Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek sikerülhet így...

Szerintetek sikerülhet így megtartani a súlyom akár picit még le is adni?

Figyelt kérdés

Nincs igazából nagy baj a súlyommal, 52-54 kg körül mozgok és 164 cm vagyok. Nem bánnám ha lemenne 2-3 kg, de több nem is kellene. :)

Az a baj, hogy az iskola mellett hihetetlen rosszak az evési szokásaim.

Nem reggelizek, délután 3-kor eszek először valami péksüteményt, hazajövök eszek valamilyen "fő" ételt, és ennyi. Vizet szinte nem is iszom. Sokan megjegyezték, hogy ez nagyon nem egészséges, én is tudom.. de kicsit nehéz rajta változtatni, de most megpróbálnám.

Mit javasoltok, mire álljak át? Kicsit félek h napi 5-szöri étkezésre állnék át, akkor csak híznék. Ez lehetséges? :/


Ha valaki azt is megmondaná, mikor miket és mennyit egyek, hogy kicsit egészségesebben táplálkozzak és fogyjak is, az nagyon jó lenne. :) (esetleg egy napi kalóriamennyiséget is mondhattok amit érdemes betartani)


2013. dec. 6. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Zöldségeket és húst kell enni, naponta annyiszor ahányszor éhes vagy. Betartható?
2013. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hete tértem át a napi 5 evésre és fogytam 5 kilót,szal attól ne félj,h hizni fogsz. Persz oda kell figyelni,h mikor ,mit eszel,de betartható.
2013. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: De a zöldségekből nem tud elég szénhidrátot meríteni. Hacsak nem eszik meg legalább 30 deka babot. De az is csak arra lenne elég, hogy elkerülje a ketózist..
2013. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor milyen függő szervezet? Mert a testünk üzemanyaga a szénhidrát, ez olyan mint a kocsinak a benzin. Annyi különbséggel, hogy ha nem adsz neki szénhidrátot akkor szintetizál magának fehérjéből. Az agy működéséhez pedig napi 100 gramm glükózra van szükség és ebben még az sincs benne, hogy végzel valami fizikai munkát. Ha nincs meg ez a mennyiség, akkor át áll a működése ketontestekre. De mind a ketózis mind a glükoneogenezis egy hiányra adott válasz. Szóval nem értem mire alapozod azt az állítást, hogy nem függünk a szénhidráttól.


Mellesleg a zöldségekben található szénhidrát kb. fele egyszerű cukor a másik fele pedig összetett. És csak egy példa, paradicsomból napi 3 kiló fedezné az a szervezet működéséhez szükséges minimum szénhidrát mennyiséget. Igaz burgonyából elég lenne fél kiló is...

2013. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve szellemi munkára gondoltam, mert akkor több glükózt éget az agy, de a fizikai munkavégzésnél pedig az izmaid használnak el rengeteg szénhidrátot..
2013. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én valahogy se mások, se a saját tapasztalatomból nem tudok arra következtetni, hogy a testünknek olyan veszett sok szénhidrát kellene. Bár ha mégis, akkor majd ad jelzést és eszik az ember olyat, annyi. Én nem igyekszem sokat bevinni belőle, inkább minél kevesebbet (nem nagy eredménnyel, kivéve a ketogén kísérleteimet, amikor 45-50g körül vagyok, mivel a valódi ketogén szint nekem túl alacsony). Nekem jobban esik a kevesebb szénhidrát, ráadásul sok szénhidráttal nem is tudtam fogyni, hiába volt az életmódváltás és a 25 kiló súlyfelesleg. Van, aki csak paleós lesz és fogyni kezd, nekem a majdnem paleo nem volt elég, amíg sok szénhidrátot vittem be. Nem vagyunk egyformák, van, aki a tartósan ketogén étrendre esküszik és leírja, hogy mennyivel jobb sportolásnál (az ilyen pár óra alatt többezer kalóriát égető szinten), ha zsírból jön az energia, nem kell közben tolni a szénhidrátot ezerrel, csak mert a glikogénraktárak kiürültek. Nem vagyok szakértő s nem tudom, ez teljesen korrekt-e, logikusnak tűnik, de ennyi, viszont a saját testem nagyon lelkesen reagált a szénhidrátcsökkentésre. Ez pláne logikus, mivel a szénhidrát- ÉS zsírdús táplálkozás nem az a fogyást elősegítő kombó, amennyire tudom, plusz kevés kalóriát sem tudnék bevinni. Mondom, lehet, hogy másnak jó a sok szénhidrát, de ne nézzük már hülyének, aki élvezi a szénhidrátban szegényebb, de zsírban gazdag táplálkozás nyújtotta élvezeteket, azt, hogy nem éhezi végig a napot, mint szénhidráttal esetleg teszi (velem előfordult. kétszer annyi kalóriát ettem szénhidrátdúsan és éhes voltam, zsírdúsan pedig jóllakott és energikus. ez nem 2 tipikus nap volt, van, amikor kellőképpen jól tudok lakni csokis rizzsel is, de azért érdekes és tanulságos. azt sajna nem igazán tudom kipróbálni, jól tudok-e lakni jelentős mennyiségű zsír nélkül).

Úgyhogy nekem levezethetnek bármit, mondhatják napi hatszor, hogy reggeli gabona (sőt reggeli) nélkül elájulok, ha délelőtt török egy kis követ és téglát, ez nem tud változtatni az ezzel ellentétes tapasztalataimon. Ha valamiben bízhatok a sok kaotikus infó közepette, az a saját testem.


Napi 5-szöri evés... Csak a tapasztalat mutathatja meg, hízás lesz-e belőle. Igazából nem kéne, de nekem se jön be az ilyesmi, több okból. Ha eszem, az rendes étkezés, amiből napi 5 rengeteg kalória, de miért is éheznék meg olyan hamar újra? Kinek mi passzol. Van, aki 2-3-szor eszik naponta, s ki reggel sokat, ki este... Nem hiszem, hogy lenne kőbe véshető igazság e téren.


A napi kalóriamennyiséget nem lehet megmondani, két hasonló paraméterű ember között is nagy különbség lehet. Ne egyél olyan keveset, hogy éhes maradj :)

Hogy tudsz nem inni vizet? Én szomjas leszek és iszom, ez nekem elég jól működik. Elvonódik a figyelmed? Nekem is, de aztán bepótolom a folyadékhiányt. Nem minimális mennyiségű vízre szükség van a test helyes működéséhez, ezt, gondolom, nem kell taglalni... Az ilyen 1l/20kg-ban nem hiszek, az rengeteg (jó, Neked nem, de egy kövérebbnek), de napi másfél-2 liter az eléggé alapnak tűnik számomra.

A péksüteményt nem javaslom, de erről sem kívánlak győzködni...

2013. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!