Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állhat valami a háttérben...

Állhat valami a háttérben egészségügyi szempontból? Nem fogyok.

Figyelt kérdés

Iránymutatást kérek tőletek, hogy mit csinálok rosszul.

Szeptember óta mozgok rendszeresen, előtte is diétáztam, de nem vált be. Szobabicikli naponta, legalább 1 órán át, és hetente egyszer fallabdázom. Diétát nem követek, mert számomra nem tartható egyik sem, mivel vegetáriánus vagyok. Két dietetikussal is konzultáltam, szerintük mindent jól csinálok étkezés szempontjából. Napi kalóriabevitelem 1200-1500 között van, az étrendem jelentős részét párolt zöldségek és gomba teszi ki, meg a napi 3 erősen feltejezett kávé. Édesítőszerekre allergiás vagyok, pékárut nem eszem, talán havonta egyszer házi sütésű fekete rozskenyeret.

Viszont 2, azaz kettő kilót fogytam szeptember óta. A terhességem óta nem megy le a fölös 20 kiló. 25 éves vagyok. A kérdésem az, hogy állhat-e valami egészségügyi probléma a háttérben? Valamilyen vitaminhiány esetleg? Elmenjek-e orvoshoz kivizsgálásra? A kalóriabevitelt ennél lejjebb már nem tudom tornászni, mert akkor a munkahelyi teljesítményem rovására megy, ami nem ülőmunka, hanem állandó szaladgálás. Húsfogyasztás továbbra is kizárt.

172cm / 83 kg. Eredeti súlyom 65 kg volt, de a 70-el is megelégednék.



2014. jan. 30. 22:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

lehet, hogy beindulna, ha egy kicsit több kalóriadús étellel próbálnám megtűzdelni a kajarendemet? jó, gondolom első időszakban feljönne még pár kiló, de ha a szervezetem hozzászokik, akkor előbb-utóbb elkezdené a zsírréteget emészteni...

egyébként dacára annak, hogy nem eszek húst, a combom és a vádlim egész kemény, tehát izmos. alma típusú elhízásban szenvedek.

amit tudok, hogy a vasbevitelemmel egy időben voltak gondok, de igyekszem erre figyelni, étrendkiegészítőkkel. lehet, hogy egy ilyen teljes vérképet csináltatok megint a háziorvosommal.

ez igaz, az étrendem csak félinformáció volt a kérdésben, de mostmár teljes a kép nektek.

2014. jan. 31. 00:00
 12/24 anonim ***** válasza:

Fehérjét egyél többet!!!!!!

Az étrended szerintem 85%-ka szénhidrát.


Ez nem jó egyensúly.


És kezdjél el tornázni.

Ne ugribugri aerobic, kezdj el gyúrni a testrészeidre, nem a súlyokra, kondigépekre gondolok, hanem a célzott izomépítő munkára.


A bicikli kardiónak jó, a formásodáshoz nem elég!

2014. jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Oké, mondj fehérjedús ételeket vegáknak.

Erősítést (hasprés stb.) csak nemrég kezdtem el, konkrétan 2 napja. az aerobic engem valahogy nem köt le, soha nem is kötött... :(

2014. jan. 31. 00:10
 14/24 A kérdező kommentje:

a "még" szócska lemaradt az előző kommentemből...

tejterméken kívül nem tudok fehérjedús táplálékról, amit vega ehet.

2014. jan. 31. 00:18
 15/24 anonim ***** válasza:

Én se szeretem az aerobikot, unom is, nekem is a torna jött be, 40 percet szánj rá naponta legalább, ha tudsz, úgy lesz hatásos.


Fehérje...?


Túró, joghurt, tofu talán...


Sajnos nem tudok többet, írtad, hogy tojást nem eszel.

Fehérjeturmix, italpor lehet, hogy jól pótolná a fehérjét.


Sajnos ezt a vega dolgot nem tudom, mármint, hogy mit esztek és mit nem, mert én nagy húsevő vagyok, így nálam a fehérje kérdés megoldott.

2014. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

lényegében a vegetarianizmus kizárja a hús és a hal fogyasztását. néhány vega megvariálja azzal, hogy tojást vagy tejterméket nem fogyaszt. a vegánok pedig semmit, ami állati eredetű.

én tejtermékeket fogyasztok, tejet is. nálam ez a fehérjebevitel. napi átlagos fél liter házi tejjel üzemelek. van, hogy 8-10 decit is megiszom, ezek a müzlis napjaim. plusz néha a kajába szója, az is tartalmaz sok növényi fehérjét, úgy tudom.

az a baj, hogy mikor elkezdtem, november végén felkerestem egy dietetikust. akkor azt mondta, hogy ne csodálkozzak, az akkori még lagymatag tornázásom, szobabiciklizésem és futáshoz nem hasonlítható mozgásom miatt szerinte izmot építettem, azért nem fogytam addig. viszont azóta eltelt még 2 hónap és centiben sem mérhető semmi. ezért félek, hogy valami egészségügyi problémám van és szeretném mérlegelni a "lehetőségeimet".

edzés tekintetében emelem a távot, az intenzitást, a mozgásformákat is bővítem. egyedül a műszakos napokkal lesz gond, de a heti 3-4 nagy edzés így is meg fog maradni, a többi napon meg szinten tartásként fél-1 óra mozgás marad csak sajnos, mert többre nem lesz időm.

2014. jan. 31. 00:32
 17/24 anonim ***** válasza:

Fehérje? Én eszem tojást és olykor sajtot is, de ez a jóval kisebbik fele s amikor egyiket sem eszem, akkor is összejön 60g zöldségből és olajos magból. Néha még tökmaglisztet is alkalmazom eme célra, ha véletlenül kevés kalóriás napom van, bár az ritka, de én enyhén paranoid fehérje szempontból, szeretem, ha 1 g/ttkg megvan :P

A vegán sportolók is megoldják a fehérjebevitelt, ha odafigyelnek...

Fogyáskor persze kicsit nehezebb, a fehérjeforrások jelentős része zsírt is hoz magával jócskán... Emiatt sokan fehérjeport használnak.

2014. jan. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha te akarod megszabni a szervezetednek, hogy mi legyen a jó, nem fog menni! Majd még beteges is leszel. A gyermekedet se tedd tönkre, egyél normális, emberi táplálékot! Rendbe fogsz jönni!
2014. jan. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hehe.. a tejet nem illik fehérjebevitelnek csúfolni. A tej simán csak hizlal, mert anabolikus táplálék. Tessék, ez az egészségügyi ok amiért nem fogysz.



Zöldségekkel és olajos magokkal vigyél be fehérjét, a kalória beviteledet hozd fel olyan szintre mintha egy egészséges ember lennél.


Kókuszzsírral és olajos magokkal menni fog.

2014. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én a helyedben csináltatnék egy teljes vérképet, és pajzsmirigyet első körben. Miért nem eszel húst egyébként? Egyébként szerintem is keveset eszel, és valami mégis hiányozhat a szervezetedből, amit próbál tartalékolni. Én nézetnék cukrot is.Kissé sanyargatásnak tűnik ez az étrend, olyan kényszeredett.
2014. jan. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!