, én például ezen a fórumon elég sokszor le szoktam írni mi az, de ez nagy tömegekhez nem jut el, vagy ha el is jut pechjükre nem veszik komolyan. Nem a sport a megoldás a fogyáshoz, a rendszeres mozgással kapcsolatos tévhiteket direkt, megtévesztés miatt nyomatják az embereknek.. Nem olyan egyszerű dolog ez, mindegy.


Igazából van igazán értelmes edzés, és igazán jó táplálkozás, ezek pedig nagyon nagy mértékben (lényegében mindenkinél) garantálnák azt az életmódot, amit valóban egészséges életmódnak nevezhetünk. Nyilván az a sportos életmód, ami mellett súlyproblémák vannak elég jól tükrözik, hogy nem túl hatékony.


Ez egy választás: akit komolyan érdekel, akit zavar a túlsúly, hormonprobléma, betegség, annak van lehetősége máshogy dönteni, változtatni és segítséget kapni.


Csak mint sokan tudjuk, ilyen (nem könnyen elérhető) információkhoz jutni elég nehéz, az emberek egész nap robotolnak és fáradtak, így nehéz időt fordítani a tájékozódásra.. Sajnálom :(

2013. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én sem vagyok egy sovány alkat, de teszek is azért hogy lejjebb menjek és erősödjek meg legalább kondiban legyek.

Én nem vagyok emiatt rossz hangulatba, önmagam elfogadom, élem az életem, dolgozok, tanulgatok itthon magamnak, barátnőmmel vagyok, 3 hetente eljárok bátyámékhoz is ami innen autóval 3 órás út, ott is elvagyok segítek nekik, vagy ha úgy van csak grillezünk a kertben, esetleg elmegyünk valamerre.

Amikor itthon jobban ráérek akkor elmegyek fotózni vagy csak simán kocsikázni ha úgy van pénzem benzinre, legtöbbször a barátnőm is jön csak mi pont váltóműszakban vagyunk, tehát ő akkor megy dolgozni amikor én végzek így csak többnyire hétvégén vagyunk együtt, de amikor ő pihenős mert ő folyamatosba van akkor együtt csavargunk.

Én is kövér vagyok, de teszek érte hogy ne az legyek, igaz nem számolom a kalóriákat meg ilyen szarokat mert minek úgysem ezen múlik, én a sportban hiszek, persze odafigyelek hogy ne tocsogjon a zsírban a kaja amit megeszek meg igyekszem sovány húsokat enni, meg figyelek arra hogy inkább zöldségek legyenek többségben bár ez az egy amit nem tudok megállni mert én húst hússal eszem kivéve a füstöltet, de az ilyen nassolásokat, főleg az édességeket simán megtudom állni.

2013. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 évig voltam kövér, a különböző "csodadiétáknak" köszönhetően 10 kg-os fölöslegről sikerül 30 kg-os túlsúlyra fölküzdeni magamat.

Majd életmódot váltottam, tudom közhelyes, de így van.

4 éve fél év alatt leadtam a 30 kg-os feleslegemet, azóta tartom a súlyom.

Mindezek után azt mondom, hogy aki kövér és le akar fogyni, az le tud, csak akarni kell, de nagyon.

Föl kell állítani az életben egy fontossági sorrendet, értékrendet és aszerint élni, ebben a kenyérnek, csokinak, cukros-lisztes stb. dolgoknak hátrébb kell(ene) lenni, mint az egészségnek, szépségnek.

Ennyi a "titok".

2013. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Azért nem tudják elfogadni magukat, mert a kövérség gusztustalan. Most biztos vérszemet kapnak a dagadtak, de ez így van! Narancsbőr, petyhüdt combok, nagymama kar, sörbél... Pár plusz kiló még oké, az lehet szép, de a kövérség..Na az nem.


Egy volt kövér.

2013. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!