Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyn tudnék kb 10-15 kilót...

Hogyn tudnék kb 10-15 kilót fogyni?

Figyelt kérdés
kb164cm magas, és 81 kg vagyok szeretnék legalább 10 kilót leadni mert a mostani súlyom nem megfelelő, próbálkoztam már életmódváltással de nagy családban élek és nem tudunk nekem mindig külön kaját venni így van h azt eszem ami van(zsírosabb, magas cukortartalmú dolgok, stb) sajnos a diétákat sem tudom rendesen betartani mert 1-2 hét után elfogy az akaraterőm,nincs sok időm sportra sem,ráadásul rosszabb géneket örököltem, nem csak a kinézetem miatt akarok fogyni hanem az életmódomon is változtatni akarok mert egészéges akarok lenni, sajnos a családom fele túlsúlyos és tudom h így a súlyosabb betegségek kialakulása is nagyobb...ha tudtok tanácsokat adni, előre is köszönöm 15/L

2013. szept. 11. 23:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
32%

Először is szerezz pénzt valamilyen munkával. Kb. olyan 40-50 ezer Ft körül. Ha ez megvan, akkor nyiss egy privát blogot magadnak, amiben leírod a célkitűzésed.

Veszel valamilyen jó minőségű fehérjét (étrend kiegészítő). Pl. [link]

Reggelire eszel valami zöldséget vagy gyömölcsöt + piritóst, ebédkor kevesebbet eszel, és amikor éhesnek érzed magad, iszol egy fehérje turmixot, ami elveszi az éhségérzetet, és segít hogy a diéta ne legyen káros a fejlődő szervezeted számára. Ha pedig veszel mellé HMB kapszulát, akkor a fellépő izomveszteséget is minimalizálhatod.

Egyébként ajánlom a futást, mert azzal lehet a legjobban megnyomni a fogyást. Veszel a cipődbe zselés sarkot (kb. 1000 Ft), ez csillapítja a becsapódást, és a súlyod ellenére képes leszel hosszabb távot futni. Min. 30, max 60 perc futás kell naponta.

A blogod ösztönözni fog a saját célod elérésében, így nem fogod feladni. Naponta vezesd hogy mennyit csökkent a súlyod. Úgy számold, hogy heti 1kg-t tudsz max fogyni, agresszív módszerekkel heti 2-3kg, de az 20 éves kor alatt nem ajánlott, és csak az egészségedet kockáztatnád.

2013. szept. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne neked a kalóriaszámlálás. Akkor csak egy konyhamérlegre kell költened. ami 3-4 ezer forint. Gondolom mindig van otthon kaja és ebből ehetnél annyit amennyi belefér a kalóriakeretedbe. Menj fel a kalóriabázis oldalra és ott vezetni és számolni tudsz ingyen és bérmentve. ha beírod az adataidat akkor kijön mennyi kalóriát kell enned a létezéshez. Na ez alá semmi esetre sem menj. Kb 1600 kalória lesz ha nem sportolsz. Na ebből már bőven ki lehet hozni nagyon jó étrendeket, változatosakat, és még egy kis csoki ez az is belefér. Hidd el én próbálkoztam mindennel, de ez a legjobb, nincs tiltott étel, és már hozzászoktam az 1600 hoz,és nem adtam fel, mert az első hét kivételével nem érzem fogyókúrának.És ahhoz hogy jó formád legyen bőven kitúzheted a -20 kg-t is. 60 kilósan jó formád lesz.
2013. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Utolsó én hozzád intézném a kérdésem. Én is szeretnék fogyni csak nem tudom hogyan és a cukorról és lisztes dolgokról nincs lehetőségem lemondani meg nem is nagyon szeretnék. Szóval tetszik ez a dolog hogy nem kell lemondani mindenről csak a mennyiséget kell csökkenteni. Az érdekelne hogy egy főtt étel kalória számát pl hogy kell meghatározni ? Vagy ha valamiből csak 1-2 falatot eszem? Nekem nehéznek tűnik.
2013. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valaiki egysze egy ilyen kerdesre azt irta Nagy betuvel hogy: ne zabalj annyit! Ez akkor durvanak tunt, de rajottem tokre igaza volt, mert ezen mulik az egesz, a tobbi mar csak mellekes kiegeszito.
2013. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
DE! Le KELL mondani a csokiról meg minden olyan ételről ami lisztes, és cukros. Nem értek egyet, azzal ,hogy csak csökkentei kellene. Mert ma egy kicsi. holnap egy kicsi. és a következő héten egy tábla csokit eszel. De lehet, hogy csak csökkented, kérdés mi a célod? ha izmos, feszes és látható változást szeretnél csak is a tiszta étrend a követendő út.
2013. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A fogyókúrában nem az a lényeg hogy mit eszel, hanem az hogy mit és mennyit. Pl. gyümölcsöt, zöldséget korlátlanul ehetsz, és ami a legfontosabb. hogy napi 2,5 liter folyadékot megigyál, mert akkor felgyorsul az anyagcseréd. Természetesen az egész mit sem ér a rendszeres testmozgás nélkül, de mint ahogyan már leírtam, nap 30-60 perc futás!


