Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha sütőben...

Mit gondoltok, ha sütőben sütöm a rántott csirkét, és nem bő olajban, zöldségkörettel belefér?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon kössem az ebet a karóhoz? sütőzacsiban is meg tudom csinálni, csak kicsit most másra vágyom.
2014. ápr. 13. 17:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, ne haragudj, de ezt annyira nem tudom hitelesen olvasni tőled. De majd jobban utánanézek, csak kicsit abszurd, hogy ezt hallom.


„Magas és optimális kalcium, fehérje, foszfor valamint A-, D-, E-, B1-, B6-, B9- és B12 vitamin tartalma miatt napi 0,5 liter tej vagy ezzel egyenértékű tejtermék fogyasztását ajánljuk az egészséges táplálkozáshoz” – tette hozzá a dietetikus.

2014. ápr. 14. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudom hogy így vagy vele. Hiszen egész eddig a hazugságokat hallottad, most pedig mi okod lenne egy névtelen idegen ember véleményére adnod egy fórumon. Nincs semmi okod, de viszont szabad vagy: szabadon gondolkodhatsz.


Sem egyik, sem másik vélemény nincsen ráderőltetve.


Viszont a gondolkodásban tudok segíteni. Kérdezz annak utána, hogy a tejben lévő magas kalcium miért jó, kell-e egyáltalán, hogyan hasznosul (hiszen az emberi anyatejben szignifikánsan kevesebb kalcium van, a tejfogyasztó emberekre erősen jellemző egyszerre a csontritkulás ÉS a szerveik elmeszesedése. Lehet írni a tej beltartalmáról, de inkább azt kellene megnézni, hogy jár-e előnnyel a fogyasztása. hiába van benne kalcium, ha ugyan úgy csontritkulásod lesz tejjel mint tej nélkül :)

Vitamintartalma, nyomokban tartalmaz és ez már értékessé teszi? A húsokban és a zöldségekben is vannak vitaminok, még akár több is mint a tejben, de ennek nézz pontosan utána!)


Dietetikustól azt se felejtsd el megkérdezni, hogy kinek az érdekeit képviseli, azaz hogy kitől tanult, honnan származik az ELMÉLET amit terjeszt.


Mert ha megnézed a MDOSZ honlapját akkor a partnereik között "Édességgyártók Szövetsége (HUNBISCO)" van 2. helyen.


Ha többet beszélsz egy magyar dietetikussal, akkor elszólhatja magát védekezésként, hogy a magyar rendszer az amerikai testvér szervezetet követi. Nem titok, nézd meg nyugodtan őket ki támogatja.


Meglepődnél a Coca Cola Zrt.-n ?

Meg egyéb nagy édességgyártókon, tejtermék tanácson?


Édességipari, tejipari és más nagy multicégek és azok lobbija van az ilyen szervezetek mögött.


Vagy nem igaz amit írok? Bocsánat, ezek egyike sem titok vagy titkolt (csak éppen nem hangoztatják, utána meg úgysem nézel).

2014. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


Nekik hiszel? Akiket pénzzel multicégek látnak el, multicégek amiknek cukrozott, gabonás meg tejes anyagok ('élelmiszerek') forgalmazása a profiljuk?


A kóla gyártójától, vagy az általa pénzelt dietetikustól vársz számodra előnyös, segítő tanácsot?


Te tudod, de szerintem azzal hogy ezeknek most utána kerestem a munkaidőm alatt, én magyar emberként, 'felebarátodként' már többet tettem érted mint amit ezektől valaha is várhatsz. Persze hogy ezek után kinek hiszel, engem vagy őket hogyan könyvelsz el, rajtad áll. Szabadon dönthetsz, gondolkodhatsz (elvileg) :)


Naposütéses, szép napot kívánok (bár most eléggé esőre áll..:) !

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A tej minőségi paramétereihez nem tudok mit hozzáfűzni. Viszont ha csak gyanúja is felmerül a cukorbetegségnek, vagy az IR-nek, nem szabad ennyi tejet inni, mert a tejcukor jelentősen megdobja az értékeket.


Inkább túrót, joghurtot, kefírt egyél tejtermék címszó alatt, nyilván beosztással, mértékkel.

2014. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Akkor ezután tejet csak kávéhoz fogok kicsit löttyinteni, nem ragaszkodom hozzá :) igen, zsírszegény natúr joghurtot szoktam salátára önteni.
2014. ápr. 14. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!