Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a gyümölcs...

Miért mondják hogy a gyümölcs ugyanolyan jó édesség, mint a rendes édességek?

Figyelt kérdés

Én elfogadok ész érveket, de az a mondat hogy ugyanolyna jó mindig felveti benne azt a kérdést, hogy "Kit akar átverni?" vagy hogy "most magának hazudja ezt vagy nekem?"


Ezt arra értem, hogy aki evett már csokit, cukrot, nutellát, kekszeket, gumicukrot, sütiket, linzereket az pontosan tudja, hogy nemhogy nem ugyanolyan, de meg se közelíti, (például) néhány szelet alma (például) egy kanál Nutella élvezeti értékét. A közelében sincs. A gyümölcs édes, finom, én is szeretem, de egy teljesen más kategória mint az igazi édességek, egyszerűen nem édesség, hanem gyümölcs. Nem helyettesíti a csokit, vagy ki mit szeret...


AKi ezt mondja az tényleg elhiszi, hogy ugyanolyan? Vagy csak önmagát vigasztalja? Vagy csak olyan régen evett édességet hogy nem emlékszik?


2013. nov. 19. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minden kaja a maga ízvilágában jó! Valaki szereti ezt a kaját vagy azt a kaját.

Valaki inkább a gyümölcsökre esküszik, ami azért jobb mint a gumicukor vagy a nutella!


Láttad már hogy miből készül??? Mióta láttam ha ránézek is rosszul vagyok, pedig előtte zacskó számra zabáltam.

Én kezdek megtérni, jobb egy gyümölcs, egy kis párolt zöldség, mint csoki, cukor töménytelen mennyiségben.

Nem mondom hogy nem kell teljes mértékben enni, néha bele fér, de tessék enni gyümiket!

2013. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valóban,nem egy kategória a kettő. De ha nem lenne élelmiszeripar hanem mindenki azt enné amit ő maga csinál/talál/vadászik,te se sok nutellát ennél - ellenben a természetben ott vannak a friss és aszalt gyümölcsök illetve a méz. Én ezért helyettesítem az édességet gyümölccsel,mert valójában ez a természet "nasija".
2013. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az aszalt ananász ugyanolyan jó :) igaz azt cukrozzák :p
2013. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utálom a Nutellát, így az én szememben tényleg nem ugyanaz az élvezeti értéke, mint egy mandarinnak vagy mazsolának.

A legtöbb édességnek alig van íze azon kívül, hogy édes; ha normális ízvilágút akarsz, magadnak kell megcsinálnod.


Hogy akik ilyesmit mondanak, tényleg elhiszik-e? A válasz egyszerű, ízlések és pofonok!

2013. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bizonyára van, akinek megfelelő alternatíva csoki helyett a gyümölcs, mert neki csak valami finom, édes dolog kell, s mindkettő az (jó, gyümölcsből van savanyú és kesernyés is). De nem mindenki ilyen. Ha én édesre vágyom, azt többnyire csak és kizárólag kakaós dolog tudja csillapítani, az alma pedig még csak nem is édesség kategória nálam... Tökmás a kettő.

(Ha én csokit akarok enni, csokit eszem, nincs ezzel semmi baj :) Csak amikor a héten már tizedjére fordul elő, akkor lépek, mert az azért nem normális testi igény :P)

2013. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
na igen, én sem általában édességre vágyom, ha édesre vágyom, hanem konkrétan csokira. nem valami édesre, nem sütire, nem gyümölcsre, nem joghurtra, konkrétan csokira. szerintem azért, mert a csokibn lévő dolgokat kívánom, nem mgát az édeset. egy kanál cukor pl. nem csillapítaná...
2013. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Xilittel bármi jó édesség lehet.
2013. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Emberfüggő. Szerintem egész okés a xillit, de a csoki pont nem jó bele, abba méz kell (no meg minden jobb mézzel, mint xillittel, mert a méz finomabb, de legalább többnyire működnek xillittel. De a számomra pont fontos csoki állagra is, ízre is csalódás vele, az eritritolról nem is beszélve :D S az még mindig nem a stevia, ami kávéban és kakaós dolgokban szörnyű mellékízt ad, az én ízlelőbimbóim szerint...).
2013. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a csokiba pont nem jó*
2013. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Erre is van válaszom.


Fogyni lehet annyi mézevéssel is, amennyi egy kis házi csokiban van. Ha közben nincs sok keményítő a táplálkozásban, nincs tej, nincs glutén, egy kis cukor (méz) nem tud komoly gondot okozni. Elhízást.. esélytelen. Tehát eleve vannak értelmes kompromisszumok édesség ügyben. Hát egy cukorbetegnek ezt kicsit szigorúbban kell vennie mondjuk, de egészséges embereknek.. hozzáállás kérdése. Én is mézes vagyok inkább, bár nem mondom hogy ezt kell követni. De hedonizmus..

2013. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!