Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bulimia vagy az anorexia a...

A bulimia vagy az anorexia a súlyosabb betegség? Melyiket nehezebb kezelni es gyógyítani?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az anorexia szerintem picit súlyosabb,mert itt még annyit sem esznek, mint a bulimiások, ezért csont-bőrre fogynak
2013. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő veszélyes betegség. Inkább ne szokj rá egyikre sem. Már voltak olyanok akik belehaltak az egyik vagy a másik miatt.
2013. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyformán súlyos. Az anorexiások az éhezésbe halnak bele míg a bulimiások a perforált nyelőcsőbe vagy gyomorba.
2013. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En egészséges vagyok, nem magam miatt kérdeztem hanem dolgozatot írok a témában. Egyébként raszokni egyikre sem lehet, ezek pszichés betegségek.
2013. okt. 24. 11:31
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2013. okt. 24. 11:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként raszokni egyikre sem lehet, ezek pszichés betegségek."


DE, rá lehet szokni, ha valaki addig szuggerálja magába, hogy kövér, és MINDEN ÁRON le akar fogyni, akkor ki tudja alakítani magában ezeket a betegségeket.

2013. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mennyire súlyos hogy az egyénnek milyen a pszichikai állapota.

Én 1 évig voltam anorexiás, 10 hónap elteltével lett veszélyes az állapotom.


Nagyon durva hónapok voltak azok. A változás és a betegség is.

2013. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő súlyos, akár halálos is lehet. A bulémiánál még az is rettenet, hogy a SOK rendszeres hánytatástól a gyomorsav (aminek a gyomorban helye van, de máshol nincs)

szétmarja gyógyíthatatlanul a nyelőcsövüket!! Van olyan is, hogy egyik a másikba csap át.

2013. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem az anorexia súlyosabb, mivel a bulimiában vannak "falásrohamok", ezért a szervezet, ha kell akkor raktároz el valamit, kivéve, ha egyből hánytatja magát az illető... Mindkettőnél elég széles a skála, nem biztos, hogy mindenki hánytatja magát. Ami az alap anorexiánál: kevesebbet eszik, mint amire szüksége van, irreális a magáról alkotott testképe. Ami kiindulási pont a bulimiánál: túlevések és koplalós időszak váltakozása. Gyógyítani szerintem ugyanolyan nehéz őket
2013. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőbe ugyanúgy belehalhatsz, szerintem nem lehet rangsorolni őket...

Az anorexia talán látványosabb (bár ha "ügyes" az illető, akkor vesztére később bukhat le, mint egy hangosan hányó, bűzös szájú bulimiás), de ha folyton hánysz, tönkremegy a nyelőcsöved, kihullanak a fogaid, stb., ha eldurvul, ugyanolyan fájdalmas halálod lesz, mint ha elsorvadnál.

2013. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!