Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » VALAKI MONDJA MÁR MEG az...

VALAKI MONDJA MÁR MEG az Istenért, hogy kövér vagyok e vagy sem?

Figyelt kérdés

167 cm vagyok, 63 kg és nemsokára 15 éves. Valaki KOMOLYAN, ŐSZINTÉN mondja meg a véleményét, képem egyenlőre még nincs magamról. A lényeg, hogy anorexiával fogytam eddig 7 kg-ot, de amióta abbahagytam egy dekát se fogyok, PEDIG LETETTEM MINDENT, a kenyeret, a krumlit, a tésztát, a sajtot... De valahogy, amikor evésre kerül a sor, mondjuk amíg a mikróban melegszik a kaja, beleeszek ebbe-abba (pl egy-egy kanál tejfagy, vagy mondjuk képes vagyok egész nap mm harapásokkal megenni egy kocka csokit) és erről az istennek nem bírok leszokni... Napi egy órát edzek, egyszerűen nem hiszem el, jó, tudom, ez az ebbe-abba néha egy két kanállal nem épp egy jó fogyokúra, de azért legalább ha már mindent leraktam, tudom, hogy mikor kell szénhidrátot, fehérjét fogyasztani, A FEJEM TELEVAN A FOGYÓKÚRÁVAL, órákig olvasgattam a ti válaszaitokat, a netet, úgy érzem már mindent tudok, de mégsem fogyok egy dekát se... Tudom, hogy csinálhatnám jobban is, meg pontosabban, de azért, hogy egy kiló se...

Időnként már egyetlen hajszálra vagyok attól, hogy újra ne egyek semmit. Jó, lehet hogy egész nap éhes voltam, de legalább a hasam laposabb volt.



2014. ápr. 11. 15:37
 1/9 anonim válasza:
100%
Ehhez még mindig KÉP KÉNE.
2014. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először tegyünk rendet a fejedben.

Anorexia egy állapot, amikor a koplalástól kórosan sovány egyén még mindig kövérnek érzi magát. Ha a koplalásra gondolsz, akkor hívjuk annak. Ha hánytatásra gondolsz, azt bulémiának hívják.

Na mindegy fogytál valahogy 7 kg-ot (mondjuk koplaltál). Nem eszel egy csomó mindent. 15 éves fejlődő szervezet vagy. A tested átállt tartalékoló üzemmódra.

Persze hogy megállsz fogyásban.

Ennyi idősen koplalni nem szabad. Étrendet kell váltani. Összetett szénhidrátot lecsökkenteni (ez megvan) sovány hús és sok zöldség gyümölcs.

Ha édeset kívánsz (csokievés) inkább gyümölcsöt egyél, vagy egy joghurtot.

A mozgás lenne a lényeg. Az edzés mit takar? Milyen gyakorlatok vannak benne? Van benne aerob mozgás, futás, bicikli, vagy aerobik?


Egyébként én úgy vagyok ezzel, hogyha megfelelő mennyiséget mozog valaki akkor bármit ehet. A mennyiség a lényeg!

2014. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha egesz nap nassolsz, akkor aztan sokat szamit hogy szamolgatod a szenhidratot.


Dontsd el mi a fontosabb, az alakod, vagy a csoki/fagyi.

Mi az hogy 'nem birsz leszokni rola'? A kezed onallo eletet el hogy nem te iranyitod?

2014. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:
31%
Ilyen paraméterek mellett kövér nehezen lehetsz. Edzé' cicus, meg fogyjál 3 kilót, aztán jó is leszel. :D
2014. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem tudjuk megmondani, de az biztos, hogy a hisztid nem segít a dolgon...
2014. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és elmondanám, hogy amit a csokival meg a fagyival csinálsz, az szó szerint BETEGES!

Egyél az Istenért, ha kívánod, belefér az is. De ne így, mert ez súlyos gondokat mutat.

Egyél normálisan, mértékkel, mindent. Igen, néha édességet is. (Nyilván nem napi egy tábla csokira gondolok!)

Mozogj rendszeresen - ne kampányszerűen, hanem csináld azt, amit szeretsz. Ennyi.

És hagyd abba ezt a borzalmas hisztizést.

2014. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
küldj egy képet. így hogy mondjuk meg, hogy kövér vagy e vagy sem?
2014. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A súlyod rendben van. 15 éves vagy, hova fogyókúrázol.? Most épül fel a szervezeted, könyörög a tápanyagért. Mi a francot görcsölsz ezen.? Legyél laza mint a ruhaszárító kötél, fogadd el magad olyannak amilyen vagy. Mosolyogj érezd jól magad.


Minőségi kajákat egyél, hús, zöldség, tojás, vaj, teljeskiőrlésű kenyér, dió, szotyi, tökmag, olivaolaj, cukor helyett xilit, tiszta víz, tiszta só stb.stb.stb. készíts finom ízletes kajákat amit örömmel eszel meg, ezeket ezerféle képpen felhasználhatod.


Alakot formálj. Azt pedig tudnod kell hogy az izom nehezebb mint a zsír, tehát a tükröt nézd ne azt a rohadt mérleget :D Az ismerősöm lánya 14 éves korában olyan volt mint egy szumó harcos, széle-hossza egy. Most 17 éves korára megnőtt és olyan bombázó alakja van hogy az elképesztő. Ő lesz@rta mit mondanak róla, boldogan élte az életét és csak annyit csinált , hagyta magát kifejlődni ahogy kell.

Lazán csináld ezt a egészet és ne görcsösen :)

2014. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenért nem vagy kövér, de nem látom a képet ami alapján válaszolhatnék.


Zöldséget, zsírt, húst eleget eszel-e?


Ahhoz hogy működjön a tested, enni kellene :)

Én kiegészítem ezt azzal, mert már rájöttem: qigongozni vagy jógázni is kellene, ha normálisan működő szervezetet akarunk hosszú távon. De minimum erősíteni, az már tényleg nagyon alap, de rendszeres edzés az kell.

2014. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!