Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állhat valami a háttérben...

Állhat valami a háttérben egészségügyi szempontból? Nem fogyok.

Figyelt kérdés

Iránymutatást kérek tőletek, hogy mit csinálok rosszul.

Szeptember óta mozgok rendszeresen, előtte is diétáztam, de nem vált be. Szobabicikli naponta, legalább 1 órán át, és hetente egyszer fallabdázom. Diétát nem követek, mert számomra nem tartható egyik sem, mivel vegetáriánus vagyok. Két dietetikussal is konzultáltam, szerintük mindent jól csinálok étkezés szempontjából. Napi kalóriabevitelem 1200-1500 között van, az étrendem jelentős részét párolt zöldségek és gomba teszi ki, meg a napi 3 erősen feltejezett kávé. Édesítőszerekre allergiás vagyok, pékárut nem eszem, talán havonta egyszer házi sütésű fekete rozskenyeret.

Viszont 2, azaz kettő kilót fogytam szeptember óta. A terhességem óta nem megy le a fölös 20 kiló. 25 éves vagyok. A kérdésem az, hogy állhat-e valami egészségügyi probléma a háttérben? Valamilyen vitaminhiány esetleg? Elmenjek-e orvoshoz kivizsgálásra? A kalóriabevitelt ennél lejjebb már nem tudom tornászni, mert akkor a munkahelyi teljesítményem rovására megy, ami nem ülőmunka, hanem állandó szaladgálás. Húsfogyasztás továbbra is kizárt.

172cm / 83 kg. Eredeti súlyom 65 kg volt, de a 70-el is megelégednék.



2014. jan. 30. 22:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Ez gyakorlatilag éhezés, a szervezeted mindent megtesz, hogy tartalékoljon.
2014. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem éhezem. Általában tele vagyok, mint a duda. Én így étkezem már ötödik éve, de csak a terhesség alatt jöttek fel a kilók, ezt akarom leadni. Mondjuk akkor nagyon sok volt a nasi... édes keksz, ropi stb... ezzel híztam sokat.
2014. jan. 30. 22:48
 3/24 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy probléma?


Glutént eszel gondolom.. Mármint.. pékárut nem eszel, de más gluténforrást sem?

2014. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is rossz az étrended és gyanítom messze nem tartalmaz elég fehérjét (és zsírt sem, pedig mint olyan erre is szüksége van a szervezetnek.) Azt írod, hogy a kajád jelentős részét a zöldségek és a gomba teszi ki. Na mellé nem tudom mit eszel, de ez gyakorlatilag mind ultrakalóriaszegény. A vegyes párolt zöldség és gomba 100g-ja kb. 50 kalóriát tartalmaz, ebből nem tudsz 1500kcalt megenni. Túl kevés kilokaliórával nem lehet fogyni, vegaként is lehet bőven mit enni: cottage cheese, abonett, gyümölcs, túró, kefír, joghurt, sovány sajt,rizs, bulgur, hajdina, tojás, stb... Ha zöldség, akkor a hüvelyesekben több kalória és fehérje van, laktatóbb is. Vagy csinálj zöldséges rizottót, ozottót, piláfot, sokkal laktatóbb és energiát is ad, egy sima zöldkörettel magában nem lesz energiád. Egyél 5-6 alkalommal keveset, de ne éhezz és figyelj arra, hogy minden makró(fehérje, ch ,zsír) és mikroanyagból(ásványi anyag, vitamin) jusson megfelelő a szervezetedbe. És ami minden diétánál nagyon fontos, nagyon sok folyadék! Napi 2l-nél semmiképpen se igyál kevesebbet, de én inkább 3+ litert javasolnék.
2014. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset eszel, jóformán éhezel.

Lehet, hogy te nem érzel éhséget, de a szervezeted éhezik.

Ezért tartalékol, így nem is fogsz fogyni soha, sőt tovább fogsz hízni.

Fehérjét is alig eszel, szerintem izmaid is alig vannak, magas lehet a testzsírszázalékod is.

Ilyen étrenddel nem is csoda!


Valahogy fogyassz több fehérjét, és kezd el izmot építeni. Csak zöldségekből nem lehet.


Ez az étrend meg borzalom!

Nem tudom, milyen dietetikusokkal beszéltél, de hogy tanácsolhatják jóformán az éhezést????

