Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10 kilot milyen egészséges...

10 kilot milyen egészséges étrenddel tudok leadni és hamarabb? min.3-4 hónap!

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt várod hogy mi állítsunk neked össze egy étrendet?

te magad nem tudod mit lehet enni ilyenkor?

2013. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvass vissza a kérdésekben. Kb naponta 3x teszik fel ugynanezt a kérdést.
2013. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3-4 hónap reális, kb. paleo lenne ideális.


Zöldség, húsevés (meg tojás, hal, olajos magv..) lényeg hogy tej és gabonafehérjementes legyen, ez fontos. Érdemes visszafogni a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, inkább lowcarb zöldségeket fogyasztani, főleg ha komolyan fogyás a cél.

2013. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Száműzd a "műanyag" vackokat, félkész és fagyasztott dolgokat, az "E-csodákat", ízfokozókat, tartósítószert stb.

Szénhidrátból a lassan felszívódó fajtát válaszd (legolcsóbb és egyszerűbb a zabpehely/zabliszt, de nézz utána, sok ilyen van), igyekezz minél kevesebb zsiradékban sütni, a kókuszolaj egészséges, és az ára is elfogadható.

A GI indexet érdemes figyelni, de ha odafigyelsz rá, hogy szénhidrátot inkább délelőtt egyél, meg egy keveset ebédre, este meg a fehérje domináljon, akkor már ennyivel is sokat tettél magadért. Cukrozott löttyöket szintén felejtsd el, ahogy a tejet is (főzéshez 1-1 decit én szoktam használni, ha muszáj, de inni nem szoktam), a túl sok kávét, illetőleg az alkohol sem jó barát :) Ásványvíz, zöldséglé, zöld tea (ízesítés nélkül is finom) jöhet, utóbbi kiválóan élénkít, frissít.

Nem vagyok szakértő, szóval lehet, hogy írtam hülyeségeket, de párommal a közérzetünk rengeteget javult, mióta ezeket az "egyszerű" dolgokat betartjuk, és ő nyár óta 121 kilóról 89-re fogyott, éhezés nélkül.

2013. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos megjegyezni, hogy bizony a zabot is tarthatjuk gyorsan felszívódó szénhidrát forrásnak, a glikémiás index tudományos mondanivalója pedig.. voltaképp elég kevés. Tehát önmagában nem árul el semmit.


Ezért jobb a keményítőt, legalább fogyózás alatt hanyagolni, GI-től függetlenül. Zsír viszont mehet, ez energiát ad cukor/keményítő helyett, de meg kell szokni.. nyilván átállás a beteg, cukorterhelt szervezetnek hormonálisan visszaállni a cukorszegény étkezésre, a tápláló zsír megfelelő felhasználására. De legfeljebb pár hét.. mire a nem cukorbeteg szervezet tökéletesen új erőre kap, és rendeződnek komoly anyagcsereproblémák.. ha ügyesek vagyunk.

2013. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!