Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Intervallum kocogással kombiná...

Intervallum kocogással kombinálva. Hatásos zsírégetésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék 3-4 kg zsírtól megszabadulni. Izmom van, mert folyamatosan építettem, és eddig is rengeteget sportoltam, futottam, kondiztam, csak a táplálékra nem nagyon figyeltem így felcsúszott 3-4 kg zsírban. Főleg has, comb és fenék tájon.

Alatta viszont ott az izom. Erről szeretném lepucolni a zsírt.


A táplálkozásra oda figyelek ismét. Heti 2 db súlyzós edzést gondoltam szinten tartásnak.

Rendszeresen minden nap eljárok kocogni, de ezm ostanában már nem mozgat le igazán. ezért úgy terveztem, hogy heti 3szor beiktatok a kocogás közé intervallumot is.


Terepen futok. Tehát emelkedő, lejtő, minden ami jön. Így szoktam 60 percet lekocogni amíg rám nem sötétedik, és nem nagyon szokott már megmozgatni a dolog.

Ma kipróbáltam, hogy beiktattam 15 perc intervallumot. Így nézett ki amit csináltam:


30 perc futás/kocogás terepen.

15 perc intervallum

15 perc kocogás

nyújtás.

Végre éreztem hogy át vagyok mozgatva, hogy igazán kivette az erőmet :D Sokkal jobban átmozgatott.


Ami miatt kiírtam a kérdést, az az intervallum. Sosem csináltam még így nem tudom, hogy mi lesz a hatása, és hogy jól csináltam-e így:


10-15 mp sprint, 20-30mp kocogás, majd megint sprint. Ezt váltogattam 15 percig.


Szégyenlem, de 10-15 mpnél többet egyszerűen nem bírtam sprintelni. Emelkedőn fölfelé max 10 mp jött össze, emelkedőn lefelé meg 15-20 de ott meg lassítanom kellett, mert a kutyám is beindult és majdnem elrántott :D


Szerintetek ez hatásos, lepucolhatok vele pár kg zsírt magamról, megfelelő táplálkozás mellett?

Heti 3 alkalom elég lenne úgy hogy így is minden nap futok?


25 éves nő vagyok.



2014. jan. 17. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így túl sok volna,fennáll az izomvesztés lehetősége. Inkább legyen heti 3 súlyzós edzés és 3 laza kocogás (aerob tartományban), vagy 3 intervall edzés (15 mp sprint elég) 3 aerob kocogás. Én az első verzióra szavazok. A súlyzós tréning progresszív legyen,az a jó,ha fáj és bedurran az izom. :-)
2014. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az intervallum edzés az már eleve váltogatás. Ez egy katonai kiképzés amit kitaláltál..


Egyél jobban, akár ketogénezz, de ne harcold így le a szervezetedet, mert nem biztos hogy jót tesz! :)

2014. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De a sima terep futás már nem mozgat át. És napi 1 órám van csak futkosni. :( napi 1 óra aktív terepen való kocogás és futás (mert nem mindig egy tempóban poroszkálok) már meg sem kottyan. Az intervallumban meg végre érzem hogy vannak izmaim :D


De lehet jobb lesz ennek jobban utána olvasnom mert izmot viszont nem szeretnék veszteni.

2014. jan. 18. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 1 órád van edzeni, akkor simán belevehetnél igazi láb edzést guggolásokkal, kitörésekkel, felsőtest edzést.


1 óra alatt már korrekt jóga vagy qigong edzés is elvégezhető, attól függ te miket preferálsz.


A hormonrendszerednek fogyáshoz nyilván jót tenne a qigong, ezt nem teszi meg a legkeményebb (katonás, badass) terepfutásintervallumsprintelés sem.

2014. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!