Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nálatok mit jelent a sokszor...

Nálatok mit jelent a sokszor kicsi?

Figyelt kérdés
Mennyi az adag és milyen ételek?
2013. dec. 4. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Én nem eszem semmi olyasmit, amiben sok a szénhidrát, és zsír. Pl. nem eszem sem kenyeret, tésztát, krumplit, rizst sem, puffasztott változatot, abonettet sem. Tejtermékek közül is csak a kefirt az emésztésem miatt, és nagyon ritkán nemespenészes sajtot. Rengeteg zöldséget eszem, és gyümölcsöt, azok közül is inkább a citrusféléket, mert sok bennük a c-vitamin, és ezek emelik legkevésbé az inzulinszintet. CLA-t és L-karitint szedek. 3 főétkezésem van egy nap, és sosem eszem jóllakásik, mindig csak annyit, hogy érezzem, hogy van bennem valami. A főétkezések között, ha megéhezem eszem pár falatot. Köszönöm, jól elvagyok így, és sokat fogyok. :)
2013. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Aki nem eszik sem szénhidrátot, sem zsírt, az mit eszik?


Csak zöldséget (lassú ch-t?)


A kefir, mint minden tejtermék abszolút előnytelenül hat az emésztésre, tehát senki sem eszi amiatt. :)

2013. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Aki nem eszik sem szénhidrátot, sem zsírt, az mit eszik?"

Ezen néha én is csodálkozom, de kiszámoltam, nagyon kevés kalóriánál (ami sokaknál a fogyókúrás szint, ilyen 1200 kcal körül) meg lehet tenni, hogy a fehérje legyen az uralkodó, de még ne legyen feleslegesen sok.

Aki nem lakik jól ennyitől vagy meg se tudja közelíteni a napi 2g/ttkg fehérjebevitelt, illetve nagyon leviszi a szénhidrátbevitelt, annak már muszáj emelnie a zsírt, különben nem jut elég energiához. Vagy feladni a durva szénhidrátcsökkentést.


A fentiekből enyhén következik, hogy én nem tudok válaszolni a kérdésre, fogalmam sincs, hogyan lehet keveset enni és jóllakni vele. Én direkt próbálok napi kevésszer enni, különben folyton 3000 kalória fölött lennék és amúgyis folyton ennék, főznék, rámenne a napom.

S ha igazán jóllakom, akkor lehet, hogy 6 órán át meg sem éhezem... Bár ez nem gyakori.

Korábban napi 5-ször ettem, de akkor sem kicsit, az nekem nem megy. Egy sima rántottát nem tudok 250 kalória alatt kihozni úgy, hogy az jó legyen (egy tojásból értem), s azzal csak reggel lakom jól, de akkor a semmivel is.


Milyen ételek? Változó, nyilván. Hol csokikrém, hol tojás, hol zöldség, hol magkenyér, hol diós vaj :D Ami éppen alkalmasnak tűnik. Ezeket mind lehet kevés kalóriás adagban enni, legfeljebb egyesek térfogata apró lesz. Ami néha zavar, de erre van a saláta sült hagymával vagy a szójaszószos nyers zöldség lenmaggal szórva... Az kevés kalória, ahhoz képest van térfogata és igen finom. De sokszor jó egy sima tükörtojás nyers zöldségekkel is, ahhoz zsiradék se igen kell.

2013. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a túl sok húsevés meg senkinek sem tesz jót. Hús nélkül meg magasan tartani a fehérjebevitelt.. egyszerűen értelmetlen.


Én eszem húst, de nyilván nem azzal lakom jól, hanem zöldségekkel (most rizzsel is, de hát ez a magam keresztje, nyilván nincsenek fogyókúrás törekvéseim). De hogy a fehérje legyen túlsúlyban egy étrendben.. a fehérjét képes a szervezet cukorrá alakítani majd raktározni, egyébként. Nem ez a jellemző, persze fogyáshoz jó irány a hús-fehérjeevés is, egyszerű és hatékony, de azért tartani egy alacsony kalóriás étrendet hogy azt nagyjából fehérjéből lehessen bevinni.. azért ez is el van szállva már. Szerintem.

2013. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4. Nyilván fehérje dominancia esetén sem csak fehérjét eszik a delikvens, egyszerűen csak a fehérje a legtöbb, van mellette szénhidrát és zsír is, azok sem minimálisak, csak kisebb mértékben vannak jelen. Ezt kevés kalóriában össze lehet hozni épeszűen, normál emberi kalóriamennyiségnél már nem, ott a szénhidrátszegénységhez emelt zsírfogyasztásnak kell járulnia, ha nem akarunk minimum értelmetlenül, de lehet, hogy károsan magas fehérjebevitelt.
2013. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!