Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak, ha nem nagyon...

Hogyan fogyjak, ha nem nagyon megy a sportolás?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, 185 cm magas, 91 kiló, és szerencsére van egy szép lúdtalpam, és olyan gerincferdülésem, hogy mikor az orvos látta még ő is meglepődött...

Két hete 94,6 voltam, mert két hete elkezdtem úgy tölteni a napokat, hogy nem reggelizek.. Eddig jól működik, de azt hallottam hogy ez nagyon rossz módszer, mert utána 2x-esét hízom vissza, és én ezt nem akarom. Legtöbben azt javasolták, hogy sportoljak valamit.. na de ha nem tudok?

Minden nap van egy tesi óra, azokon is csak bénázni tudok... fekvőtámaszozni nem is tudok, felülés az megy, de ezek tudtommal amúgy is izomnöveléshez vannak, nem fogyáshoz.. Egyetlen dolog van ami talán megy, a futás, de azt se mondanám hogy jól megy.. kifáradok hamar, ha ennek ellenére futok tovább akkor meg úgy elkezd szorítani a szívem meg az oldalam, hogy az már káosz.. Ilyenkor tudtommal az úszás ajánlott, de az ki van zárva, falun lakok, itt nem lehet hol úszni, legközelebbi település 5km innen, ahol lehet úszni, de ha oda eljárnék úszni minden nap, akkor tanulásra nem lenne semmi időm, és akkor meg hoznám haza a 2-eseket, ezt meg nem akarom..

Ha a sportolás reménytelen akkor van más módja a fogyásnak??

Valami javaslat?



2013. nov. 26. 23:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az edzés nemcsak izomnövelésre van, izommegtartásra is. Tudatosítod a testeddel, hogy ne építse le az izmaidat, csak mert kalóriadeficitet értél el. Plusz a mozgás kell, a modern ember eleve hajlamos mozgásszegényen élni s az nem egészséges.

A fogyás elsősorban az étrenden múlik, a mozgás segíthet, de nem igazán azzal, hogy valami rengeteg kalóriát elégetsz vele. Legalábbis én nem mozgok annyit, kivéve, ha túrázom. Olykor jót tehet egy 20-30 km-es túra, főleg így télen még a fűtésre is kell energia :D Én szeretem a túrázást s úgy általában a gyaloglást, futni nem igazán megy. Olykor biciklizem is, plusz torna és súlyzózás, hogy ne maradjon ki a többi porcikám sem.


De az étrend az igazán fontos, ahogy írtam. Akár mozgás nélkül is lehet fogyni, csak érdemesebb és jobb vele.

2013. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Egyél húst és zöldségeket, olajos magokat, tojást. Mást ne, gyümölcs fogyás alatt nem kell, cukros és egyéb töltelék kaják meg egyébként sem kellenek, ha nem akarsz zsíros maradni, beteg lenni.
2013. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne sportolj de minden nap setalj 1-2orat az is nagyon jo :) es mikor mar unod es tul egyszeru azt jelenti h egy nagyon lassu kocogast is beiktathatsz .
2013. nov. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Úszni elég amúgy egy héten egyszer is, az is több, mint a semmi. A hátadnak is jót tenne, nem csak a fogyásnak (28 éves nő vagyok, szörnyű gerincferdüléssel, tudom, milyen ez. :(((( Én heti kétszer úszok már 5. hónapja, és sokat javult!)

Szóval szerintem azt az 5 km-s távot pl. szombati napokon beiktathatnád.


A futás rossz gerinccel TILOS!!! Orvos mondta nekem is!


A felülés se túl jó, mert megrándíthatod. Gyógytornára kellene járnod.


Fogyáshoz pedig az étkezésre figyelj elsősorban (nem csak mennyiségre, hanem minőségre is, ami nem azt jelenti, hogy teljesen le kellene mondanod bármiről is, de a mértéket tartsd meg!), és olyan mozgást kell/lehet végezned, ami a gerincedet nem terheli.

2013. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, igen, még annyi, hogy a séta az nagyon jó!
2013. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
A fiam pont, mint te. Pár hete elkezdett kondizni, aztán fogadtam mellé edzőt. Tudod mit csinálnak? A súlyzózást gyakorlatilag leállította, szinte csak a zsírégető tartományban töltik a 75 percet, akármin (azaz nyugodtan sétálhatsz, ha kilépsz) valami 10-15 perc haiszom gyakorlattal. A lényeg a kaja. Naponta 5-6 x eszik, főleg reggelire kaphat szénhidrátot, cukrot (van lekvár egyszer egy héten), ebédre még ehet, utána már csak zöldség, hús, magok.
2013. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A futást ne add fel, amikor elkezdtem 3 percig bírtam 3 hónap után 20 perc folyamatosan. Adj időt magadnak, ha elfáradsz akkor sétálj egy kicsit majd fuss tovább. Ne a profi sportolókat meg atlétákat nézd akik órákon keresztül futnak meg mozognak. És az sem igaz, hogy eleve (nemtom mit szoktak mondani) 30-40 perc után indul be a fogyás mert én így is leadtam 6 kilót 3 hónap alatt, amíg napi szinten 3 percről 20 percre jutottam edzéskét
2013. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
A futásba fektetett energiával guggolj.
2013. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

AZ ISTEN SZERELMERE AKI NEM ERT HOZZA INKABB KUSSOLON!


Nehogy elkezdj futni! Kis gerincferdulesnel is tilos hat meg ha neked extremebb az eset! Aki ilyen hulyeseget tanacsol az szegyele el magat! Majd tartjatok a hatatokat ha toloszekbe kerul az illeto mert ti olyan rohadt okosak vagytok?

2013. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

úúú.. ( '_')


Igaza van.

2013. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!