2014. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A diéta étrend, rengetegfélét követhetsz vegaként (mi a nagy szám abban, csak a húst és az állati zsírt s efféléket hagyod ki, rengeteg más marad, még bőven lehet elhagyni ételcsoportokat, bár igaz, ami igaz, Te meg is teszed)... Az idióta fogyókúrákat pedig jobb is, ha kihagyod, jobb a számodra testhezálló étrend.

Nekem elég kevésnek tűnik a kalóriabeviteled, bár talán nem vészesen, én éhenhalnék tőle, de van, aki ennyivel fogyózik... Azt a fentiek alapján nem tudom megmondani, hogy van-e valamilyen tápanyaghiányod, de én ilyen korlátozott táplálkozásnál megnézném, hogy mi a helyzet. A sajátomról sejtem, hogy nagy gond nem lehet, de az jelentős mennyiségű tojást és olajos magvat tartalmaz, a sok (részben nyers) zöldség, kevés gyümölcs és némi egyéb mellett. Ezek sokat segítenek nekem tápanyagok terén, a rostfogyasztásomat is megdobják (a Tiedben az nem lehet valami sok, a zöldségekben kevés van). Miből viszel be elegendő vasat, kalciumot? Vitaminokat szedsz? Mi a helyzet a zsiradékkal? Nem tudom, mennyire zsíros a tej, a párolt zöldség ugyebár kvázi 0 szintet hoz... Pedig az is szükséges a testnek, nagyon.

2014. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#4: Nem kötözködésből, de igenis bevihető zöldséggel és a 3 erősen tejes kávéval 1500 kalória... Vannak szénhidrátban dúsabb zöldségek is (ahogy Te is írtad), plusz mennyiség kérdése. 2 kiló zöldség megevése egy nap alatt igazán nem nagy szám :D Bár az igaz, nekem párolva nem menne, csak sok zsírral, de nem vagyunk egyformák.

S azt írta, az étrendje jelentős részét... Bizonyára mást is eszik. Lehet, hogy kalóriában se jelentéktelent, csak a zöldség a térfogatával elnyomja, ki tudja? Valóban fura étrend, ebben, úgy látszik, mindannyian egyetértünk...

2014. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
a 4. által leírt dolgokat is eszem - tejtermékekből szinte mindent, kivéve kefír, ha lehet, akkor házi tehéntej, kecsketej. tojást nem eszem. abonett, néha puffasztott rizs, de mennyiségben a legtöbb dolog akkor is a zöldség. 6-7 alkalommal eszem egy nap. olajak, zsírok pedig vannak, általában olívaolajjal főzök, de nem vetem meg a szotyit, lenmagot, tökmagot sem, joghurtba a lenmag kifejezetten jó, heti 2-3 alkalommal beesik egy tál müzli, szóval igenis meg lehet azt az 1500 kalóriát enni vegaként is, akkor is, ha emellett rengeteg zöldséget eszem. fehérjebevitelem is rendben van. ne abba kössetek bele, hogy nem eszem húst. nem azt írtam, hogy csak és kizárólag zöldséget eszem...
2014. jan. 30. 23:33
 9/24 A kérdező kommentje:
a folyadékbevitellel vannak gondjaim, dolgozom az ügyön. most már meg tudom inni a napi 2,5 litert, ha véletlenül nem mozgok, akkor is. eddig ez nem ment, 7-10 deci vízről éltem egész nap, néha volt egy-egy nap, hogy ittam, mint a kefekötő, mert kiszáradtam. most fokozatosan próbálom emelni az adagot, szeretném elérni az alapállapotban 3-3,5 litert.
2014. jan. 30. 23:37
 10/24 anonim ***** válasza:

Változatos olajos magvak és olíva, ez jó :) Tudod, ezeket fent nem írtad, nem tudhattuk, mi a helyzet. A párolt zöldségeknél mindig paranoiddá válok s eszembe jutnak a zsírkerülők, mert sokan vannak.

Pontosan most se tudjuk, hogy van-e valamiből hiányod, de így azért jobb a kép.

Azt viszont nem tudhatom, mitől nem fogysz :( Feltűnő hibát most nem látok, talán a testednek a munkahelyi mozgással együtt kevés a kalória, főleg az 1200, sokan írták már, hogy az állandó alacsony kalória fura módon rosszat tett a fogyásnak. Ehhez sajna nem értek.

2014. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!