Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok olyan étrendet, amitől...

Tudtok olyan étrendet, amitől 40 kilót le tudok fogyni 2-3 év alatt?

Figyelt kérdés

Sok mindennel próbálkoztam, hogy számolom a kalóriákat stb, de olyan egyetemre járok, ahol egyszerűen nincs időm és lehetőségem kiszámolgatni minden áldott este, hogy mit egyek következő nap.

Tehát valami olyan diétát keresek, ami konkrétan leírja, hogy például reggelire egy doboz kefir+1 alma, ebédre csirke xy körettel stb.

És olyan lista, amit hosszútávon tudok követni anélkül, hogy elfogyna az energiám és az egyetem rovására menne.

Nagyon fontos lenne, hogy leadjam ezt a 40 kilót, irtózatos sok, egészségügyileg is és az önbizalmamat is elvesztettem. Nem tudom, hogyan fajulhatott idáig a dolog, e egyszerűen már nem bírok így élni!

Kérlek, segítsetek, hogy el tudjak indulni!


2014. márc. 16. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

40 kiló súlyfelesleggel először orvos tanácsát kéne kikérni.

Amúgy meg minden diéta plusz idő, arra van időd, amire akarod, ha le akarsz fogyni, akkor igenis számolsz.

2014. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi, ez nagy segítség volt...

Voltam benn kórházban, kivizsgáltak, semmi bajom sincsen az égvilágon. A kórházban sikerült is pár kilót fogyni, de olyan egyetemre járok, ahol konkrétan 8-20 óráig vannak óráim, este hazaérek, tanulok éjfélig, majd beesem az ágyba és reggel hatkor kelek.

Biztos van valahol olyan lista, ami már össze van állítva 1400-1500 kcal-os napi beosztással :(

2014. márc. 16. 22:30
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Ha már ilyen vagy, hogy szerinted nem segítség, akkor legalább a google-t tudnád használni...első találat:

[link]

Amúgy meg dietetikus, ha már orvost megjártad.

2014. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Nincs pénzem dietetikusra... 60 ezret kapok egy hónapban, ami tök jó, nagyon hálás vagyok a szüleimnek,de abból a lakás, meg a bérletet, meg a kaját, meg a vonatbérletet alig lehet kifizetni.
2014. márc. 16. 22:40
 5/21 anonim ***** válasza:
TB-d csak van, kórházban arra megy a dietetikus.
2014. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Rendben, utána fogok nézni, köszi, hogy segítettél.
2014. márc. 16. 22:43
 7/21 A kérdező kommentje:
De amúgy amit belinkeltél, ott is a legtöbb, ami le van írva, az egy hét... nem tudom 3 évig minden héten ugyanazt enni.
2014. márc. 16. 23:00
 8/21 anonim ***** válasza:
10%

Szia, az alábbiakat tegnap írtam egy hasonló kérdésre. Most csak ide bemásoltam neked.Lehet hogy látsz benne fantáziát :)


Ami kilőve: tejtermékek az összes, az összes gabonából készült étel szintén. Minden cukor. Minden felvágott. Minden finomított olaj. Paradicsom, burgonya, rizs szintén. Semmi gyorséttermi kaja,konzerv, üdítő, rostos és szörp.


Ha mégis ennéd ezeket akkor ne..! edd együtt:

Fehérje-szénhidrát pl. hús-rizs

Tejtermék-gyümölcs pl. gyümölcs-joghurt

Ne keverd a fehérjéket, csak egyfélét egyél egyszerre egy étkezésen belül:

Hús külön, tojás külön, tejtermék külön. Alap.


Egyél rendesen, szerez be egy jó multivitamint, amiben minden benne van kb hasonló kategóriában gondolkodj mint pl. a Dr Lenkei. Nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel. Jobban megy a tanulás és az edzés is.


Lelki okok ami még okozhat túlsúlyt: Elhatárolódás,falak emelése lelki szinten, a test jelezheti túlsúly formájában. Reméljük nálad ez nem áll fenn.


Étkezés:

Húsok, zsírok,tojás, zöldségek, hidegen sajtolt olíva,magvak, dió, napraforgó, pisztácia stb. Gyümölcsből keveset.

