Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt lehet diabetik...

Fogyókúra alatt lehet diabetikus édességeket fogyasztani?

Figyelt kérdés
Életmódváltással szeretnék fogyni, már el-el hagytam az édességet, de ha heti 1-2x vennék diabetikus csokit vagy kekszet az ártana a fogyókúrámnak? Mert ugye abban nincs cukor..Szerintetek?
2013. nov. 17. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

De van benne cukor, csak általában fruktóz. De az is hizlal. Ráadásul zsír is van benne, még több is, mint a hagyományosban. Az is hízlal. Hasonlítsd össze a kalóriatartalmát egy hagyományossal.

A diabetikus édesség cukorbetegeknek van, nem fogyókúrázóknak. És ők sem ehetik rendszeresen és mértéktelenül.

2013. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a diabetológia az egyik legnagyobb kamu üzlet.


A diabetikus édességek minőségükben nem igazán térnek el más édességektől.

Példa: keksz = liszt.. kristálycukor helyett fruktózzal édesítve. Tehát cukros is és lisztes is. Tehát minden, csak nem egészséges vagy fogyózós.


Csokiból lehet enni egy kicsit, ennyi cukor nem olyan nagy gond fogyás alatt, ha meg xilittel vagy eritrittel készül akkor pláne nem gond. De a keksz az felejtős. Kekszet lehet készíteni kókuszlisztből is, ha magadnak megcsinálod. Csokit kókuszzsírból, cukormentesen, mindent megcsinálhatsz magadnak otthon.

2013. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Így most már tudom!
2013. nov. 17. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A diabetikus édességek is cukrosak, csak drágák.

Ahogy észrevettem, semmi tragikus nem történik, ha saját készítésű csokit eszem. Tömény (mint minden csoki), mézes (mert mással nekem közel sem ízlik annyira), kakaós, kis olajos maggal (a kesu a kedvencem, de dióval és mandulával se rossz, s már ott is vagyok a házi paleo sportszeletnél) - de hiába finom, olyan tömény, hogy egy kicsike elégedettséggel tölt el és nem kell több :)

S bármennyire is édesszájú vagyok, mindennap azért nem csokizom... Jó, néha heti 5-ször igen, vannak ilyen időszakaim, amikor nem eszem elég zsírt ahhoz, hogy ne akarjak csokizni. A szénhidrát lecsökkentése nem elég az édességvágy leveréséhez, az egy hedonista édesszájúnál makacs dolog.


Ha pedig nem kakaósra vágyom (de többnyire igen), akkor remek dolgokat lehet enni gyümölcsökből, külön édesítés nélkül.


Illetve ha kombináljuk a kettőt, ott a kakaós banán, ami

elég édes banán esetén simán működik méz nélkül. Nagy kedvencem édességvágyra egy karika (kb. 1 dkg) fagyasztott banán kakaóba mártva. Meglepően hatékony tud lenni s én nagyon vonzónak találom.

2013. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is :) Megértettem :)
2013. nov. 17. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a diabetológia az egyik legnagyobb kamu üzlet.


A diabetikus édességek minőségükben nem igazán térnek el más édességektől.

Példa: keksz = liszt.. kristálycukor helyett fruktózzal édesítve. Tehát cukros is és lisztes is. Tehát minden, csak nem egészséges vagy fogyózós. "


Ja.... kérdezz meg egy cukorbeteget...

Senki nem mondta, hogy egészséges, és azt sem, hogy fogyókúrás. Pont azt mondjuk, hogy nem az.

A cukorbetegség egy betegség. A kristálycukor meg a fruktóz között meg nem az a különbség, hogy az egyik diétás, a másik meg nem, hanem az, hogy másképp "működik". Ezt sem tömheti a cukorbeteg, de legalább nem árt neki annyira az a kicsi, mint a kristálycukor.

2013. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A xilit nem árt neki, a fruktóz igen is árt.


Ahogyan a liszt is árt, emiatt alakul ki a cukorbetegség. A diabetikusz kekszek NEM ALKALMASAK cukorbetegeknek. Egyáltalán nem, még mértékkel fogyasztva SEM.

2013. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!