Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek megpróbálhatok...

Szerintetek megpróbálhatok fogyókúrázni? 15/L

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 42-3 kg és 156 cm. Az az igazság, hogy egy ideje elkezdtem hízni a hasamra, és most így nyár után észrevettem, hogy még nagyobb, 'hájasabb' lett. A többi testrészem viszonylag vékony, max. a combomon lehet még felesleg, ami annyira nem zavar. Egyáltalán nem sportolok semmit, szóval nem is csoda, hogy ez történik velem, és nem is figyelek az étkezésemre, viszont nem eszek sűrűn csokit vagy chipset, max hetente 1- nagyon ritkán 2szer, gyümölcsöt sem nagyon, zöldséget meg egyáltalán nem.

Tudom változtatnom kell, nem akarok elhízni, vékony szeretnék lenni, mint régebben. Hetente három tesim lesz(mert most lettem gimis) és ezenfelül szeretnék valamit tenni az alakomért. Van a suliban konditerem, ha szükséges, még oda is eltudok menni.

Szerintetek? Tudom, hogy nincs helyi fogyás, viszont azt olvastam, hogy ahová utoljára szedtél fel felesleget, onnan megy le először?

És hogy lehet, hogy a hasam egy éve csak 'hízik' mégis ugyanannyi kiló vagyok, mint régen?



2013. szept. 5. 18:59
 1/10 anonim válasza:
100%

Azért vagy ugyanannyi, mert sorvadnak az izmaid, és gyűlik a zsír.

De engem borzaszótan érdekelne, hogy te tulajdonképpen mit eszel?

Zöldséget nem, gyümölcsöt nem, de akkor mit? Húst magában?

Egyébként ez nem csak a hízás miatt óriási hiba, hanem az egészséged miatt is. Azonnal változtatni kell!

2013. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1# Hát, amit anyukám főz, rizs, pörkölt, tészták, húsok és sok kenyér... Szóval olyan minden napi, átlagos kaják.

Tudom, ezért kérek tanácsot Tőletek, hogy tudok-e változni, főleg mivel sajnos elég lusta típus vagyok:(

2013. szept. 5. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogyókúrázni nem, de egészségesen élni elkezdhetsz.

A fehérkenyér, tészta, burgonya dolgokat mérsékeld, ha lehet cseréld le teljes kiőrlésű kenyérre, meg barna rizsre (persze ha a szüleid nem hajlandók pénzt költeni ilyesmire, amit megértenék, akkor elég ha mérsékled a fogyasztásukat), cukros ételeket ne egyél. Egyél zöldséget, halat, sovány húsokat, tojást, joghurtot, sovány túrót, gyümölcsöt.

2013. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kis Mukk: Köszi a választ! Igazából a szüleim(vagyis anyum, mert csak vele élek) nem örülne az ilyesfajta ételeknek, és nem is szeretném ezzel terhelni a havi kiadásokat. Igyekszem kerülni majd a cukros, egészségtelen kajákat. A halat nem szeretem, a többit igen, megpróbálom majd beszorítani az étrendembe őket.


Ez a (kardió?) torna, szerintetek segítene? Egyszer próbáltam, és a teljes testemet átmozgatja, megizzasztja, szerintem hasznos, Ti mit gondoltok róla? (tudom, hogy a címben az van, hogy anyáknak való torna, de szerintem nekem is jó lenne)

http://www.youtube.com/watch?v=vwXzXpmwFG4

2013. szept. 5. 19:38
 5/10 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy nem leszek népszerű, de én nem támogatom az "egyél mindenből light, sovány, zsírmentes, cukormentes" véleményeket. Nem kell. Élj úgy, hogy egyél jókat és legyél boldog, de csináld ésszel.

Abban persze egyet értek, hogy nem szabad fogyózni és mértéktelenül enni sem szabad semmit. Ne egyél olyasmit, amiből hamar vércukor lesz. Tehát például cukrot, fehér lisztet és ebből készült dolgokat. Ezzel teljesen egyetértek.


Szerintem nálad életbevágóan fontos lenne, hogy a szüleid által rádhúzott nagyon szűkös ízlésvilágot kinődd. Nem csak a pörkölt-rizs-rántotthús létezik (imádom mindet, nem ezért mondom). És halból sem csak a rántott ponty. Kóstolj meg új alapanyagokat, új ételeket és igenis egyél sok zöldséget. Nagyon-nagyon fontos. A hal is nagyon fontos lenne. Persze értem én, hogy nem szeretsz mindent, de ezek csak tanult dolgok. Lehet rajtuk változtatni. Lehet változtatni az ízléseden is. És lehet változtatni az étvágyadon is.

És a lustaságodon is lehet változtatni. Mindig egy picit többet mozogsz és idővel kifejezetten megszereted, megszokod, hiányozni fog. Nem kell élsportolónak lenni, csak elmenni túrázni, bicajozni, kicsit lejárni sportolni, futni, bármi.


30 múltam, pár éve 148 Kg, jelenleg 95. Nem fogyókúráztam egy percet sem, tegnap pl mekiben ebédeltem (bocsánat, tudom, hogy ciki :D )

Szóval hajrá. Döntsd el mit akarsz.

2013. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

ötös vagyok

a 30 perces kardio király! Csináld!

2013. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg jó a videó?:D Egyébként köszönöm a részletes választ, de azt el kell mondanom, hogy anyukám nem azért csinál egyhangú kajákat, mert úgy van kedve, hanem miattam. Mivel nagyon válogatós vagyok, ezért inkább én okozom a bajt, pedig tudna Ő rengetegféle ételt csinálni, de hát nem sok mindent eszem meg.:/
2013. szept. 6. 18:05
 8/10 anonim válasza:

Értem, de ezért mondom, hogy ezt ki kell nőnöd és bővíteni kell az ízlésvilágod. Ez nagyon fontos.

És isten őrizz, hogy anyukádat bántsam, de ezek az ételek nem jók állandóan.

2013. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszolónak riszpekt. Egy dologgal nem értek csak egyet, hogy neked kardióra lenne szükséged. A konditeremben csinálj súlyzós gyakorlatokat, próbálj meg egy kis izmot magadra rántani. És ne csináld azt, amit minden csaj, ezeket a 200 ismétléses bicepszgyakorlatokat, hanem alacsony ismétlésszámmal csinálj olyan gyakorlatokat, amik a legjobb alakformálók, pl. guggolás vagy deadlift. Persze ezeket meg kell tanulni helyesen csinálni, a tesitanárod segíthet, ha ő nem, a neten vannak videók. És nem, nem fogsz úgy kinézni a súlyzózástól, mint a lányok a magazinokban, ők ugyanis hormonokat pumpálnak magukba az úszónőkkel, kajakosokkal, stb.-kel együtt.


A zöldség és gyümölcs fontos lenne, meg egy kevésbé egyoldalú táplálkozás. Nem feltétlen az alakformálás miatt, hanem az egészséged érdekében. De ahogy az 5. írja, semmi szükség a pörkölt meg ilyesmik mellőzésérem, főleg ha nincs is rá lehetőség. Dolgozz azzal amid van, de hozd ki abból a legtöbbet! Hajrá!

2013. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szia én is 15/L vagyok nekem 2 éve sikerült lefogyni én most vagyok 42,5 kg pontosan de én is még fogyózok. szerintem megpróbálhatod felülésekkel a hasadról leadni a "felesleget" nekem az bejött:)
2013. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!