Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok olyan étrendet, amitől...

Tudtok olyan étrendet, amitől 40 kilót le tudok fogyni 2-3 év alatt?

Figyelt kérdés

Sok mindennel próbálkoztam, hogy számolom a kalóriákat stb, de olyan egyetemre járok, ahol egyszerűen nincs időm és lehetőségem kiszámolgatni minden áldott este, hogy mit egyek következő nap.

Tehát valami olyan diétát keresek, ami konkrétan leírja, hogy például reggelire egy doboz kefir+1 alma, ebédre csirke xy körettel stb.

És olyan lista, amit hosszútávon tudok követni anélkül, hogy elfogyna az energiám és az egyetem rovására menne.

Nagyon fontos lenne, hogy leadjam ezt a 40 kilót, irtózatos sok, egészségügyileg is és az önbizalmamat is elvesztettem. Nem tudom, hogyan fajulhatott idáig a dolog, e egyszerűen már nem bírok így élni!

Kérlek, segítsetek, hogy el tudjak indulni!


2014. márc. 16. 22:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én is egyetemista vagyok, ezért maximálisan megértelek! De! A fogyókúra 80%-ban az étkezésen múlik, egyszerűen nincs olyan, hogy nem tudsz rá időt szakítani, mert akkor buktad az egészet.


A 8-as egész jókat írt, én is nagyjából azt csinálom (paleó), és január óta 10 kg lement. És ha betartod az előírt étrendet, még kalóriát sem kell számolnod! (Én számolom a kalóriabevitelt, de csak azért, mert heti 1-2 alkalommal megszegem a paleót, eszek egy kis rizst vagy burgonyát, de még így is kb. 1900 kcal-t küldök le 10 kiló felesleggel, ezért te, akin +40 kiló van, semmi esettre se vágj bele egy 1400-1500 kcal-os diétába. Egyrészt nem fogod bírni hosszútávon, mert ez borzasztó kevés a te méreteidhez, éheztetni fogod magad, másrészt meg ha leállsz, a dupláját hízod vissza.)


Ha ennyire szoros az időbeosztásod, akkor hanyagold a kondit, de az élelmezésedre mindenképpen fordíts elegendő időt!

Egyébként is, az elliptikus trénerezést simán ki tudod váltani sétálással, és az még pénzbe sem kerül.


Remélem, nem veszed ezeket okoskodásnak, de ezek a tanácsok tényleg célravezetőek. Esetemben legalább így volt...

2014. márc. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2014. márc. 17. 07:46
 13/21 anonim ***** válasza:
Mit ettél eddig? Biztos lehet rajta változtatni, hogy egészségesebb legyen, ha már ennyi túlsúlyod van. Apró lépésekkel meg tudod változtatni a napi rutint, így tartós változást érhetsz el. Üdítők, chips, csoki, keksz, süti az étrended része?
2014. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Csirkemell zöldséggel, 2 óránként kell enni. Ennyi. Nekem 3 hónap alatt ment le 20 kg. Nekem ilyen szempontból jó genetikám van, de havi 5kg-val kell számolni általában. Nekem is 40 feleslegem volt, még 20 van hátra. Ha privátban megírod hány kg vagy, akkor kiszámolom neked a minimum kaját. Egyébként nagyon egyszerű betartani, csak baromi unalmas.
2014. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A 8. vagyok. A 11.-nek minden szava igaz. Valóban Paleo. És tényleg ne azt nézd mennyi kalóriát viszel be. A 13. -al is egyetértek, apró lépések. És a 14. is megírta a tutit, csirkemell zöldség és valóban 5 kg-al lehet számolni havonta.

Én abszolút nem akartam fogyni,csak kipróbáltam, 2 hónap alatt 10 kg lement lazán, semmi erőlködés nélkül. Az eredmény az hogy most szálkás vagyok :D Plusz meglepő hogy mennyivel könnyebben mozog az ember, sőt a koncentráció és a reflex is gyorsabb. Legalábbis nálam.

üdv..

2014. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pedig ha fogyni akarsz, számolj.


Nekem is sokáig tartott amíg elfogadtam, hogy nincs más út. Sok mindent kipróbáltam, ilyen olyan diétákat, kúrákat, satöbbi. De csak az segített hogy kalória és szénhidrát csökkentett étrendet tartok.


Ez egyrészt azt jelenti hogy jelentősen csökkent az étel mennyisége amit megeszem adagonként.


Másrészt pedig azt, hogy pár dolgot az ételeimből lecseréltem elfogadhatóbb változatra.


Viszont nem lettem fanatikus, nem is akarok az lenni. Szeretem a felvágottakat, és a sokak által mumusnak kikiáltott tejtermékeket is. (sajtot) Manapság már kb semmit se lehetne enni ami egészséges, szóval belefáradtam abba hogy mindenről le kéne mondani. ÉN nem teszem ezt. Mert élni akarok, nem sanyargatni magam.


Megtanultam a sok évnyi próbálkozás majd kudarcok után, hogy nálam nem válik be a túl sok lemondás, és a fanatikus szemlélet.


Nem voltam hajlandó semmiről lemondani. Én szeretem a sajtot, szeretem a kedvenc sajtos rudamat, szeretem a zöldségeket, a húsokat, a hamburgert, a pizzát. Mindent.


1 hónapja csinálom, 5 kiló mínusszal. Nincsenek falásrohamaim, mert nem tagadok meg magamtól semmit. Csak mértéket tartok, számolok.


Nekem egyszerűen soha nem vált be ha mondjuk 100%osan lemondtam pl a tésztáról, vagy a cukros édességről. Egyszerűen ezeket sokkal kevesebbszer fogyasztom és ennyi.


Eszem húsokat, halat, tojást, tejtermékeket, teljes kiőrlésű kenyeret, felvágottakat, sok sok zöldséget párolva, salátának, vagy nyersen, magvakat, gyümölcsöt, hetente 1x valamilyen krumplis ételt, és hetente egyszer csökkentett szénhidráttartalmú tésztát is. Valamint némi szóját, és cukormentes édességeket is.


Megnéztem hogy a célsúlyomhoz mennyi a kalóriaszükségletem és ehhez mérten eszem. Lazán mozgok is. és kész. Nem nehéz, csak kicsit meg kell szokni...ha le akarsz fogyni azért tenni kell. Nekem is nehezemre esett elfogadni, de ez van!!!Másképp nem megy.

2014. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, azon a honlapon elkezdtem vezetni, mit fogok másnap enni, így kicsit könnyebb összeállítani, meg kiszámolja helyettem, mennyi fehérje kell még, stb, ma nagyon szépen sikerült csinálnom, nem is hiányzott a nasi sem :)
2014. márc. 18. 01:04
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyébként 40 kilót röhögve le lehet fogyni 1 év alatt is. csak mondom. és az abszolút egészséges fogyás.
2014. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Röhögve le lehet fogyni...hát eddig nem sikerült, de biztos én vagyok a béna, aki 12 órát ül benn az egyetemen minden áldott nap és hajnali kettőig tanul.

Köszi, a hozzászólásod motiváló és hasznos volt.

2014. márc. 19. 20:07
 20/21 anonim ***** válasza:

Biztos van napi 1 órád, pl. amikor itt pattogsz gyakorin. Ennyi idő alatt el lehet menni sportolni. Egyetem általában támogatja a sportot, fizeti a részvételt.

Pluszban tudsz számolgatni, csak akarat kell hozzá.

2014. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!