Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás az csak izmosítja a...

A futás az csak izmosítja a combokat, vagy fogyasztja? Valaki elmagyarázná hogy megy ez mert nem értem.

Figyelt kérdés

Valaki azt irja aki fogyni akar ne fusson mert még vastagabb lába lesz..... valaki az ellenkezőjét hogy igen fussson aki fogyni akar mert vékonyitja a zsirt leszedi!...

De gondolom itt az étrend a hangsuly nem? ha most diétát tartok és ÚGY futnék akkor gondolom nem izmosabb kövérebb lábam lenne hanem fogynék belőle..igyvan?

ajánlátok a futást fogyáshoz???


2013. okt. 6. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem diétázol, akkor sem lesz hipphopp izmos lábad, nemcsak a futástól, de semmilyen edzéstől sem, nem megy az olyan gyorsan. Kalóriadeficit mellett különösen nehéz izmosodni, kezdőként kicsit még megy, de az nagy vastagodást tuti nem okoz.

Az étrenden van a hangsúly, igen. S ha fogysz, majd lefogysz lábról is. De persze az izmos láb is rendben van, egy formás láb szebb, mint egy vékony izomszegény...

A futáshoz nem értek, én nem szeretem és nem csinálom s biztos vagyok benne, hogy a minden fontos izomcsoportra edzés, amit én próbálok művelni tornával és súlyzózással, az egész OK. Plusz biciklizek és gyaloglok :)

2013. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A futás a leghatékonyabb, amit most olvasok én is, hogy a pulzusod legyen 130 körüli, illetve 220-életkor*0,65-0,75


Tehát ha mondjuk 20 éves vagy, akkor 220-20*0,65 és 220-20*0,75 között, ez 130-150 között van.


Itt olvastam:

[link]


Izmosabb guggolástól, kitöréstől lesz, a biciklistáknak sincs oszlop lábuk, de a futóknak sincs.


Oszloplábuk a testépítőknek van, de ők heti 1-2 edzést nyomnak és rögtön pótolják a fehérjét.

2013. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól mondják kb.

Izmosodni csak minimálisan fog, főleg ha fejletlen vagy. Fogyni célzottan nem lehet egy pontról. De mivel a futás energiát használ fel, megfelelő étkezés mellett kalóriamínuszba kerülsz, így fogyhatsz. De ekkor sem csaklábról, hanem az egész testedről, a lábadról is.


Izmosodni a már említett gyakorlatoktól fog.

2013. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm akkor bátran neki is kezdek futni:)
2013. okt. 6. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
A futás nem izmosításra való. Azok mondják ezt, akik nem értenek hozzá, akik szerint a futás "a" sport, esetleg a fekvőtámasz és a felülés, és ezekkel minden el van intézve.
2013. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor a futással combrol IS és máshonnan is tudnék fogyni?? ne aggodjak hogy csak izmot épitek és marad olyan a combom stb...?
2013. okt. 6. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:

A normális fogyás menete a következő:

Az alap a diéta. Az aerob mozgás (pl. a futás) rásegít a fogyásra, de eközben "erősítünk" (súlyzózás, sajátsúlyos edzés), hogy az izom minél jobban megmaradjon, elvégre az adja a szép formákat.


Egyszerre a fogyás és az izmosodás nem szokott menni, sőt, izomból is szokott lemenni szálkásításkor (azaz fogyáskor).

2013. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!