Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki írjon már egy jó...

Valaki írjon már egy jó étrendet hogyan lehet lefogynom mert híztam igy is és már rossz a közérzetem?

Figyelt kérdés
Valaki leirja ő milyen étrenddel fogyott le mit evett mit sportolt? mert én egy hete diétázok ugyhogy koplalok is és hiztam egy kilót:(( de mellette futottam 45 percet mindennap miért van ez? SEGITSÉG!!!
2014. márc. 9. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Koplalás a legrosszabb!

Amit NE egyél: semmi cukros dolgot, csokit kenyeret felejtsd el meg az izesitett üditöket!

Amit egyél : fehér húsok: csirkemell pulyka hal,

Köretnek rizs, hántolt árpa, köles,

Sook zöldséget fogyassz!

Reggelire mehet zabpehely, gyümölcsök.

2014. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Innivalónak csak mentes víz.

Meg egy jó adag türelem kell. Heti 0,5kg-1kg a normális fogyás értéke! Ha eredményt akarsz tartsd be a kaját!

2014. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN válasza:

- Az izom sűrűbb mint a zsír, szóval szerintem relatív akár fogytál is(eltűnik rólad a zsír), csak a tömeged eközben nem csökken. Ez egy idő után az alakodon meglátszik azért majd, mert a térfogatod fog csökkenni, csak ez nem olyan látványos mint a mérleg mutatója.


-Másrészt ilyen napi 1-2kg -ot simán ingadozik a testsúlyod és ennek nincs köze sem a zsírhoz sem az izomhoz vagy csonthoz. Ha jóllaksz és teleiszod magad és utána méred simán akár 2-3kg-al lehetsz több mint mondjuk éhesen szomjasan "kakilás" után mérve.


-A sporttól(friss levegőtől) ráadásul éhesebb is leszel, így többet kíván a szervezet az elégetett kalóriák pótlására. De még ez sem baj ha megfelelő minőségű az étrended a sportoláshoz és a bevitt kalória egyenlő vagy kisebb mint amennyit elégettél az már relatíve fogyást eredményezhet. //De azért számolgatni ne kezd a kalóriákat.


-Az sem mindegy mikor eszel, reggel egyél a legtöbbet és ilyenkor akár zsíros vagy lassú felszívódású szénhidrátban gazdag étrended is lehet. Tízórai lehet gyümölcs, teljes kiőrlésű kenyér valami húsfélével, magas kakaótartalmú étcsoki. Az ebéd legyen közepes étkezés fehérjében (hús, hal) zöldségben gazdag. Az uzsonna zöldség gyümölcs kefír... pl sárgarépa, alma. A vacsora viszont max egy kefír, vagy valami hasonlóan diétás.

Ez 2 okból fontos hogy többször egyél de alkalmanként kevesebbet mint eddig (ami nem azt jelenti hogy összességében kevesebbet eszel!). Lassan összehúzódik a gyomrod és később már kevesebbtől is jóllakottság érzésed támad. (A nagy és bőséges étkezések tágítják a gyomrot) Emésztés szempontjából is jobb így.


- Amit mindenképpen kerülj: Finomított gyors felszívódású szénhidrátok, kristálycukor, fehér kenyér, tejcsoki. (Elvileg a tej is de reggelente megengedhetsz magadnak 1 pohár valódi tejet, nem mű uht zsírszegényt! A vitaminok miatt.)

A magasabb kiőrlésű kenyereket olcsón meg tudod sütni magadnak sütőben, nem kell vagyonokat költeni rá!

Fehér tésztaféléke sem igazán lehetne. Olajban való sütés is kerülendő (na nem a zsírosság miatt). (Helyette burgonya és rizs.)

Inkább főzd az ételeket, a zöldségeket meg ha lehet nyersen fogyaszd (A nyers zöldségek emésztése több kalóriát igényel).


- Amit még lehet magas kakaótartalmú 50-70% étcsokik, olajos magvak. (Főleg a tökmagot ajánlom, a Mg-pótlás miatt ez fontos az izomműködéshez ha sportolsz.)

2014. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN válasza:
Némi túrázással és kerékpározással 2 év alatt 15kg ment le rólam az előbbi étrenddel. Ennél gyorsabb fogyás nem végleges!
2014. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én uszok plusz kiegészitő edzésként súlyzos edzést végzek. Muszáj enni különben nem regenerálodsz és fáradt leszel, legjobb ha csak fehérhusokat eszel azokkal amit leirtam. Plusz én szoktam lenmagot is ami nagyon hasznos jó zsirokban (omega3), ha olajban sütöttél akkor cseréld le kókusz zsirra, sót minimalizáld napi 2-3grammmra azt is ha teheted himalaya sóból tedd. Sok mentes vizet igyál mizse az olcso és bőven jó ;) ja és este ne csak kefirt egyél, este tévhit nem enni. Kell enni csak szénhidrátot kell kerülni, estére húst ajánlok zöldség salátával kis sajttal mehet ha szereted esetleg turo is jo főleg házi ;)
2014. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN válasza:

5-ös írta: "sót minimalizáld napi 2-3grammmra azt is ha teheted himalaya sóból tedd. Sok mentes vizet igyál mizse az olcso és bőven jó ;)"


Ez nem biztos hogy jó ötlet. A szervezet elektrolit egyensúlyához szükség van sókra, különben nem tudja a vizet megtartani, sőt a sok ivással még ki is mosod a sókat magadból! És a sporthoz is meg az emésztéshez is sok vízre van szükséged, tehát inni kell. A só bevitelre a Parajdi só is tökéletesen megfelel, nem kell a Himalájáig szaladni jó sóért. Sokat kell inni ez tény akár 3-4 litert is naponta.


De a szénsavmentes üveges/flakonos ásványvízről meg annyit írnék hogy ez külföldi edzés és fogyókúrák Magyar fordításából eredő hit. Mivel külföldön vacak a csapvíz! Magyarországon viszont kiváló minőségű csapvizek vannak, gyakorlatilag szénsavmentes ásványvíz folyik a csapból. (Nálam éppen ásványvízzé minősített karsztvíz! Csak a délkeleti Megyékben van probléma a vízzel a magas arzéntartalommal, illetve a folyóparti városok folyóvíz vételezésével (kavicságyon keresztül szűrve)!)


Szóval tök fölösleges flakonos/üveges vizet inni ha csak nem olyan helyen laksz ahol tényleg rossz a víz. Ráadásul a műanyag flakonból beoldódnak a műanyaggyártásnál használt anyagok is ami még kevésbé teszi egészségessé.

2014. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magában az ásványvizben is van só csak (Na) natriumként tüntetik fel. A sok só amugy szárit és vérnyomás problémát okoz ezért nem ajánlott. [link]

[link] a minimális szükséglet?


Napi akár 3 g sóbevitel már elégséges. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint az aktuális ajánlott napi maximum érték 5 g só, ami egy teáskanálnyi mennyiségnek felel meg. Az ajánlást 2013-ban megerősítették. Az európai országokban a tényleges napi sóbevitel ennél jóval magasabb, 9-12 g. Az OÉTI tanulmánya szerint Magyarországon elérheti a 15-20 grammot is.

2014. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!