Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Almahéj kalóriaértéke megegyez...

Almahéj kalóriaértéke megegyezik a beltartalmi értékkel?

Figyelt kérdés

Ma elég sok (2,5 kg) almát kellett megpucolnom, és a megpucolt almák héjának kb. 3/4-ét szépen becsipegettem (ez a kedvenc részem az almából - a héja). Most állok át amúgy a szénhidrátbevitelem fokozatos csökkentésére. Elsőként a finomított dolgokat hagytam el, de gyümölcsökből sem szeretnék túl sokat enni az elkövetkezendőkben, mert akárhogy is nézzük, az is jó kis szénhidrátbomba.

A kérdésem pedig azért vetődött fel, mert tudtommal az alma héja rostokban gazdagabb, mint a gyümölcshúsa, és a gyomor sem nagyon tud vele mit kezdeni, tehát nem bontja le. Szóval, ha x deka almahéjat megettem ma, az megegyezik x deka "rendes" almával kalóriában ill. szénhidrátban?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2014. márc. 29. 13:51
 1/3 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen vastagon hámoztad. Maga a hély valóban nem, vagy alig emészthető, viszont a vitamintartalom itt a legmagasabb. (bár tél végén -tavasszal ez már alig érvényes)Úgy sejtem, hogy fogyókúrázni akarsz - akkor a szénhidrát fogyasztását valóban vissza kell fogni, de ez ne a gyümölcsfogyasztás rovására történjen!
2014. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már fogytam 15 kilót fél év alatt. Súlytartás menne most, de a környezetem egyfolytában úgy reagált a 15 kilós fogyásomra, hogy "Jó lenne, ha végre normálisan ennél, már így is elég csinos vagy, ne fogyjál tovább!", "Néha egy-két szelet sütitől nem fogsz visszahízni!"

Kb. csak ilyen megjegyzéseket kaptam, amik persze jól estek...csakhogy ismerem magam, és tudom, hogy milyen voltam. Horror mennyiségű édességet képes voltam megenni, és örültem, hogy ebből az ördögi körből kiszállhattam. Tudtam, ha elkezdek megint ilyeneket enni, nem fogok tudni leállni, megint szénhidrátfüggő leszek. Aztán jött egy kicsit stresszesebb időszak az elmúlt hónapban, illetve az ismerősök megjegyzései is arra sarkalltak, hogy elkezdjek "zabálni". Ettem egy kis kakaós csigát, aztán azt vettem észre, hogy utána egy kis csokit, egy kis tepertős pogácsát...és ez először csak egy héten egyszer fordult elő, majd ezen a héten már 4 nap is ilyen hanyagra sikeredett. Holott pontosan tisztában vagyok ezeknek a "kajáknak" az élettani hatásával, és egy cseppet sem vagyok büszke magamra. Ami legjobban zavar, hogy látszata is lett a dolognak. 1-2 kiló tuti felszaladt, mert érzem a ruháimon...szűkebbek lettek. Próbáltam csettintésre visszaszorítani a szénhidrátot. (Pl. egy ilyen zabálós nap keretében bőven 200g-on felül ettem, amúgy meg diétában max. 130-at ettem, és vissza akartam állni egyből erre a mennyiségre), de újbóli falásroham lett a vége következő nap. Úgyhogy a fokozatosság elméletére váltottam át.

Természetesen amikor csak belefér a makrotápanyag keretembe, fogyasztok majd gyümölcsöt. :)

2014. márc. 30. 14:03
 3/3 anonim válasza:
Almahéjat, nem próbáltam fogyókúrában, de nem rossz ötlet. Gratulálok a fogyáshoz, sok sikert a megtartáshoz. Valóban nap, mint nap érni fog ilyen és hasonló kísértés, aminek ha csak egyszer is engedsz, ismét kialakul a ch függőség és már jönnek is a kilók. A legnagyobb ellenség ilyenkor a saját agyunk, hisz emlékszik a számára kedves ízekre. Akaraterővel legyőzheted, eleinte nehéz aztán egyre könnyebb lesz a küzdelem.
2017. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!