Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljes életmód váltás?

Jenzy kérdése:

Teljes életmód váltás?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok szakértő, ezért lenne sok kérdésem.

15 éves lány vagyok. 165cm, 65kg. Mindig a kicsit ducibb kategóriába tartoztam, de eben az évben elértem a 70kg-ot. Ennek fő oka, hogy januárban leálltam minden sporttal,boka ínszalagszadás miatt egy hónapig gipszben feküdtem, utánna sokáig rögzítőben. Aztán most Októberben kórházban feküdtem egy hetet.Kiskorom óta állandóan táncoltam. Ez az év viszont teljes leépülés úgy érzem. Most viszont ennek véget szeretnék vetni, e felé már tettem is lépéseket.

Célom: rendszeres, állandó étrend. -15kg, állandó sport valamint nem csak a fogyás, hanem szalkás izmos test. (e felé már kis lépéseket is tettem)

Elöször a mozgással kezdeném: Insanity programot szeretném csinálni, de nem mindennap, hanem minden másnap. E mellett jógára és pialetsre gondoltam. (Hétfő:Pilates, Kedd:Insanity, Szerda: jóga, Csütörtök: Insanity, Péntek:Pilates, Szombat: Insanity Vasárnap:jóga) Napi 1óra kb. Azért így találtam ki, mert ismerem magam, és tudom nincs akkora akaraterőm, hogy mindennap az insanityit csináljam folyamatosan, emellett elsős gimisként vannak olyan napok amiken rengeteget tanulok. +mindennap tesi óra,kemény tanárral, mindig megizzaszt. Insanityit letöltöttem, de nem tudom a sok video közül jogában és pilatesben melyiket csináljam, tudnátok javasolni?

Étkezés: Napi 5 étkezés, szinte ugyanazon időpontokban az alap. Napi fél liter üres zöld tea, amit délelőtt iszok meg. Ezen kívül nincs jó szokásom, de kb. este 10kor fekszek le, így gondoltam 8után már nem ennék semmit. Nagy problémám régen az édességekkel volt, napi egy tábla csoki, kettő napnál tovább nem bírtam nélküle, ezt sikerült fokozatosan megszüntetni, már egyáltalán nem kívánom, sőt egy táblát kaptam a mikulástól azt is 4napig ettem.Emellett rengeteg péksüti, kakaó, süti. Kakaót már egyáltalán nem iszok, de a péksüti még elég sokszor van, mert az tudok venni a suli büfébe. Az édességeken kívül egyáltalán nem vagyok torkos. Mindig utáltam a kenyeret, semmihez sem eszem. Itthon mindig barna, magvas kenyér van, azt is csak pirítós formájában fogyasztom. Szinte mindig csirke húsból készült ételek vannak itthon, és mindig barna rizs a köret. Sok tojást eszek. Csak teát, vizet és tejet iszok. Mit tudtok még javasolni mire figyeljek? Mik azok az ételek amik sok fehérjét tartalmaznak? Sok helyen olvastam a tejről és krumpliról, de nagyon megoszlanak a vélemények, az én esetemben ajánlott fogyasztani? Valamint akkor az összes tejtermékre az vonatkozik ami a tejre? Mert a kefírt pedig kifejezetten fogyókúrásoknak ajánlották.Valamint mit tudnátok ajánlani amt tudnék enni délelött iskolában(péksütik helyett)?

Ez minden aminek utána olvastam és hasznosnak találnám az életemben. Ezt persze nem egyszerre, van ami már ki is van pipálva (pl. az insanityit már csinálom, csak nem mindennap. és már nem 70kg hanem 65kg stb.) Vélemények? Tippek? Ezzel elérek valamit nyárig? Szeretném jól érezni magam bikiniben.

És az inspiráló kép (az álom):

[link]



2013. dec. 8. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Péksüti helyett mindenképp valami más kéne, vigyél otthonról pl kefírt (van aki nem javasolja, szerintem nyugodtan), natúr joghurtot, tojást, salátát, gyümölcsöt.
2013. dec. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jó tervek, kitartónak tűnsz!!!

a csokival ügyes voltál

tejtermékek csökkentését, elhagyását javasolnám.

péksüti helyett csinálj otthon granolát zabpehelyből, azt eheted szárazon is, vagy ha ragaszkodsz a kefirhez, azzal.

az este 8as utolsó étkezést hozd előbbre.

a napi 5öt csökkentsd 4re, a bőséges reggelivel a tízórait kihagyhatod, vagy a késői ebéddel az uzsonnát.

sok folyadék, natúr zöldtea vagy víz.

2013. dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tippet nem tudok adni,én is ugyanebben a helyzetben vagyok. De nagyon tetszik a hozzáállásod, engem is motiváltál, holnaptól én is belevágok egy új életbe:) Sok sikert neked, remélem nyárra úgy fogunk kinézni,mint miranda kerr a képeken! :P:)
2013. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bocsi egyenlőre nem bírtam végig olvasni, csak itt ott beleolvastam. (majd később elolvasom)

A teát ihatod cukor nélkül. (mindenben sok cukor van, nem kell még a teába is kanalazni belefelé.) A teának amúgy is van íze. Szóval csak víz és a teanövényke. Egyébként én is így iszom.

Kérdezted, hogy miben van sok fehérje. A tojásban.

Suliban evéshez szerintem tök jó a gyümölcssaláta. Vagy vihetsz joghurtot és szórsz bele aszalt gyümölcsöt.

A mindennapi torna nekem elég durvának tűnik, lehet kevesebbet kéne. Az évben most voltam először pilatesen és kb mindenhol izomlázam van, erre én tuti nem tornáznék rá másnap.

Futni futhatsz amúgy? Ismerőseim tök sokat fogynak tőle..

Cukor helyett használhatnál édesítőszert.

2014. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :)

En pl nem szoktam suliban enni.

Az iskolam lehetoseget nyujt a sportokra igy arra is jarok.

A szalkasitasra figyelj nagyon :D

Es ha igy folytatod jo alakod lesz nyarra.

Delelott suliba : keksz / kefir / NATUR joghurt

Minden etkezes elott igyal meg 2pohar vizet mert az telit es kevesebbet eszel akkor, megis jollaksz :)

2014. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!