Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szerintetek így működhet?

Ez szerintetek így működhet?

Figyelt kérdés
A nyáron le adtam 10 kilót, de mióta elkezdődött a suli azóta nem ment olyan eredményesen a fogyás. (Kb. tartottam az előzőt) Ez így jó lenne? Minden nap kb. 1200 (heti egyszer 1500 max.) kalóriát eszek, és heti ötször sporttal kb. 500 kalóriát elégetek. Ez így jó?

2013. okt. 16. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég szarul hangzik.


Ha még iskolába jársz (tehát nagyon fiatal vagy), akkor FIX, hogy ennél sokkal több kalóriára lenne szükséged.


A túl kevés kalória ugyanúgy hátráltatja a fogyást.

2013. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Minimum 1500 cal.. szerintem is marha kevés, és sztem is megáll a fogyás, ha a tested azt hiszi, éhínség van. Tárolni fog, ahelyett, hogy felhasználna.
2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor mennyit kéne? Mert így se vagyok rosszul meg semmi.
2013. okt. 18. 19:37
 4/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha kalóriát akarsz számolgatni, akkor tudni kell, hány kiló vagy, mennyit mozogsz, hány éves vagy. Ilyet találsz az interneten, belövöd, hogy mennyi az, ami neked járna.

Ha az alatt eszel, (de minimum 1500-öt !), akkor fogysz.

A másik megoldás, hogy nem számolgatsz nagyon, hanem csak jó kajákat eszel, nem szemetet (péksüti, kész kaják, felvágottak, margarin, cukor, szódák felejtősek), akkor ehetsz néha édességet is. Sok zöldség. Én minden étkezéshez próbálok valami növényt enni, pölö, nyersen vagy főzve. Így eszel, sportolsz valamit, vagy legalább levegőn mozogsz (séta), és akkor nem lesznek gondjaid.

2013. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát 1200 kcal-val kb. heti 1,2 kiló fogyás várható, de ugye plusszban sportolok, minimum 3 (akkor 500-800 kcalt égetek), de van, hogy ötször is.
2013. okt. 19. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy a szervezeted kb 700 kalóriából gazdálkodik naponta.... Szerinted ez egészséges? :)

Én 2000 kalóriát vittem be naponta (csak picivel kevesebb, mint ami elvileg a súlytartáshoz kell) és sportoltam, így napi 1400 mégis több, kalóriából gazdálkodtam, ami így télire nem fog hihetetlen fogyást eredményezni, de a szervezeted nem fogja azt gondolni, hogy kínozzák.

2013. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!