Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak, ha nem nagyon...

Hogyan fogyjak, ha nem nagyon megy a sportolás?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, 185 cm magas, 91 kiló, és szerencsére van egy szép lúdtalpam, és olyan gerincferdülésem, hogy mikor az orvos látta még ő is meglepődött...

Két hete 94,6 voltam, mert két hete elkezdtem úgy tölteni a napokat, hogy nem reggelizek.. Eddig jól működik, de azt hallottam hogy ez nagyon rossz módszer, mert utána 2x-esét hízom vissza, és én ezt nem akarom. Legtöbben azt javasolták, hogy sportoljak valamit.. na de ha nem tudok?

Minden nap van egy tesi óra, azokon is csak bénázni tudok... fekvőtámaszozni nem is tudok, felülés az megy, de ezek tudtommal amúgy is izomnöveléshez vannak, nem fogyáshoz.. Egyetlen dolog van ami talán megy, a futás, de azt se mondanám hogy jól megy.. kifáradok hamar, ha ennek ellenére futok tovább akkor meg úgy elkezd szorítani a szívem meg az oldalam, hogy az már káosz.. Ilyenkor tudtommal az úszás ajánlott, de az ki van zárva, falun lakok, itt nem lehet hol úszni, legközelebbi település 5km innen, ahol lehet úszni, de ha oda eljárnék úszni minden nap, akkor tanulásra nem lenne semmi időm, és akkor meg hoznám haza a 2-eseket, ezt meg nem akarom..

Ha a sportolás reménytelen akkor van más módja a fogyásnak??

Valami javaslat?



2013. nov. 26. 23:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Oké, futás kizárva. De mondjuk tesi órán így is futunk eleget minden nap, van néha hogy egész órán futás van, kiküld mindenkit a parkba futni 3 km-t... És a tesitanár pont leszarja a gerincferdülést meg a lúdtalpat.. De egyébként nem mindig okoz gondot a futás, van amikor jól tűröm van amikor nem, nem tudom hogy van ez. Meg tesi órákon elég gyakran megfájdul a fejem. Meg migrénes is vagyok, többször fáj a fejem mint amikor nem, és mikor fáj akkor a mozgás az utolsó dolog amihez erőm és kedvem van..

A másik dolog pedig, ha fogyni akarok akkor többször kell keveset enni sok állítás szerint. És ez a sok kevés mit jelent? Mikor és mit és mennyit?

2013. nov. 27. 20:18
 12/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hatszor eszel, nagyjából három óránként.

Hogy mennyit? úgysem fogod grammra kiszámolni, hát egy tányérral, ami nem púpos. Apránként haladj, elöször állj rá a hat étkezésre, utána látni fogod, hogy mennyitől vagy nagyon éhes. Mert nem kéne, hogy nagyon éhes legyél. Amikor beállt, akkor csökkenteni kezded.

Egyébként, ha a családban van olyan, aki nem túlsúlyos, érdemes az ő tányérjához hasonlítani a tiedet. Ha háromszor többet eszel, akkor meg is van. :)

2013. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Tesiből minimum részleges felmentés kellene neked. Mint írtuk többen is: a futás gerinc- és hátproblémákkal TILOS!!!
2013. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Felmentést majd intézek.

Azzal a dologgal, hogy hasonlítsam a tányérom egy olyan családtag tányérjához aki nem túlsúlyos, azzal egy baj van... Kevesebbet eszek mint bárki a családban, mégis csak én vagyok túlsúlyos.. :/ Sőt haverjaim vagy 5-ször annyit zabálnak mint én, például este 10-kor bevágnak 3 szendvicset, úgy hogy alul felül kenyér...

De akkor majd kialakul, hogy mennyit kell egyek.

2013. nov. 27. 20:47
 15/17 anonim ***** válasza:
66%

"Kevesebbet eszek mint bárki a családban, mégis csak én vagyok túlsúlyos.. :/"


Mert az elhízás jellemzően nem mennyiségi kérdés (túl sok evés) hanem minőségi kérdés, ami rossz hatással van a hormonrendszerre. A táplálkozást kell letisztítani, ez a legegyszerűbb, hosszútávon is eredményes módszer.

