Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus diétát tudnátok...

Vegetáriánus diétát tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha legalább egy heti összeállítást írna valaki vagy egy oldalt ahol van ilyen és persze hatásos! Köszönöm! :)

2014. márc. 13. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vegetariánus "diéta" alapvetően sok, gazdagon és ötletesen elkészített zölséget, étkezések közti sok gyümölcsöt jelent. A magam részéről nyers zöldséget is ajánlhatok napközbenre. (Néhány előre megpucolt, és így elrágcsált sárgarépát például.)


A változatosságot, és a megfelelő fehérjemennyiséget olajos magvakkal, csonthéjasokkal érhetjüük el, persze a nem teljes vegánok tejterméket is választhatnak. (Ebben a pontban nagy a megosztottság, mert az ipari haszonállatok tejtermékekért is megszenvednek.)


Én személy szerint elég sok hüvelyesfélét eszek, főleg szárazbabot és lencsét, persze azokat áztatni és előkészíteni is kell, ha nem konzerves, de az ilyesmi nagyon laktató, tápláló, és változatosan készíthető el.


A szójaevés az egyik nagy előítélet a vegetariánusokról. Alighanem a kezdők több szóját esznek az átlagosnál, mintegy, hús helyett. A gyakorlott vegák viszont nem hús helyett esznek. Ettől persze opció marad a szója is, legalább sokféle, a húséhoz hasonló elkészítése létezik, de akkor azt bátrabban kell fűszerezni.


Nem értem, mit értesz "hatásos" alatt. Vegetariánusként élni és enni általában etikai és állatvédelmi szempontok alapján szoktak, -- ez alapján a "hatásos" étrend a teljesen vegán verzió, azaz a tejtermékek, a tojás, és általában is minden állati termék elhagyásával.

2014. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én kb 10 éve nem eszek húst mert undorodom tőle. Sztem ezzel leírtam mindent,nem arra vagyok kíváncsi ki miért az meg mit jelent annak lenni! Nálam az a baj hogy zöldségeket sem eszek sokat mert nem tudok mit mivel enni..így a tészta lett a fő és hozzá bármilyen zöldség vagy valami alap. Gondolok itt káposztás tészta,krumplis tészta,akármilyen mártásos tészta stb.. Tehát nálam nem volt az h csak zöldséget eszek más hússal eszi ezeket,de én mivel?? Valahogy ki kell vonnom a tészta féléket mert hízok tőle nagyon. :( Na meg persze a sültkrumpli rántott dolgokkal..azok sem a legjobbak.
2014. márc. 14. 08:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak "mindenesetre" egyértelművé akartam tenni a dolgot. :)

Hát igen, a tésztát mindenképpen a lehető legkevesebbre kell szorítani...

2014. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem nézel vegetáriánus recepteket az interneten? ma már egyre több receptblog van, a Facebookon is több csoport és oldal van vegetáriánus és vegán életmóddal kapcsolatban. Ha ide regisztráltál, akkor a google keresőt is ismered. Nem rosszból írom, csak tényleg nem értelek. Ahogy étkezel, az a leírásod alapján nem valami egészséges. Aztán ha "gyenge" és "sápadt" vega leszel, akkor mindenki azt hiszi, a vegetarianizmus káros, holott csak rosszul csinálod.
2014. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert a neten olyan receptek vannak amik tényleg csak zöldség zöldséggel,semmi normális..a másik meg olyan írjon aki szintén vega és hasonló helyzetben van,mert én az olyannal mint kedves utolsó nem vagyok kisegítve..
2014. márc. 14. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akartalak, csak az zavar, hogy az internet előtt ülsz, ahol a világon minden témában milliárdnyi információ rendelkezésedre állna, de te pont a gyakori kérdéseken vársz tanácsot, ráadásul részletesen összeállított diétás vega étrendet, amibe azért ha lehet, ne legyenek zöldségek sem. Nem az én bajom, ha nem erőlteted meg magad, a te egészséged látja kárát.

Vegán vagyok, de még én sem csak zöldséget eszem zöldséggel. Hogy több növényi eredetű táplálékot egyél, azt nem fogod tudni elkerülni, ha egészséges (és normális testsúlyú) akarsz maradni. A neten egyébként éppen hogy kevés a csak "zöldég-zöldséggel" recept. A legtöbb vega recept sajnos kilószámra ír tejtermékeket és tojást.

Az első válaszoló nagyon jó tanácsokat adott szerintem.

2014. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Facebook-ot én is csak ajánlani tudom, ott sok a kifejezetten vega, sőt vegán fórum, ahol jó tanácsokkal, életvezetési tanácsadással és (többek között) receptekkel is tudnak segíteni.
2014. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!