A húst és a zöldségeket mindig eheted együtt ahogy a tojást és a zöldségeket is:

pl. spenót-tojás, hús-brokkoli a variációk száma végtelen. Ha megéhezel, dió stb.

Csak tiszta sót használj: pl. patika vagy himalája. Tisztított víz, nem ásványvizet ami műanyag palackban van. Szűrt csapvíz 2-3 liter alap. Sózd a kaját addig amíg jól esik. Add meg a szervezetednek ami megjár és azzá teszed amivé akarod. Lazán csináld ezt az egészet.


A fent leírtakkal, egyrészt, gyorsabb lesz az anyagcseréd másrészt kevesebb mérget viszel be. Ha ideges vagy, esetleg haragszol valakire, a szervezeted szintén mérget termel. Ha a szervezet nem tudja kiüríteni a zsírban köti meg, ezzel határolja el a mérgeket a fontos szervektől.

Tehát megbocsájtás és szeretet


Edzés, nagyon fontos. Legszívesebben a fegyencedzést ajánlanám. De inkább azt mondom hogy mindened jól mozgasd meg. A 3 belinkelt videó jónak tűnik, az Alexandra videója az rendben van.


Talán még annyi hogy edzés előtt, illetve már jóval előtte ne vegyél magadhoz kaját és úgy menj rá a hasizomra.

Alvás: Tényleg aludj 8 órát vagy amennyire szükség van, a lényeg hogy tudj regenerálódni hogy szellemileg és testileg is egyensúlyban legyél. Igy könnyebben elfogadod a körülötted lévő világot és saját magadat is.

Légzés: Ennek nézz utána.

Vérnyomásod, vérképed rendben legyen. És amit a legutoljára hagytam, és talán ez az egyik legfontosabb.

Mindent minimum 30-szor rágj meg, lassan egyél, élvezd az ízeket.

csáó..

2014. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Simon0211 ***** válasza:
Kedves kérdező! 40 kiló nem kis cél, de 2-3 év teljesen reális kitűzés. Sajnos azt kell, hogy mondjam, h ha tényleges mérhető és tartós eredményt akarsz és szeretnél az életviteleden változtatni akkor kezdj el sportolni is. Én megértem hogy hosszúak a napok, de legalább heti 3 szor szánj rá egy órát, ha kell fáradtan is hogy sportolj, akár csak kocogj, vagy erőltetett sétát csinálj egy órán keresztül. A célért áldozni kell és ahogy te is írtad nem mindig könnyű. Az étrendet illetően pedig azt javaslom, h ne egy konkrét napi étrendet várj másoktól, mert te is megmondta beleőrülsz ha minden nap azt eszed. Kezdj el olvasgatni a témakörben és rájössz h egy kis étrendváltoztatással már milyen eredményeket el lehet érni. A cukros ételek elhagyásával. A finomított ételek kerülésével. A gyümölcsök megfelelő fogyasztásával. És még sorolhatnám tovább. Hosszas ide mindent leírni. De ha gondolod és személyesen írsz, skypolás vagy levelezés kapcsán, szívesen megpróbálok segíteni elindulni az úton. :)
2014. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Heti 3-szor most is sportolok, alapvetően elég aktív vagyok, nem is az a baj, hogy a súlyom miatt nem megy, mert nagyon is megy :) Heti egyszer 1,5 órát kosarazom, kétszer meg 1-1,5 órára eljárok edzőterembe ellipszisezni(ezt hétvégén tudom csak megoldani, a kosár meg kötelező testnevelés óra).

Tehát a mozgás megvan, csak a kaja borzasztó, inkább le sem írom, mi...

Csak most jutottam el arra a szintre, hogy lenéztem, megláttam a lábam az itthoni rövidnadrágomban és olyan gusztustalanul kövér volt, hogy majdnem rosszul lettem saját magamtól.

2-3 évnél rövidebb idő alatt nem tudnám teljesíteni, vagy legalábbis nem egészségesen, csak nagyon nehéz az étrendet megcsinálni.

2014. márc. 16. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!