2013. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés de azért leírom... Nekem is gerincferdülésem van, és bokasüllyedésem. Az egyik vállam pl kb 3 centivel alacsonyabban van mint a másik, stb. Általánosban fel voltam mentve az iskolai torna alól, gyógytornára és gyógyúszásra jártam (amit amúgy utáltam, de ez mellékes) A gerincferdülés sokat javult, szinte teljesen elmúlt, de jöttek a kamasz évek, és a torna abba maradt. Mire vége volt a giminek ugyan ott tartottam ahol anno nekikezdtem...sőt...Fodrásznak készültem, amihez alkalmassági papír kellett amit alig akartak kiállítani a gerincferdülésem miatt, de végül kikönyörögtem. Elmentem kórházba, egyéni gyógytornára hogy javítsunk a helyzeten. És ott a gyógytornász felnyitotta a szemem: kerek perec megmondta, azért van gerincferdülésem illetve egyéb ortopédiai problémáim mert olyan gyengék a törzs izmai (hát,has) hogy egyszerűen NEM TARTJÁK megfelelően a gerincet. És én NEM voltam túlsúlyos! (170 cm 60-62 kg,nő) Persze tiniként ezt elég nagyvonalúan kezeltem...évekkel később már olyan fájdalmaim voltak (akkor már fodrászként dolgoztam) hogy kínomban csontkovácshoz mentem. Ott is (immáron egy másik szakember) megmondták hogy a fájdalmaim izom eredetűek. Ráadásul közben krónikus izületi gyulladás lett mindkét térdemben (bár ez szerencsére elmúlt, mióta nem eszek húst, de ez egy másik történet...)


A lényeg: jelenleg heti 3-5x sportolok. Igen ,rá vettem magam. Ami hátráltatott az nem a gerincferdülés, vagy lúdtalp, hanem a LUSTASÁG. Igen, nem jó érzés. Igen, megugrik a pulzusom, és fáj a mellkasom, mintha szét akarna szakadni. Ezt hívják kardiónak:) És az izmaim is fájnak, és MINDENEM, de nem adom fel! Erről szól a fogyás! Ne várd hogy kellemes legyen. Igenis, fáj, és szar.... De semmihez se hasonlítható az az érzés amikor túl vagy rajta, lerogysz és konstatálod hogy MEGCSINÁLTAD, tettél magadért. Persze hozzá a kalória és tápanyag bevitelt is nézni kell, ez a sikerhez vezető út 80%-a! ehez ajánlom neked a www.kaloriabazis.hu oldalt. (ha én vegetáriánusként tudom produkálni a tökéletes tápanyagbevitelt (összes essz. aminosavval együtt) alacsony ch-val és kcl-al, akkor mindenki...

Rólam szépen lement a heti 1 kilo, pedig amugy se voltam kövér... Minden más csak kifogás!!! Ha semmi más lehetőség nincs, youtube-on beírod h "cardio" illetve "full workout" és összeválogatsz heti min, 3 cardio, és 1-2 erősítő edzést. Egy fillérbe se kerül, és megtalálhatod azokat a videokat ahová eszköz se kell. A lényeg a kitartás. Fájni fog, fulladni fogsz, szar lesz. Ez erről szól, valamit valamiért!

2013. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

ja még valami: olyan hogy ezt vagy azt "nem tudsz megcsinálni" szintén kifogás...:) Mert az igazság az hogy csak MÉG nem tudod:) Amikor elkezdtem, egy árva fekvőtámaszt sem tudtam. DE MEGPRÓBÁLTAM ÉS CSINÁLTAM! Eleinte leteszed a térded, és széles kartámaszban csinálod. Majd amikor az már biztosan megy, felemeled a térded. Ha úgy is jól megy szűk kartámaszra váltasz, és így tovább... Ha nem tudsz konditerembe menni, ajánlom figyelmedbe a fegyenc edzést (jó nagy marketingkörítés, de az elmélet jó, és működik!)

még pár oldal:

www.shop.builder.hu

www.tesztoszteron.hu


edzések: [link]


http://www.youtube.com/user/BeFit


És tartsd szem előtt azt, amit a testépítők is: "No pain, no gain"-nincs fájdalom, nincs nyereség!

2013. dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!