Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lenne számomra a leghatékon...

Mi lenne számomra a leghatékonyabb fogyás és izmosodás szempontjából? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék kb. 10kg-t fogyni, de egyben izmosodni is valamilyen szinten. Ilyen alap diétákat nem nagyon tudnék betartani, mert elég macerás lenne számomra megoldani. Ha odafigyelek az étkezésemre: kevesebb szénhidrát, több fehérje, elég? Vagy erre tudnátok valami tanácsot adni? Mindemellett hetente futok 3-4 alkalommal. Még csak szoktatom a testem hozzá, de fokozatosan növelem a távot. Kezdésnek 2-3 km körül futok. És persze a torna se maradhat ki, azt is minden este fokozatos növeléssel (gugolás, fekvőtámasz, felülés stb.). Persze pihenő napot is tartok az izmok regenerálódására. Ha így folytatom, mennyi idő után látnék fejlődést? Köszi a válaszokat!

178cm

súly kb. 67kg

és L/18



2014. ápr. 7. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogyás és izmodosodás nincs egyszerre.

Ha meg alap diétát nem tudsz betartani, akkor semmit se csinálj, kifogás mindig van, ha fogyni akarsz, cselekedni kell.

2014. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok túlsúly nincs rajtad. Egyél egészségesen, de ne végletesen, és sportolj.


AZ nem igaz, hogy előbb 10 kilót le kell koplalnod, és csak utána erősödhetsz. Nem verseny sportoló vagy, akik éppen szálkásítanak.


Ha otthon oldod meg, akkor a futás jó, de futócipőben, vagy futópályán. Ne a betonon.


Guggolás, fekvőtámasz, felülés. :) Erre javaslom a Fegyenc Edzést. Én is nő vagyok, és ezt csinálom. A könyvet letöltheted a neten, vagy átküldöm.

2014. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy az erősődés nem megy, erősíteni lehet az izmokat, de a konkrét izmosodás más folyamat.
2014. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek Köszönöm, de okoskodók kíméljenek. Nem azt mondtam hogy össze-visza eszek, csak mivel gyerek vagyok, nem fogom anyukám arra kényszeríteni hogy külön főzzön nekem, ezért ha lehet nem arra fektetném a legnagyobb súlyt.

Nem is a fogyásom a fő cél, csak ha már elkezdek tornázni meg foglalkozom azzal mit eszek akkor csak lesz valami értelme. Alakformálást szeretném elsősorban elérni.

A Fegyenc edzés nem hangzik rosszul, szerintem le fogom tölteni én is. :) Mennyire érzékelhető vele a fejlődés?

2014. ápr. 7. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok okoskodó, te írtad, hogy nem tudod betartania diétát, helyes táplálkozás nélkül se fogyás, se izmosodás nem lesz.80%-ban azon múlik...

Bocs, hogy segíteni akarok.

"az okoskodó"

2014. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben, elnézésedet kérem, nem bántani akartam, de nem valami segítőkészen írtad a válaszodat.

És attól még, mert nem tudok egy konkrét diétát betartani, de épp ezért maximálisan próbálok odafigyelni az étkezésemre, nem hiszem hogy semmi haszna ne lenne. Azt szeretném elkerülni, hogy a diéta elkezdése után valamikor csak abba marad és utána feljöhetnek a plusz kilók. Ismerek olyan személyt aki mindent megeszik, akár este 11 órakor is, és edzés mellett semmi fölösleg nincs rajta.

2014. ápr. 7. 20:06
 7/9 anonim ***** válasza:
A genetika is számít, valaki zabál, mégse hízik. De mivel te fogyni akarsz, vszeg nem ilyen vagy.
2014. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy én vagyok, az "okoskodó"? A #2-es.


Gyerek már nem vagy 18 évvel, de nyilván nem fognak neked külön főzni. Nem is ez a lényeg, hanem sportolj.Amit csinálsz egész jó, kitartás hozzá. Eredmény mikor lesz? EZt senki nem tudhatja, mert függ a szervezetedtől. Az első eredmények, ha kicsik is, 1-2 hónap után várható.

2014. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem dehogy.

Most lettem 18, azért felnőttnek se mondanám magam. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 7. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!