Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Leszoktam" az édes ízről, de...

"Leszoktam" az édes ízről, de most Karácsony után ismét nagyon kívánom, egyszerűen semmi nem édes, az almára is édesítőt teszek. Mi a baj? Hogyan szoktassam le magam ismét róla?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon édesszájú voltam. Azt mondják, a cukor (vagy az édes íz) függőséget is okozhat. Meg kisgyerekként is nagyon sok csokit ettem. Szeptemberben kezdtem diétázni: tökre jól fogytam is. (Havi 2-3,5 kg, változó, persze sport és megfelelő kaja: csmell, hal, pulykamell, saláta, tojás, stb.)


Karácsony előtt sikerült "leszoknom" az édes ízről. Nem is kívántam az édességet...

Aztán most karácsonykor ismét ettem édességet (pedig annyira nem kívántam az édes ízt, csak meg akartam kóstolni dolgokat) és most olyan mintha ismét visszatért volna ez az édes-íz-mániám!


Ma az almára is édesítőt raktam mert nem volt elég édes...

hogy szoktassam magam ismét le az édes ízről?


2013. dec. 28. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg létezik cukorfüggőség. A vércukorszint ingadozásával van összefüggésben. Én sajna a kólával vagyok így, nagy nehezen leszokom róla, aztán iszom valahol egy pohárral, és aztán újra naponta kívánom... Ráadásul csak a cukrosat szeretem, az édesítőset nem.

Én azt csinálom, hogy a legkisebb kiszerelést veszem, és sokszor nem is iszom meg az egészet, inkább kiöntöm, mert ha már ittam, nem bontok fel újabb dobozzal. Így persze pazarlás, de megér nekem ennyit, ha 2 liter lenne felbontva, képes lennék meginni pár óra alatt. De tudatosan nem csinálom. Nagyon nehéz.

Szerintem amíg csak almát eszel édesítővel, az nem gáz.

2013. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!