Írnak itt össze-vissza mindent, csak azt nem veszik figyelembe, hogy ebben a korban még káros a diéta.


Viszont a fehérjebevitel sok mindenben segít.


A legjobb ha egyeztetsz egy dokival, mert itt a legjobb válaszokat úgyis lepontozzák...

2013. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3 nak

Számolom a kalóriát és így nem szállok el. Pont hogy nincs az amit valaki írt hogy még 1 kicsit, még 1 kicsit. sokszor estem én is abba a hibába amit mond. De most tudom hogy 1600 kalória és egy kicsivel sem több. Én megmérek mindent ételt amit megeszem. Nehéz ez, főleg az elején, hogy nem tudok mérés nélkül csak úgy bekapni egy falatot. De ahogy mennek le a kilók úgy látom az értelmét és csak azért is lemérem. Ma reggel ettem egy szendvicset megmértem minden hozzávalót, és beírtam a kalóriabázisra. De főtt kajáknak is megvan ott a kalória tartalma ugyanúgy, az átlag ételeknek. Nem eszem meg 10 tábla csokit mint ahogy egy másik kérdésben gyanúsítgatják a kalóriaszámolókat. Van itt tápanyagszámláló is, és arra is nagyon figyelek.De belefér egy kis csoki vagy ez az. Nem minden nap kétpofára de belefér, és ez már elég nekem hogy ne hagyjam abba, ne adjam fel, nem is kívánom annyira, hiszen" elvileg szabad."

2013. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenki osztja az észt. De persze senki sem tanulta. még, hogy nem számít amit eszel. hát de. Az vagy amit megeszel. Szalból várat nem lehet építeni. Akkor Te egyél megy 5 szelet zsírós kenyeret, én ugyan ennyi kalória értékbe eszem csirkemellet. lássuk év végére ki lesz jobb formában.
2013. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Nem eszem zsíros kenyeret, főleg nem ötöt, mert nem fér bele a keretembe. Normális kaját eszem. Amit a család, húsokat, főzeléket, tésztákat , rakott ételeket. És néha édességet de nem két pofára. Sokan azt gondolják hogy na kalóriaszámolás akkor mehet a csoki ezerrel. Hát tévedés mert nem fér bele túl sok semmiből, főleg ha jól is akarok lakni. Pl a mai ebéden zöldbabfőzelék lesz, sült csirkemellel, a vacsorám meg hal. Azok akik tömik az édességet meg a zsíros kenyeret kalóriaszámlálás alatt, azok valószínű abba is hagyják mert lhesek lesznek.

2013. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8 szóval senki nem mondta hogy nem sz6ámít mit eszel. De igenis számít.
2013. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!