Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire rossz az étolaj? Úgy...

Mennyire rossz az étolaj? Úgy értem az a kis mennyiség, amit a rántottához vagy a zöldségekhez használok, elfogadható még fogyókúránál?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha úgyis keveset használsz, vehetsz drágább, de jobb zsiradékot - bár szerintem még intenzívebb használatnál sem a zsír miatt lesz valamelyest drága az egészséges táplálkozás ;) Ha pedig totál spórolnod kell s ebbe valamiért nem fér bele a váltás, nos, én nem hinném, hogy pont az a pici olaj okozna gondot...

Ha úgy értetted, hogy általában gond-e a zsiradék, természetesen nem, az a gond, ha zsírfóbiás vagy és kerülöd ezt az alapvetően fontos makrotápanyagot.

2013. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, majd megpróbálok valami jobb olajat keresni azért.:)
2013. szept. 18. 15:13
 3/10 anonim válasza:
Az olaj nem rossz, értem?
2013. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem van pl olajspray-m és ha mondjuk rántottát sütök, akkor csak pár spriccolás elég egy kerámia vagy teflon edénybe. Ennyi nem oszt, nem szoroz, ez tuti!

Viszont ha mást csinálok, amihez tényleg kell egy kis zsiradék, akkor én kókuszzsírt használok. Én tényleg drágább, de egészségesebb sokkal...és úgyis keveset használ az ember...

2013. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! 3. válaszoló, spray-s ötleted tényleg nemrossz! Igen én is a kókuszolajra gondoltam még, eddig a hajamra használtam, de majd főzésnél is bevezetem.:)
2013. szept. 18. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem használsz normális zsírt?
2013. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
gondoltam a hagyományos disznózsírnál mégis jobb valamivel a növényi eredetű napraforgó, vagy a kókuszolaj
2013. szept. 18. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
A kókusz jobb, az étolaj (napraforgó) nem ideális (emberi) fogyasztásra! Az ember nem alkalmazkodott növényi olaj evéshez, a kókusz egy szerencsés kivétel úgy tűnik.
2013. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kókuszolaj jó, napraforgóolaj egészségtelen. disznózsír is tökéletes:) és nem a zsír hízlal a fogyókúránál, ez a nagy tévedés:)
2013. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!!:)
2013. szept. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!